rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak sladit bez kalorií?

čím sladit a hubnout.png
Dostatek sladké chuti absolutně bez kalorií? Nevěřil bych. Ale dostal se mi do ruky výrobek, který by měl plně nahradit cukr a slazení, který má vynikající sladkou chuť a stačí jen pár kapek a ještě k tomu po něm nepřiberete, neboť nemá žádné kalorie. Jak je tohle možné? A není v tom nějaký háček?
Protože se jedná o německý výrobek, bylo potřeba si nejdřív přeložit co o Leichte Süße píšou. Tedy co uvádí výrobce o tomto sladidlu, které mi obalem hodně připomíná nějaký tekutý podpalovač nebo nějakou hořlavou látku do lamp na hřbitově. Ale to jsem odbočil.
Leichte Süße.png
Volný překlad popisu výrobku: K-Classic je tekuté sladidlo s minimálním obsahem kalorií, které se dá použít při výrobě zákusků, salátů, polévek, nápojů, koláčů a pečiva. Tekuté směs sladidel si udržuje své vlastnosti i při zmrazení potravin, ale i při tepelné úpravě.

Dávkování: Pro nízkokalorickou dietu použijte místo cukru tekutinu K-Classic Leichte Süße. Obvyklou sladkost jedné čajové lžičky cukru získáte 8mi kapkami Leichte Süße. 7,5 ml tohoto tekutého sladidla odpovídá sladivosti 100 gramů cukru.
Složení Leichte Süße: Voda, sladidla (cyklamát sodný E952, sodná sůl sacharinu E954, thaumatin E957), fruktóza, kyselina citronová, konzervační látka: kyselina sorbová

A tady se objevují zápory výrobku. Po prozkoumání látek, které Leichte Süße obsahuje, jsem zjistil, že E952 a E954 jsou sice EU povolené uměle vyráběné látky, ale patří mezi nebezpečné Ečka a jejich použití je regulováno. Je tedy nutné tento výrobek používat s rozumem. Na druhou stranu uváděná Éčka jsou ve velkém množství potravin, především ve slazených nápojích, které obsahují umělá sladidla.

Nutriční hodnoty Leichte Süße:
sladidlo bez kalorií.png
Mé pocity z Leichte Süße: Zkusil jsem toto sladidlo, protože se mi líbí možnost jíst sladké potraviny bez přidaných kalorií. Sladkost je proti cukru mnohonásobně vyšší, po prvním ochutnání na lžičce mi chuť připomínala cukr, ale nemohl jsem se té nasládlé chutě z úst zbavit, jak byla silná. Myslím si, že při malém využití se může jednat o dobrého pomocníka při hubnutí, ale obsah látek, které nejsou bezpečné (ačkoliv je obsahuje většina slazených nápojů se sladidly), je mi nepříjemný a tak tento produkt budu využívat pouze velmi málo.

Máte zkušenosti sa tímto produktem? Napište mi do komentáře Vaše postřehy.
14.09.2015 19:00:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one