rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Scéna z ulice Fouburgu v roce 1936

Scéna z ulice - Paříž 36.png
Rozhodně nejzajímavější byla připravená scéna celé ulice. Když jsem se tam dostal poprvé, nechápal jsem, byl jsem nadšen, plný úžasu, co se dokáže vytvořit na louce za Prahou. Ty domy, dlážděné cesty kde při natáčení komparzisti v dobovém oblečení jezdili na starých kolech, obchůdky, to byla prostě nádhera.
Mezi další zajímavosti patřila stará sanitka, kterou si asi k natáčení vypůjčili.
Sanitka ve filmu.jpg
Ty domy byly opravdu k nerozeznání od domů, které by člověk v té době nejspíš ve městech míjel. Dobové nápisy nad prodejnami, zajímavý byl i vstup do divadla, které tam nebylo, protože interiér divadla byl v Letňanech.
Fouburgu v roce 1936.jpg
Domky byly do detailu zdobené ze strany, odkud se natáčelo. Dokonce i trávu a břečťan naaranžovali tak, že nic nebylo poznat. Přitom domky z druhé strany byly jen samé trámy, zavětrování a konstrukce, na kterou se kotvily pohledové desky a fasády.
Scéna z ulice - Paříž 1936.jpg
Procházení se po této ulici bylo opravdu nepopsatelné. Procházel jsem se tam úplně sám, nikde nikdo a i přesto, že jsem v roce 1936 zdaleka ještě nežil, bylo to naprosto úžasné, člověk se vžil do své situace. Že jste se najednou pomocí stroje času nepřenesli do jiné doby dokazovaly jen zadní strany domů a plastový stůl, který zůstal po aranžování domů uprostřed náměstí v této předválečné době, kde by se již napětí ve společnosti dalo krájet.
Scéna z ulice - Paříž 36 - divadlo.jpg
Na tomto místě jsem se také setkal s umělým sněhem. Přestože bylo parné léto, náměstí se zasněžovalo a sníh držel tak dlouho, než jej odvál vítr někam do polí. Tento sníh byl vytvořen ze směsi papíru (něco jako rozškubaný papírový kapesní) a nějaké lepidlo, aby sníh byl těžší a hned neodletěl. I když jste ho měli v ruce, bylo těžké poznat, že nejde o sníh, jen koulovat se s ním nedalo asi prašan.
Scéna z ulice - Paříž 36 schody.jpg
Tohle byl tedy po potkání s Pierrem Richardem nejlepší zážitek z celého natáčení. Protože se do článku nevlezly všechny fotky, mnoho jich bude v galerii - Jak se točil film Fouburg 36.
Scéna z ulice - Paříž 36 - ulice z druhé strany.jpg
22.11.2015 22:57:11
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one