rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Volba smrti - eutanazie

Povolit eutanazii.png
Kdy asi umřu? Chci to vůbec vědět? Popravdě osobně bych o tuto informaci rád přišel. Vědět, že mi zbývá určitý počet dní, let, desetiletí, by ve mě hlodal a asi bych nebyl schopen užívat si život. Ale co když už není jiná volba a zákeřná nemoc v pokročilém stádiu Vás zničila natolik, že tělo již nemůže boj vyhrát?
Nedávno obletěl svět článek o nemocné Brittany, které našli na mozku nádor. Nejprve jí dávali 10 let, pak už jen pět. Po dalších testech bohužel zjistili, že Brittany má rakovinu v posledním stádiu a její život bude trvat maximálně půl roku.
Eutanazie.png
Rozhodla se, že chce zemřít důstojně, ne umírat v bolestech po několik týdnů. Stanovila si tedy den své smrti. Jenže zákon v jejím bydlišti eutanázii nepovoloval. Musel se tedy ještě přestěhovat do Oregonu, kde je tato volba smrti povolena.
 
Krom tohoto rozhodnutí bojovala ještě před svou smrtí o prosazení zákona o možnosti eutanázie, aby se každý nemocný člověk mohl sám rozhodnout, zdali bude bojovat, nebo zemře.
Datum zvolila na 1.listopadu. Rozloučila se se svou rodinou a přáteli a polkla pilulku, po které zemřela.
 
Mohla tedy odejít jak si přála, důstojně. V dané situaci je to pochopitelné. Přesto většina států tuto možnost zakazuje zákonem. Ano, je to zneužitelné, muselo by se vše přísně hlídat. Ale nedopřát pokoj lidem trpícím ve velkých bolestech na sklonku života kvůli strachu ze zneužití zákona je pouhý alibismus. Samozřejmě doufám, že tohle rozhodnutí nebudu muset nikdy ani já, ani nikdo z mých blízkých podstoupit, ovšem pokud bych musel, neměl bych naději, rozhodně bych také zvolil možnost důstojné smrti.
 
Co si o tomto tématu myslíte Vy? Měla by se eutanazie povolit, nebo ne? Není zbytečné, aby nemocní, kteří bohužel nemají neději, trpěli týdny či měsíce uzavřeni ve svém umírajícím těle jen proto, že by bylo asi víc papírování?
22.07.2015 23:18:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one