rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Výstava vín - Valtice

Výstava vín Valtice.png
"Vínečko bílé, jsi od mej milej, budu ťa pít, co budu žít, vínečko bílé." Takto by se asi dala shrnout výstava vín ve Valticích, kde jsem se v pátek podíval. Akce je to zajímavá, můžete ochutnat vše, co Vám přijde pod ruku. Tedy pokud to zvládnete.
V pátek jsme se vydali s naší skupinkou na ochutnávku. Po zakoupení lístku jsme mohli chutnat do aleluja, tedy s časovým omezením, naštěstí. Vstupné je rozděleno do několika skupin, podle toho, jak moc se cítíte připraveni zvládnout nápor vína. Pro ty zkušenější je připravena volná degustace, kdy si může dát vše, co je vystaveno. Za 355 Kč pijete 90 minut, za 499 Kč koštujete 150 minut.

Samozřejmě jsou připraveny i menší ochutnávky, které již řídí someliér. To ale jen pokud se necítíte na vlastní akci. Ale zážitek z vlastní volné degustace je prostě lepší.
Salon vín Valtice.jpg
Po zakoupení lístku jsme nafasovali nějaké pečivo a sýr. Vzali jsme si košíček na případné zakoupení vzorků. Rozhodně bylo z čeho vybírat. U každého vystaveného vína byl popis. Ale ne ledajaký. Bylo to lejstro, kde bylo vše o vínu detailně vypsáno. Kde rostlo, kdo jej pěstoval, obsah zbytkového cukru, obsah kyselin, obsah chutí v daném vzorku, no prostě toho bylo tolik, že by nebyl ani čas ochutnávat.
Salon vín Valtice sklepy.jpg
Ne každé víno Vás však nadchne. A to i přesto, že se jedná o výběrová vína ze všech soutěží a musela projít těžkou konkurencí. Jak jsem ovšem pochopil, i víno, které mi vůbec nechutná, může mít jedno z nejlepších hodnocení a to proto, že danou chuť nedokážu ocenit.
Salon vín Valtice sklep.jpg
Začíná se na vínech bílých, končí u červených. Po zkončení časového limitu přichází someliér se zvonkem a ochutnávku ukončuje. Vy pak odcházíte s košíkem plným vín na recepci a pokladnu. A pak s blaženým úsměvem odcházíte zpět do běžné reality, která po tak dobrém víně je zas o něco hezčí.
22.11.2015 22:52:44
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one