rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Open TTD - Tyccon transport deluxe

Open TTD - strategická hra.png
Strategická hra Tyccon transport deluxe je hodně starý kousek, který pro velkou oblibu byl předělán. Zvětšily se mapy, zlepšila se grafika (grafiku si může nastavit každý sám - třeba busy student agency atd).
Ve hře je za úkol vytvořit si fungující firmu a stát se nejlepším přepravcem, nebo pokud máte zájem především budovat, zrušíte konkurenci a stavíte do nekonečna. Budujete železniční dráhy, silnice pro autobusy a nákladní stroje, plošiny pro lodě a letiště pro letadla. Pokud máte alespoň dvoujádrový počítač, určitě se hodně zapotíte, než se hra trochu zpomalí.

Když stavíte infrastrukturu, máte za úkol převážet mnoho komodit. Buď se můžete dát na dráhu přepravce cestujících, nebo můžete vozit mezi městy poštu, zboží, dále můžete vozit uhlí z dolů do elektráren, železnou rudu do oceláren, obilí a dobytek do zpracovatelských továren, můžete převážet peníze a plno dalšího.

Ve hře je zároveň i ninflace, jste závislí i na výrobě a pěstování plodin. Může se stát, že postavíte trať přes celou mapu a než se Vám to povede, je důl na uhlí uzavřen z důvodu nízké výtěžnosti.
Také jste závislí na rozvoji měst, čím větší město, tím více cestujících. Nezaplněný vlak totiž nejenže nevydělá, ale může se stát ztrátovým.

Do začátku si vezmete půjčku a rozjíždíte se pomalu. Koupíte autobus a vozíte lidi z jednoho města do druhého. Vyděláte a koupíte náklaďák a vozíte uhlí. Nebo cokoliv dle vlastního uvážení. Hra je nekonečná, takže můžete hárt tak dlouho, jak Vás bude bavit, nebo ji budete zvládat nebo jestli to nepřeženete a počítač to již nedá bez sekání.

Hra je docela náročná, nejen, že si musíte hlídat finance, ale také továrny, stavět novou infrastrukturu, budovat a rozvíjet se. Ale když se hodně rozvinete, často dochází místo pro další koleje a další trasy. budujete tedy velké promyšlené křižovatky, které budou fungovat i pro desítky vlaků a vše bude plynule projíždět. Zpožděný dovoz totiž také nebude výdělečný a provoz lokomotiv něco stojí, také udržba drah , silnic a majetku Vaší firmy.

Vše musí prostě klapat. Každé zpomalení vlaku na křižovatce vám ubírá zisk z přepravy, je tedy lepší aby vlaky dokázaly projet křížením v plné rychlosti, což je pořádnej oříšek, ale jde to. Jen to chce opravdu hodně času, aby na to hráč došel.

Momentálně v mapě ovládám cca 2200 vlaků, které jsou všechny samozřejmě v zisku. Video se mi na kvalitu nepovedlo, jde spíš o ukázku infrastruktury.
22.11.2015 22:47:36
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one