rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner Oase BioMaster čtverec.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Mamánci - nepoužitelní lidi pro život

Mamánek.png
Muži, co žijí stále u rodičů na svůj poměrně vysoký věk. Jsou to hlavně ti, kteří sice od svých dvaceti let pracují v zaměstnání, ale ještě se nebyli schopni osamostatnit. Doma u mámy mají vše, co potřebují. Tak na co by se snažili? Proč by je něco ohledně života a vztahů mezi lidmi zajímalo?
Nejlepší na tom všem je, že si tito mamánci myslí, jak je vše jednoduché, a že všechno znají.
Mamánek.jpg
Při seznamování s ženou vyprávějí, i když bydlí s rodiči dělají v domácnosti vše. Od nákupu, vaření, pečení, úklidu, jak miluje žehlení prádla, až po sekání trávy na zahradě.
 
Po nějaké době, kdy se žena s mamánkem sblíží a začne s ním trávit více času zjistí, že je vše jinak. V obchodě nepochopil rozdíl mezi toaletním papírem od kuchyňskými utěrkami ani po 10 minutách vysvětlování a uvařit neuměl ani čaj.
 
Víkend hrůzy u pana X
Ráno jsem se rozhodla, že upeču koláč s ovocem. Po cizí kuchyni jsem nechtěla šmejdit sama, tak jsem si pozvala na pomoc pana X, aby mi ukázal, kde jeho máma skladuje veškeré věci.
 
Ten, ale nevěděl vůbec nic. V kuchyni lítal jak splašené tele. Potřebovala jsem vědět, jak peče stará trouba, co tam měli, abych věděla na kolik stupňů koláč péci. Pan X zase netušil. Po deseti minutách si vzpomněl. Jeho máma prý nadává, že ta trouba málo peče, ať dám koláč péci na 200°C. Jak řekl - udělala jsem. Co následovalo? Po pěti minutách příšerný zápach a ovoce na koláči spálené. No tak jsem milý koláč mrskla do koše. Rodiče pana X se zrovna vrátili domů a samozřejmě se ptali, co se tam stalo. Pana X nenapadlo nic jiného než říct, že jsem pekla já a že jsem to úplně i spálila. Pro mě trapas a potupa. Žádné cítění a pochopení pro druhé pan X neměl. Nepokoušel se dál nic vysvětlovat a já byla za tu nešiku.
 
Chystali jsme se na výlet. Pan X vytáhl ze skříně příšerně zmuchlané tričko a chystal si ho obléci. Já se začala smát a nabídla jsem, že mu tričko přežehlím. Ať mi donese žehličku. Začal se vymlouvat, že žádnou nemají. To mě dost zarazilo. Hned jsem si vzpomněla jak u seznámení vykládal jak tůze rád žehlí. Později přiznal, že neví, kde tu žehličku mají. Stála jsem si za svým a řekla, ať se jde zeptat teda maminky, a ať ji přinese. Po deseti minutách přišel zapnul žehličku a hodil ji do peřin na postel. Já to už nevydržela a vykřikla: "To snad nemyslíš vážně! Vždyť si propálíš při nejmenším povlečení, může to začít doutnat a při nejhorším hořet, když bys na to zapomněl." V peřinách žehlička nebyla totiž ani vidět. Hned jsem mu vysvětlila, jak žehličky fungují, že hned po zapnutí se rozpálí. Nevěřil mi. Když chtěl ukázat svoji pravdu samozřejmě se spálil a žehlička mu vypadla z ruky na nohu. Já byla úplně nepříčetná. Jak někdo může být tak nepoužitelný.
 
Rodiče pana X nám sdělili, že večer bude nějaký koncert na náměstí vesnických kapel. Prý tam půjdou a můžeme jít také. Pan X se na to moc netvářil a řekl, že si to ještě rozmyslíme. Pozdě večer za mnou přišel s tím, ať se jdeme podívat. Mně se vůbec nechtělo, protože takový styl hudby nemám ráda. Tak jsem se omluvila a řekla, ať zavolá nějakým kamarádům a může jít, nebo brnkne rodičům, když tam zrovna šli. Určitě by si to užil víc s kamarádem než se mnou. Dlouho jsem ho přemlouvala, že mi to vadit rozhodně nebude, ale i tak nechtěl vůbec jít.
 
Druhý den ráno jsem se oblékala nahoře a zaslechla rozhovor Pana X s rodiči ze spodní chodby. Ti se moc divili, proč jsme večer nebyli na koncertu. Cituji pana X "To ona tam nechtěla jít. Já jsem chtěl hrozně moc. Ale to ona tam nechtěla" Začal vykřikovat. Choval se jako malé dítě. "To já ne! To ona!" Já nahoře stála jak přibitá a nechápala, jak mě může takto shazovat. Sváděl vše na mě. Jako bych mu to zakázala.
 
V tu chvíli jsem si byla jistá, že s takovým člověkem vztah dál nikam nevede. Do dnes nechápu, proč musel udělat takovou scénu.

Další díl mamánků je k dispozici pod odkazem - pokračování mamánků.

Autor: ZuVa
 
22.11.2015 22:42:25
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one