rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1415"
Za každou práci byť tu nejméně placenou by se měl člověk být schopen slušně uživit,tedy obejít i tak bez SSP !!!
Žel nejeden pracující je na některé zdávek a někteří žel né jen na jedné !!!
Zde je ten zakopaný kámen úrazu!!!
Až bude i ta nejmenší mzda v té výši,aby nebyl člověk veden nutností žádat o jakoukoliv dávku SSP,pak se mnohé v lidské společnosti vyřeší k dobru a užitku nách všech.
Má to hlavu a patu,smysluplná myšlenka,jen lidem potrvá hodně dlouho neži se k tomu rozhoupají.
Děkuji. Čím dál víc mi to přijde jako rozumná možnost, jak by lidstvo mohlo fungovat.Ale zároveň čím dál méně věřím, že se to bude v rozumném období realizovat.
Dnes 13.5.2020, je o základním příjmu úvodní článek v HN. Měla by se jím řešit situace po koronavirové krizi. Ve Španělsku uvažují o podpoře ZP pro 1/5 rodin výše by měla být 12500Kč.
Hosp.noviny 7.3. opis.

Chudí Italové mohou od včerejška žádat o zaručený minimální příjem. Stát jim tak bude dorovnávat stávající mzdy či důchody na úroveň 780 eur (20000Kč). Italský premiér Guiseppe Conte předpokládá, že opatření výrazně přispěje k oživení skomírající ekonomiky. Takzvaný "občanský příjem" prosadilo protestní Hnutí pěti hvězd, má pomoci v boji s chudobou a státní kasu přijde jen letos odhadem na 7,1 miliardy eur. ;-)
Chápu vaše pohnutky,ale ten aparát ÚP a SSP je sakramensky náročný finančně.Troufám si říci,že mnohem vyjde stát tyto úřady držet nežli dát lidem bez práce zaručený příjem který je svou výší nedrží na životním minimum či dokonce existenčním.Né každý má nato být byl na trhu práce žádaný.Mnohá pracovní činost je finančně podhodnocená.Lidi pracující pro úklidové firmy nebo bezpečnostní agentury dělají opravdu za mrskou mzdu a mnohdy v podmínkách které jsou hanbou těch co je zaměstnávají.Zaměstnavatelé je doslova zdíraj zkůže a ještě na ně berou dotace.Nikdo tam kdesi nahoře jaksi nechce vidět,že tu máme vykořisťování člověka člověkem.Ale je to tu a ne v malé míře!!!Ten kdo se na takovéto pracovní místo nikdy nedostal nemůže pochopit o čem zde píši.ÚP mi připomíná dobu kdy drábové naháněli na panská pole.Taky tam lidi nechávali své zdraví a rovněž jim sebe náročnější práce a sebe delší pracovní směna neposkytla takový zisk za odvedenou práci,aby nebyli uvrhnuty i tak do chudoby.Neříkám,že se nenajde skutečný nemakačenko který prostě nikdy nebude chtít hákovat, a využije veškeré možné príležitosti jak si obstarat fin.zdroj na úkor druhého.
Toto téma je však toliko obširné,že nelze na to jednosznačně odpovědět.Ale ano,myšlenka je to krásná.Myslím si,že těch co by nestrávili to že soused má příjem bez toho,že by musel vstát do práce by asi opravdu nezkousnul mnohý závistivec.I když dle mého není co závidět,protože když mohu být k dobru a užitku svou prací kterou umím a dělám ráda tak mi je prostě hezky kdesi hluboko uvnitř mého já.To ovšem za předpokladu,že nedostanu mrzkou mzdu .Kterou bere nejeden náš občan a ač pracující beztak musí pro některou zdávek SSP a to je velice špatně a špatné!!!!
Je pravdou, že by se tím ušetřily neskutečné peníze a papírování jen za rozdělování peněz, přesto by podle mého stále dost pochybělo. Souhlasím, že mnohá zaměstnání jsou mnohdy podhodnocená, možná překvapím, ale sám jsem se několik měsíců živil v bezpečnostní agentuře, za mrzký plat. A i když jsem byl v té době studentem, byl to můj hlavní příjem, pokud se to dá nazvat příjmem.
Dával bych to všem, mimo těch, kteří by se základní mzdy dobrovolně zřekli ve prospěch dobročinnosti. A to nejen kvůli závisti mezi sousedy, která by byla akorát spouštěčem dalších sporů, ale i kvůli jednoduchosti rozdělení, aby nebylo zapotřebí mnoha úředníků a také aby nedocházelo k nadržování, nebo naopak poškozování některých.
Nemám ale dostatečné znalosti problematiky. Článek vznikl z důvodu, že by se mi líbila možnost, že by každý měl rozumný základ žít a mohl by si s ním naložit dle vlastního uvážení, třeba i založení vlastního podnikání a tvorby něčeho, co rád dělá a umí.
V ČR se hlavně tápe nebo se zvažují hokuspokusy. Opět se oživuje přístup k zaměstnancům ve formě různě zkrácené doby odchodu do důchodu. Tyto potřeby se mají řešit připojištěním placeným zaměstnavatelem nebo adekvátně vyšší mzdou a mají zůstat v soukromé poloze. Jak k tomu přijdou jiní plátci soc. pojištění, aby se shromážděných peněz se vyplácelo různě. Totéž je dnes ve stavu k OSVČ. Pokud si platili minimum a dobře zapláčou nad přiznaným důchodem, mají nárok z Ústavy na zabezpečení státem. Pokud se tyto švindly nepotlačí je asi nesmyslné očekávat návrhy na zavedení ZP.
"surpan
16.02.2019 11:14:09"

Pro nás v ČR je to problematické hodnotit. Vlastně nevíme co ve Finsku sledovali, jako hlavní cíl. Může to být k získání politické argumentace i k odborům. Jistý výstup to má vůči sociální situaci účastníků. Shodneme se na tom, že jiné státy věci zkoušejí, kdežto zde se o tom jen zřídka, kdy něco dozvíme.
Souhlas, nějaké výsledky pravděpodobně získali. Zároveň můžou být velmi rozdílné výsledky ve Finsku a pak případně u nás. Ale pravdou je, že u nás asi nehrozí ani to, že by se tu nějaký experiment dělal, na tož aby se na vážno uvažovalo o nějakém spuštění ZP. Přesto by mě moc zajímaly výsledky u nás, nejen u nezaměstnaných, ale hlavně u pracujících, především fyzicky pracujících.
Něco k tématu!

https://www.novinky.cz/ekonomika/496845-experiment-se-zakladnim-prijmem-pro-vsechny-finove-se-v-hledani-prace-nezlepsili.html
Dobrý den, děkuji za upozornění na nový článek. Po přečtení jsem nabyl akorát dojmu, že nedošlo ke zhoršení situace, což je dobré, avšak vzorek 200 nezaměstnaných mi přijde velmi malý. Reálně by bylo zajímavější, jak by reagovali lidé zaměstnaní, kteří by dostávali ZP, zdali by pokračovali v práci, aby se měli lépe, případně jaký vliv by to na jejich pracovní výkonnost mělo (jestli si nesníží počet pracovních hodin, jestli nesníží produktivitu práce, protože pracovat vlastně už nemusí, aby "přežili). Ale to by musel být mnohem větší vzorek a zároveň by musel být napříč společností a nejen u nezaměstnaných. Popravdě by mě ani nenapadlo, že dlouhodobě nezaměstnaní, kteří nemají pracovní návyky, se něco změní po přidání ZP.
Přeji pěkný den
Jakýsi zaručený příjem si lze zajistit i jinak, než od státu. Když se podívám na naši obec (Židlochovice), která si půjčuje na probíhající rekonstrukce asi v rámci 250mil. ( má příslib refundace po dokončení staveb z ministerstva ) napadá mne, že by bylo vhodné zřídit finanční fond při Svazu měst a obcí. Místní zastupitelstva by dělaly osvětu a propagaci vkladů do fondu pro zvelebení obcí. Výpůjčky by byly úročeny a úroky vypláceny přímo vkladatelům. Jištění fondu by bylo vždy obecním majetkem za úvěr. Vkladatelé by měli v rukou korunové dluhopisy bez danění ( jako má dodnes Babiš). Při obvyklých 5% dnešních bankovních úroků ( ale i podstatně výše ) by měli občanští vkladatelé jistý příjem podle výše úložky a navíc dobrý pocit, že se podílejí na financování vlastní obce ( rámec úvěru pro tu kterou obec by byl součtem úložek jejich občanů). Proč mají na podobných akcích pro obce bohatnout banky, které na vkladech neposkytnou skoro nic a navíc to nelze nijak ovlivnit ( bankovní výnosy odcházejí "matkám" většinou do ciziny). Půjdu na schůzi nového zastupitelstva a zeptám se veřejně starosty. Kdysi za Rakouska, zde byla Městská spořitelna a majetnější přes ni pomáhali financovat vkladem svoji obec. Zastupitelstvo bylo zřizovatelem spořitelny.
V HN 15.6. na straně 16 je zajímavá esej od p.Petra Zahradníka ( ekonoma a člena Evropského hospodářského a sociálního výboru = poradní instituce EU). Mluví sice o rovném příjmu, ale v podstatě jde o zaručený příjem. V eseji operuje s "novou společenskou smlouvou", v niž se odráží společenské změny, zejména nástup robotizace, která přináší nevratné změny ve společnosti. Je úkolem dneška společnost na změny adekvátně připravit, zejména přechodným modelem na nutné období. Na stejné stránce kontruje Tomáš Sedláček článkem o budoucnosti kapitalismu, "Až každý dělník bude mít svého robota a inkasovat za něj mzdu...."
Před třemi dna v TV informovali o sestavování vlády v Italii. Hnutí Pět hvězd navrhuje do vládního prohlášení základní zaručený příjem 750eur pro kategorie trvale nezaměstnaných na italském jihu. Existují tam lidé, v podstatě analfabeti zdegenerovaní příbuzenskou "plemenitbou" ( podobně jako kmeny muslimů), neschopní se naučit poněkud složitější výrobní zaučení a jejich stávající "schopnosti" nejsou společensky využitelné leda jako voliči pol. strany "pět hvězd", kterou založil komik Beppo.
Tohle mi přidej tedy pořádně ujeté. Pokud by měl základní příjem fungovat, měl by být aplikován celoplošně a ne, aby se opět ještě víc rozdělilo lidstvo na ty, kteří dostanou vše bez práce a na ty, kteří budou makat, zdokonalovat se a pak dostanou o trošku více, než ten, na kterého vydělává. Problém pak může být i to, že takto naprosto neschopný člověk, pobírající celý život dávky, má stejnou váhu hlasu, jako člověk pracující. I když to nezní zrovna demokraticky, bylo by rozhodně férovější. A hlavně to naprosto postrádá smysl základního příjmu.
Dobrý den.
Plně s Vámi souhlasím. Toto dilema o rovnosti lidí ve volbách bylo už na počátku volebního aktu. Majetní lidé už dávno trvali na rozčlenění voličů. Volební kurie, panské sněmovny toho byly svědkem. Bohužel zvrtlo se to do populismu, jehož prostřednictvím se politici ujímají politické moci, bez patřičné přípravy a zejména odpovědnosti. Je otázkou kam to povede ( ke svévoli až tyranii, zneužívající společnost - dnes Zeman s Babišem) nebo k ignoranci ( nejdu ty lumpy volit), protože volby "nic neřeší"?.
26.07.2020 16:35:34
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one