rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Smysl života úspěšného muže

Manažer.jpg
Je pozdní večer. Aleš se právě posadil po celodenní námaze z práce do svého polstrovaného křesla v malé pracovně. Chvilkama ani nedýchá. Zamyšleně sleduje obrovský obraz nádherné krajiny, kterou zachytil někdy před půl stoletím jeho praděda.
"Byl to příšernej den!" pomyslel si a hlasitě vzdychl. Celý den lítal v práci a sotva stíhal vše, co si zákazníci vymysleli. Neustále přemýšlí nad řešením několika složitostí. V hlavě jako by měl vosí hnízdo, které se neustále rozrůstá do obrovitých rozměrů a chystá se prasknout. Ten ruch, ty myšlenky, které se střídají jak letadla na mezinárodním letišti, ne a ne ustanout. Pokaždé, když si myslí, že jeden z problémů vyřešil, objeví se další dva. Tohle nebude klidný večer. Ostatně jako každý jiný den, kdy přijde z práce.

Snaží se vypnout. Jeho pohled nyní směřuje z okna na ulici, kde se potácí parta podnapilé omladiny. Nutnost nalezení řešení jeho pracovních úkolů mu nedovoluje ani chvilkový oddych či pomyšlení, jak by bylo fajn někdy zajít s kamarády na jedno. Mozkové závity jedou na plné obrátky, ale po celodenním napětí jsou značně unavené a téměř neschopné vyplodit jakékoliv řešení. I tak není tělu dovoleno odpočívat.

Přesto se Alešovi povedlo na chvíli přejít na jinou vlnu. Uvažuje, zdali jeho pracovní vypětí a životní styl je to, co hledá. Jeho post vysokého manažera s desítkou podřízených ho na jednu stranu naplňuje, ale zároveň ničí. Jeho osobní život je v troskách. Sedí sám v pracovně a ani jinde v jeho luxusním bytě není nikdo, komu by mohl svěřit své úmysly.
životní styl.jpg
Jeho život je celkově dost úmorný. Pohledný, téměř pětatřicetiletý Aleš nikdy nevedl rodinný život, ani se nikdy nevázal. Dámskou společnost v nočních hodinách bere jako nutné občasné povzbuzení. Začíná si však uvědomovat, že i když nemá problém ulovit pohlednou dámu, nemá nikoho, na koho by se mohl spolehnout. A to ani v práci. Je přísným nadřízeným a jeho oblíbenost tím dost utrpěla. Jeho puntičkářský styl mu vysloužil přezdívku "Drsný punťa", kterou ho oslovují všichni, tedy v jeho nepřítomnosti.
 
Z baru si vytáhl dražší whiski. Nalil si dvojitou. Bzukot myšlenek pracovních záležitostí nahradily myšlenky o smyslu celého žití. Vyhovuje mu jeho luxus, který si vlastním zápalem v "boji" vybudoval, jeho nezávislost na čemkoliv a komukoliv. Drahá auta, vyhazování peněz, jen aby se předvedl před podřízenými. Tohle jej drží nad vodou. Bohužel pluje na loďce, které se pomalu a jistě potápí.
 
Všichni jeho kolegové mají již dávno rodiny a i když si občas trošku stěžují na vysoké finační výdaje, jsou mnohem šťastnější, než on. Je mezi nimi nejstarší a nikdy neměl žádnou vážnou známost déle než jednu noc.
 
"Tohle musím změnit!" uvědomil si a v duchu dokončil: "Nemůžu přeci zůstat na vždy sám."
 
Dopil whisku a usnul v křesle. Ráno vstal a vše začalo od znova. Nepoučil se, neumí vycouvat ze svého uspěchaného života.
15.08.2019 22:21:43
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one