rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak na migrénu? Co zaručeně pomáhá Vám?

Co na bolest hlavy.png
Migréna je neskutečně nepříjemná bolest hlavy, kdy jste totálně nepoužitelní, je Vám totálně zle a mnohdy dochází i ke zvracení. Dlouho mi trvalo zjistit, z čeho ji mám. Dokonce mi na neurologii diagnostikovali migrénu s aurou aniž bych věděl, co to vlastně je a jak proti ní bojovat.
Časem jsem se snažil vystopovat, kdy mi migréna vzniká, čím a jak je ovlivněna a jak proti ní bojovat. Tohle trvalo léta a na pár věcí jsem přišel.
 
Podle mého může migréna vznikat z několika příčin. Aniž bych byl lékař nebo něco podobného, sledoval jsem, kdy mi migréna natoupí. Jenže řád v tom moc nebyl. Někdy to bylo z únavy, někdy ze sezené u počítače, někdy mě venku ofouklo. Časem jsem zjistil, že na mou migrénu má největší vliv má krční páteř. Tzn. pokud se špatně vyspím, špatně jsem se přeležel, ofouklo mě v průvanu, tak riziko vzniku migrény bylo velké.
Co pomůže proti migréně.jpg
Projevy migrén jsou různé, někteří jsou nepoužitelní a leží a jsou rádi že dýchají, někteří zvrací, u mě se projevu silnou bolestí v oblasti spánků, někdy jakoby od očí, špatnou motorikou, zesláblostí a velkou únavou. Taková migréna mi začíná rozmlženým viděním, pak jakoby vidím jen středem očí, kraje jsou rozmazané, nemohu třeba nic přečist. Jednou jsem se v noci probudil s velmi silnou bolestí hlavy především okolo očí a měl jsem pocit, že když si vrazím palec do oka, bude líp. Taková bolest to byla. Ležel jsem vedle postele několik hodin, než jsem byl schopen opět vstanout do postele. Oči mám obě, rozum zvítězil nad bolestí.

Co mi pomáhá proti migréně
 
Protože migréna přináší řadu omezení a hlavně časových, přemýšlel jsem jak obejít nebo léčit tuhle nepříjemnost. Trvalo to hodně dlouho, ale pár věcí mi pomáhá. Krom toho, že se člověk nadávkuje prášky a jde spát (což je mnohdy jediná možnost - bohužel takto mi migréna trvala i tři týdny) mi pomáhá okamžitě při počátku vypít energy drink nebo silné kafe, opláchování obličeje nebo celého těla studenou vodou, čerstvý studený vzduch, prášky jako Valetol nebo Migralgin, hodně pít studenější vodu. Bylo mi doporučeno i vypít nějaký alkohol, který rostáhne cévy, ale to mi bylo naopak hůř. Poslední dobou mi ale skvěle zabírán jen Valetol. Má rychlý účinek a je dostatečně silný, aby se mi udělalo lépe.

Prevence migrény
 
Pokud to je možné, je dobré omezit čučení do počítače a televize, zkusit jiný typ osvětlení (při migréně mě jakékoliv i malé světlo přijde jako reflektor svítící přímo do očí a zvuky jsou jak z megafonu) a hodně důležité je, v případě, že se jedná o problém, který vzniká od krční páteře, procvičovat krk a cvičit třeba jen pár minut denně, protahovat se. Cvičení, především na záda a krční páteř mi po létech pomohlo zbavit se migrén skoro úplně. Vyhýbám se průvanu, v zimě nemohu jít bez šály, neboť stačí menší ofouknutí a druhý den ji mám.
 
Migrény jsem měl každý měsíc, nyní jsou tak třikrát do roka, tím že se protahuju a rozcvičuji krční páteř. Také dodržujte pitný režim. Dostal jsem i radu, že víno pomáhá při migréně, protože roztahuje staženou cévu v mozku, která migrénu způsobuje, ale to přímo mě nepomohlo vůbec.
 
Máte nějaké další zkušenosti jak bojujete s migrénou nebo jak jste ji porazili? Pokud ano, prosím napiště do komentáře pod článek.
19.07.2015 11:02:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one