rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak udělat radost na Vánoce

typy na vánoční dárky.png
Jako každý rok těžce vymýšlím dárky pro své blízké. Vánoce jsou pro mě kvůli nakupování a zařizování docela dost vyčerpávající a proto jsem se rozhodl, jako každoročně, vyhnout se nákupním centrům a obchodům a nakoupit dárky přímo přes eshopy s doručením do ruky, což díky usnadnění bude i radost pro mě.
Nezapomeňte ale, že Vánoce nejsou jen o dárcích a trochu zvolněte tempo, ať si celé to volno můžete v klidu užít. Abych Vám trochu i ulehčil práci s vybíráním dárků, už pár dní spolu s přítelkyní hledáme zajímavé nápady na netu, které v následujících dnech vyjdou jako další články. Budou to tipy na dárky pro ženy, muže, děti a domácí mazlíčky.

Prozatím, než se všemi těmi nápady prokoušu, vše tak nějak zhodnotím, sepíšu a vydám, si můžete přečíst pár nápadů, jak si ulehčit vánoční stres a vyhnout se případným trapasům nebo nepříjemným situacím.
Vyhněte se nepříjemnostem o Vánocích

Nezadlužujte se zbytečně.
Vím, že se to asi mnohdy lehko říká, ale opravdu potřebujete koupit synáčkovi nejnovější Apple iPhone, dceři šaty za pětku nebo manželce novou televizi na sledování Růžovky? Uvědomte si hlavně, že dárky kupované přes půjčku brutálně přeplatíte, budete je splácet rok, možná i déle - jak to budete řešit další Vánoce už s jednou nesplacenou půjčkou? Víte kolik věcí by jste si mohli pořídit, kdybyste místo splácení půjček na předražené vánoční dárky s pořádným úrokem, raději něco ušetřili a trochu se uskromnili? Spočítejte si, kolik zaplatíte na úrocích. Psal jsem o tom článek, kde jsem porovnával i úroky různých bank a počítal jsem kolik přeplatíte: Když je půjčka nutná. Pokud ale nutná není, vyhněte se jí.

Objednávejte včas. Především pokud máte vybraný ne moc dostupný dárek, nebo pokud si jej polovička vybrala sama a vy jej máte pouze objednat a zabalit. I když některé eshopy uvádí počet kusů zboží, které mají na skladě, může se stát, že je někdo vykoupí, nebo počítadlo není aktuální, nebo že pošta tradičně nestíhá a balíček dojde po Vánocích. Tohle Vás může stát všechen klid o vánočních svátcích.
darování peněz.png
Darování peněz. Někdy je lepší darovat peníze, třeba v pěkné vánoční obálce, než koupit velký svetr se sobem, nebo malé spodní prádlo (tím skvěle u stromečku dáte najevo, že svou ženu neznáte a nedej bože, že je tlustá). Pokud k tomu dojde, budete si přát, abyste ovládali samovznícení nebo vypaření se. Na druhou stranu mnohdy potěší, že jste si udělali čas a vzpomněli si na ni a koupili ji alespoň nějakou maličkost.

Krásně dárek zabalte. Předat dárek v kartonové krabici od banánů nebo v igelitce Tesco, nenavodí tu správnou atmosféru. Hlavně, když dárek předáváte ženě nebo dětem. My muži si balení tolik nepotrpíme, ale věřte, že i když bude dárek skvělý, můžete především ženě zkazit náladu, že jste si nedali tu práci se zabalením, když stačil balicí papír za 10 korun a kousek stuhy.
vánoční dárek typy.png
"Přeji krásné a hlavně klidné Vánoce a volné dny okolo nich. Uvědomme si, že jsou to svátky klidu, pohody a lásky, kdy se má rodina a případně přátelé sejít a neřešit zbytečné rozpory a problémy. Proto vše zařiďte raději dopředu, ať místo klidu nezažíváte hektické období a užívejte volna a pohody do plna."
Autor blogu Surpan
19.11.2015 09:00:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one