rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Co dělat když srazím psa?

Co dělat, když srazím psa.png
"Konečně domů", řekl jsem si včera v podvečer, když jsem jel z práce. Blíží se obec, zpomalím. Přede mnou jelo starší Volvo, které ale rozhodně nemělo v plánu snížit v obci rychlost. Řítil se pravděpodobně 80 tkou. Za značkou obce je menší zatáčka. Volvo mi zmizelo z dohledu.
Za zatáčkou ale vidím něco velkého ležet na silnici. Zastavím, protože za mnou jede vůz, který by nebohé zvíře přejel také, protože by jej přeze mne neviděl. Hodil jsem výstrahu.
Jenže co teď? Na silnici ležel černý labrador, bohužel v dost špatném stavu. Přiběhli dvě ženy a psa odtáhli ze silnice. Řidič Volva ujel. Neobtěžoval se zastavit, i když si musel i značně poškodit auto. Ujel od nehody. Co by pak udělal, kdyby srazil člověka? A co svědomí, když srazí zvíře a nechá ho ležet na silnici umírající bez pomoci?
A protože jsem si sám nebyl jist, co dělat, rozhodl jsem se zjistit informace a napsat článek, aby zase více lidí mělo jasno, jak reagovat.
Co dělat, když srazím srnku.jpg
Co tedy dělat?
Když nejde střetu zabránit a zvíře bohužel trefíte, je nutné neujet. Zvíře nemusí být mrtvé a při pomoci může přežít. Odjet od sraženého zvířete je dokonce trestné a hrozí vysoká pokuta. Tedy pokud se bohužel něco takového stane, je nutné zavolat Policii ČR, která zajistí pro zvíře veterináře nebo případně myslivce, který se o mrtvé zvíře postará. Rozhodně zvíře (srnu, zajíce) neodvážejte domů jako dobrou večeři, protože by se jednalo o krádež.
Odborníci u zveře (srn, divočáků) doporučují, pokud není možné zabránit střetu, nestrhnout řízení mimo vozovku, ale srazit zvíře čelně. Zní to sice drasticky, ale mnohdy jsou pro posádku vozu horší následky při vyjetí ze silnice, můžete si takto zachránit život. Automobily mají totiž největší deformační zónu na přední části vozu.
 
Kdo zodpovídá za škodu způsobenou zvířetem?
Pokud Vám pod auto vběhne něčí domácí mazlíček, odpovídá za škodu jeho majitel. Není tedy na místě ujet ze strachu, že jste někomu zranili drahého psa a budete jej muset zaplatit. Je nutné zvířeti poskytnout pomoc, minimálně v tom, že zavoláte policii a zabezpečíte, aby zvíře nepřejel další řidič.
V případě, že srazíte lesní zvěř, bude vám škoda zaplacena z havarijní pojistky, pokud ji máte uzavřenou. Většina pojistek pak srážku se zvěří obsahuje. Aby pojišťovna zaplatila škodu, je nutné nafotit místo činu a to jak poničené auto, tak sražené zvíře.
 
Jezděte tedy opatrně a pokud se bohužel něco takového přihodí, nebuďte lhostejní, jako řidič Volva a zvířeti pomožte.
22.11.2015 22:48:44
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one