Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
SURPANshop.cz.png
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner Oase BioMaster čtverec.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7158"
Dnes 13.5.2020, je o základním příjmu úvodní článek v HN. Měla by se jím řešit situace po koronavirové krizi. Ve Španělsku uvažují o podpoře ZP pro 1/5 rodin výše by měla být 12500Kč.
Hosp.noviny 7.3. opis.

Chudí Italové mohou od včerejška žádat o zaručený minimální příjem. Stát jim tak bude dorovnávat stávající mzdy či důchody na úroveň 780 eur (20000Kč). Italský premiér Guiseppe Conte předpokládá, že opatření výrazně přispěje k oživení skomírající ekonomiky. Takzvaný "občanský příjem" prosadilo protestní Hnutí pěti hvězd, má pomoci v boji s chudobou a státní kasu přijde jen letos odhadem na 7,1 miliardy eur. ;-)
Dobrý večer,
pro začátek to nemusí být špatný krok, ovšem stále se nemohu zbavit přesvědčení, že buď pro všechny, nebo pro nikoho. Zaručený příjem pro lidi, kteří nejsou schopní z mnoha nesmyslných důvodů pracovat (nemyslím tím zdravotní důvody), je jen podporou jejich lenosti. Což povede k demotivaci opačné skupiny - pracujících.
V ČR se hlavně tápe nebo se zvažují hokuspokusy. Opět se oživuje přístup k zaměstnancům ve formě různě zkrácené doby odchodu do důchodu. Tyto potřeby se mají řešit připojištěním placeným zaměstnavatelem nebo adekvátně vyšší mzdou a mají zůstat v soukromé poloze. Jak k tomu přijdou jiní plátci soc. pojištění, aby se shromážděných peněz se vyplácelo různě. Totéž je dnes ve stavu k OSVČ. Pokud si platili minimum a dobře zapláčou nad přiznaným důchodem, mají nárok z Ústavy na zabezpečení státem. Pokud se tyto švindly nepotlačí je asi nesmyslné očekávat návrhy na zavedení ZP.
"surpan
16.02.2019 11:14:09"

Pro nás v ČR je to problematické hodnotit. Vlastně nevíme co ve Finsku sledovali, jako hlavní cíl. Může to být k získání politické argumentace i k odborům. Jistý výstup to má vůči sociální situaci účastníků. Shodneme se na tom, že jiné státy věci zkoušejí, kdežto zde se o tom jen zřídka, kdy něco dozvíme.
Souhlas, nějaké výsledky pravděpodobně získali. Zároveň můžou být velmi rozdílné výsledky ve Finsku a pak případně u nás. Ale pravdou je, že u nás asi nehrozí ani to, že by se tu nějaký experiment dělal, na tož aby se na vážno uvažovalo o nějakém spuštění ZP. Přesto by mě moc zajímaly výsledky u nás, nejen u nezaměstnaných, ale hlavně u pracujících, především fyzicky pracujících.
Něco k tématu!

https://www.novinky.cz/ekonomika/496845-experiment-se-zakladnim-prijmem-pro-vsechny-finove-se-v-hledani-prace-nezlepsili.html
Dobrý den, děkuji za upozornění na nový článek. Po přečtení jsem nabyl akorát dojmu, že nedošlo ke zhoršení situace, což je dobré, avšak vzorek 200 nezaměstnaných mi přijde velmi malý. Reálně by bylo zajímavější, jak by reagovali lidé zaměstnaní, kteří by dostávali ZP, zdali by pokračovali v práci, aby se měli lépe, případně jaký vliv by to na jejich pracovní výkonnost mělo (jestli si nesníží počet pracovních hodin, jestli nesníží produktivitu práce, protože pracovat vlastně už nemusí, aby "přežili). Ale to by musel být mnohem větší vzorek a zároveň by musel být napříč společností a nejen u nezaměstnaných. Popravdě by mě ani nenapadlo, že dlouhodobě nezaměstnaní, kteří nemají pracovní návyky, se něco změní po přidání ZP.
Přeji pěkný den
Jakýsi zaručený příjem si lze zajistit i jinak, než od státu. Když se podívám na naši obec (Židlochovice), která si půjčuje na probíhající rekonstrukce asi v rámci 250mil. ( má příslib refundace po dokončení staveb z ministerstva ) napadá mne, že by bylo vhodné zřídit finanční fond při Svazu měst a obcí. Místní zastupitelstva by dělaly osvětu a propagaci vkladů do fondu pro zvelebení obcí. Výpůjčky by byly úročeny a úroky vypláceny přímo vkladatelům. Jištění fondu by bylo vždy obecním majetkem za úvěr. Vkladatelé by měli v rukou korunové dluhopisy bez danění ( jako má dodnes Babiš). Při obvyklých 5% dnešních bankovních úroků ( ale i podstatně výše ) by měli občanští vkladatelé jistý příjem podle výše úložky a navíc dobrý pocit, že se podílejí na financování vlastní obce ( rámec úvěru pro tu kterou obec by byl součtem úložek jejich občanů). Proč mají na podobných akcích pro obce bohatnout banky, které na vkladech neposkytnou skoro nic a navíc to nelze nijak ovlivnit ( bankovní výnosy odcházejí "matkám" většinou do ciziny). Půjdu na schůzi nového zastupitelstva a zeptám se veřejně starosty. Kdysi za Rakouska, zde byla Městská spořitelna a majetnější přes ni pomáhali financovat vkladem svoji obec. Zastupitelstvo bylo zřizovatelem spořitelny.
V HN 15.6. na straně 16 je zajímavá esej od p.Petra Zahradníka ( ekonoma a člena Evropského hospodářského a sociálního výboru = poradní instituce EU). Mluví sice o rovném příjmu, ale v podstatě jde o zaručený příjem. V eseji operuje s "novou společenskou smlouvou", v niž se odráží společenské změny, zejména nástup robotizace, která přináší nevratné změny ve společnosti. Je úkolem dneška společnost na změny adekvátně připravit, zejména přechodným modelem na nutné období. Na stejné stránce kontruje Tomáš Sedláček článkem o budoucnosti kapitalismu, "Až každý dělník bude mít svého robota a inkasovat za něj mzdu...."
Před třemi dna v TV informovali o sestavování vlády v Italii. Hnutí Pět hvězd navrhuje do vládního prohlášení základní zaručený příjem 750eur pro kategorie trvale nezaměstnaných na italském jihu. Existují tam lidé, v podstatě analfabeti zdegenerovaní příbuzenskou "plemenitbou" ( podobně jako kmeny muslimů), neschopní se naučit poněkud složitější výrobní zaučení a jejich stávající "schopnosti" nejsou společensky využitelné leda jako voliči pol. strany "pět hvězd", kterou založil komik Beppo.
Tohle mi přidej tedy pořádně ujeté. Pokud by měl základní příjem fungovat, měl by být aplikován celoplošně a ne, aby se opět ještě víc rozdělilo lidstvo na ty, kteří dostanou vše bez práce a na ty, kteří budou makat, zdokonalovat se a pak dostanou o trošku více, než ten, na kterého vydělává. Problém pak může být i to, že takto naprosto neschopný člověk, pobírající celý život dávky, má stejnou váhu hlasu, jako člověk pracující. I když to nezní zrovna demokraticky, bylo by rozhodně férovější. A hlavně to naprosto postrádá smysl základního příjmu.
Dobrý den.
Plně s Vámi souhlasím. Toto dilema o rovnosti lidí ve volbách bylo už na počátku volebního aktu. Majetní lidé už dávno trvali na rozčlenění voličů. Volební kurie, panské sněmovny toho byly svědkem. Bohužel zvrtlo se to do populismu, jehož prostřednictvím se politici ujímají politické moci, bez patřičné přípravy a zejména odpovědnosti. Je otázkou kam to povede ( ke svévoli až tyranii, zneužívající společnost - dnes Zeman s Babišem) nebo k ignoranci ( nejdu ty lumpy volit), protože volby "nic neřeší"?.
Dobrý výsledek v italských volbách dosáhlo "hnutí pět hvězd". Na italském jihu získalo přes 30% mimo jiné i programem o základním zaručeném příjmu pro každého. Jsem zvědav co s tím zadlužená Italie po volbách udělá a navíc, co to udělá z italským rozpočtem, potažmo se stabilitou italských bank a eurem obecně.
Ahojte- zajímavé to stránky, na které jsem narazil.
Za mně základní příjem ano, určitě ano.
Ahoj. díky. Jsem rád, že se ti líbí. Proč by jsi podle svého názoru chtěl základní příjem? Já jsem také pro, jen mě zajímají argumenty okolí. Díky
Hmm Surpan žije- to je dobře.Proč? Takže za mně je to jistota, která bude mít spíš pozitivní vliv.Myslím na obyčejné lidi.Pracovat- a ne že práce třeba nebude budou opravdu ti co pracovat chtějí.Nebude to potom ani otročina- takových lidí si pak budou vážit i jejich nadřízení, zaměstnavatelé.Ten ZNP by měl být určitě na slušné vyžití, ne jen k přežívání- je jasné, že pak by se musely zrušit určité dávky a další sociální pomoci, ale jsem pro.A kde by se na to vzalo?Nebude podpora v nezaměstnanosti a další podpory, lidé, kteří pracovat i přes to budou budou vydělávat slušně, a to pomůže rozhýbat ekonomiku.Určitě by to chtělo i trošku slevit z konzumního způsobu života...např u nás bereme vodu z vlastního zdroje.dramaticky nám oznamovali, že hladina vody se za rok snížila o pět a půl metru...ALE- máte páky na to, aby se lépe hospodařilo s lesy okolo? To je drancování co se tu děje- dále- máme obec 2000 obyvatel- určití zastupitelé už mají skoupeny parcely a chtějí zvednout počet obyvatel o další tisíc.Máme obecní koupaliště ale bazénů je u domů tolik že by jednoho jeblo. Když pak v létě slyším, jak nařizují, aby se nezalévaly zahrádky....tak mě mory berou- dobře navrhl jsem 2 tarify na vodu. do určité spotřeby nízký tarif, od určité spotřeby pěknou pálku protože je jasné, že to jde do bazénů.Bohužel- diskriminační, nejde to.A tak tu žijem
13.05.2020 12:37:20
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one