rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Česká pošta aneb připlať a dojdi si

Česká pošta recenze.png
Jak se na slavné České poště chovají k balíkům, bylo již ukázáno na mnoha videích i ve zprávách. Tím ale služby České pošty nekončí. Bohužel tímto problémy s touto slavnou státní firmou nekončí.
Protože mi chodí balíky vcelku často a nejsou zrovna lehké, nechávám si je poslat s příplatkem, jako "Balík do ruky". Měly by tedy dojít druhý den a přímo k Vám. Posílám si je do práce, kde jsem skoro celý den. Již dvakrát během měsíce mi ale přišla smska a mail, že mě poštovní doručovatel prostě nezastihl. To mi přišlo divné, když jsem se nevzdálil ani na oběd. Po telefonátu na pobočku pošty mi bylo sděleno, že jim vypadl doručovatel, tak mám smůlu a musím si pro balík zajít. A že bych poslal někoho jiného (třeba z rodiny) nepřipadá v úvahu, neboť i kdybych půjčil občanku, balík stejně nevydají (ale u cizích sousedů balík klidně nechají). Ale příplatek oproti obyčejnému balíku cca 50 kč odesílateli ani mě stejně nevrátí. Prý si můžu stěžovat. Tak si stěžuji. Ale než sepisovat mail pro vedení pošty, kde mi přijde automatická odpověď, že to prošetří a tím to hasne, raději se podělím s okolím.
balík do ruky.png
Kvalita doručení je jak jsem psal také slavná. To, že balíky jsou proražené, z kvádru udělají kouli, jsem si také zvykl a připlácel jsem si tedy já i zakázníci, kteří mi zasílali balíky za označení "Křehké". To by ale nebyla pošta, kdyby něco fungovalo jak má. Když mi přišla upomínka, že si mám jít na poštu pro balík, který byl "Do ruky" a ještě s příplatkem "křehké", pochopil jsem, že opět něco neklaplo.
 
Můj předpoklad byl správný. Křehký hranatý balík změnil tvar na něco jako elypsoid a pravděpodobně někdo zkusil, jestli tímto balíkem může projít trubka naskrz. A prošla. Po dohadování, jak je to možné a že balík nepřijmu, dokud nezkontroluji obsah, jsem si balíček rozbalil na poště a zjistil, že tam nic křehkého naštěstí nebylo a obsah zvládl i běžné zacházení pošty. Musel jsem tedy podepsat, že se stavem bez výhrad souhlasím.
 
O době doručení asi ani není třeba mluvit. Místo slibovaného doručení druhý den, dojde klidně i po třech dnech. Nebo jej zapomenou na depu a po měsíci vrátí nervoznímu odesílateli.
 
Není ani vyjímkou, že "Balík na poštu" na poště není, i když Vám přijde upomínka a vy si tam prostě dojdete. Prohledali celou malou poštovní pobočku a balík o velikosti metr a půl na délku o váze necelých 30 kg prostě nenašli. Musel jsem třikrát na poštu a ejhle, balík tam byl celou dobu.
 
Myslel jsem si, že mám asi smůlu na poštovní zásilky, ale při každé návštěvě potkávám velmi rozhořčené zákazníky této kvalitní firmy, kterým se ztratil balík nebo i když čekali celý den doma, našli ve schránce upomínku.
 
Protože posílám mnohdy i balíky na dobírku, stane se občas, že si jej zákazník nevyzvedne a pošta Vám jej cca za 3 týdny má vrátit. Tedy pokud nezapomene nebo se balík prostě neztratí. Zboží, které jsme odeslali, bylo přes 4 měsíce nezvěstné a po těchto čtyřech měsících nám jej pošta vrátila.
 
Kvalita služeb se pozná i tak, že každou chvíli k nám jezdí jiný doručovatel, nový brigádník, který tam již druhý den není. Není dne, aby nehledali další brigádníky a brigádnice. A aby taky né. Známá na poště byla nucena prodávat životní pojištění. Aby nepřišla o práci, musel prodat 4 pojištění za měsíc, což na malé vesnici bylo nemožné. Musela tedy sáhnout po rodině a udělat pojištění všech členů domácnosti, jen aby měla práci. Byla chudina nervozní a všem nabízela něco, co nikdo nechtěl. A to je další důvod, proč služby pošty postrádají kvalitu, když poštovní úřednice nemají na svou práci čas, neboť prodávají pojištění nebo svíčky a dárkové blbinky. Ano, ano. Před Vánoci jsem byl na své oblíbené poště, kde jsem odesílal balíček. U dveří seděla starší pošťačka, která má jindy na starost finanční služby v okénku. Její zavalitá postava bránila odchodu ven z pošty, aby jste nemohli bez povšimnutí odejít. Každého zákazníka musela přemlouvat, aby si něco koupil. Svíčku, Vánoční pohledy, další ptákoviny. Bylo vidět, jak je to všem nepříjemné, ale nejhůř na tom byla samotná poštovní úřednice, ze které se stala trhovkyně.
 
Proto jsem se poohlédl po alternativách. Bohužel na doručení levných malých zásilek vede pošta. Dopisy, doporučená psání, malé balíčky většinou alternativní dopravci neřeší. Ale u větších balíků se Vám vyplatí, především kvůli rychlosti a kvalitě dopravy bez poškození balíků, zvolit kurýra jako je třeba PPL, GEIS, DPD a mnoh dalších. Krom toho, že balík doručí zákazníkovi až do rukou druhý den ve stavu, v jakém jste jej předali, tak platby za poštovné probíhají naráz jednou za měsíc na fakturu. Tedy ušetříte čas. A balík si vyzvedou u Vás. Bohužel tohle je vhodné většinou pro firmy nebo lidi, kteří zasílají balíky ve větší míře.
 
Máte taky nějakou krásnou zkušenost s Českou poštou?
25.07.2015 15:33:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one