rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4579"
To auto jsme neplatili my. To exekučně splácí šamstr manželovy sestry Evy. My platili dluh za jejich vánoční dárky, dovolenou, neplacení nájmu a půjček. Splatilo se to komplikovaně prodejem vybydleného bytu a garáže, samozřejmě pod cenou, ale nám, starší švagrové a švagrovi už exekuce nehrozí. Jako spolumajitelé majetku jsme byli stále v ohrožení. Dopadlo to pro nás dobře, ale kolem mě bydlí lidé, kteří bezmyšlenkovitě utrácejí, aniž by na to měli a pak brečí, že nemají prachy, ale na dovolenou do Egypta musí jet alespoň jednou za rok a televizi na splátky za 118 tisíc si pochvalují. Ale chodí po sousedech a zastavárnách ke konci měsíce, že nemají na chleba. Kdo chce kam, nakopni ho tam.
Jo ták. No mazec.
Někteří lidi si prostě myslí, že se tak žít dá. A ono asi dá, pořád si berou půjčky, skoro nic nesplácí, pak přijde exekutor a nic není co vzít, neboť jsou připraveni a byt je prázdný. A oni si půjčují dál a dál a pak s trochou úsilí vyhlásí bankrot. A nebo tak jedou relativně pořád. Jezdí si v luxusním autě na dluh, na dovolená třikrát ročně na dluh, na Vánoce si půjčí stovku...a pak to odnese někdo z rodiny, jen aby nepřišel o střechu nad hlavou.
Znám podobný příklad. Jednu známou začal fyzicky napadat manžel. Kvůli dětem nechtěla od něj odejít, ale po dvou letech se rozhodla, že se s ním rozvede. A ten hajzl, než rozvod proběhl, si nagral půjčky, nakoupil si drahé zboží a teď to ba splácí na půl, protože byli ještě manželé. Co dodat...
Pokračování:
a my, stejně jako ostatní sourozenci měli zaplatit 732.000,-Kč dlužné částky. Manžel i já jsme byli na infarkt. Okamžitě jsme svolali rodinnou radu a jeli jsme i s ostatními sourozenci k Evě. Ani se nepokusila se zapřít, ani nezapírala dluh, to víte, Milan - šamstr, rozbil šéfovi bavoráka a tak jsme to museli platit a pak nebylo na elektřinu, plyn, byt, pak byly vánoce a holce jsem musela něco koupit, ne? Tak jsme si každý vzali půjčku a udělali jsme si hezké vánoce, starší holka dostala kolo za 35 tisíc, malá Natálka dostala notebook (tehdy jí bylo 2 a půl roku! ) a Eva se šamstrem si jeli odpočinout na 14 dní do Karlových Varů, protože tam ještě nikdy nebyli. Pak z nich vylezlo, že si brali ještě jednu půjčku přímo tam, chtěli si užít, tak aby mohli jezdit všude taxíkem a večer na pořádnou večeři a tancovačku...

No, suma sumárum to dopadlo tak, že většinu dluhu jsme zaplatili my dva s manželem - což nás stálo léta spoření na důchod, nebo kdyby muž přišel o práci, (což momentálně teď je asi aktuální, šachty na karvinsku jsou v insolvenci a není jasno, co bude dál) a manželova starší sestra, bratr Tomáš neměl skoro nic, tak zaplatil 56 tisíc a Eva ani korunu. Majetek - zůstal družstevní "holobyt" a garáž byl opět odhadnut na hodnotu 1.120.000,-Kč, obojí bylo prodáno celkem za 860.000,-Kč a tyto peníze jsme si rozdělili s bratrem a starší sestrou podle toho, kdo kolik zaplatil.

Eva se nastěhovala do jiného bytu a dnes, po dvou letech, má opět exekuci se svým šamstrem v miliónové výši.

A my jsme sice opět s holým zadkem, ale bez dluhů a v pohodě.
Jedna půjčka naroluje druhou a člověk má mozek, aby přemýšlel, kolik si může dovolit.

Ty vánoce jsme si opravdu užili. Nějak nás to semklo a čím jsme starší, tím je to lepší, i když máme holý zadek : )
Ahoj, jsem moc rád že jste to nakonec zvládli. Je to mazec, jak se člověk jednoduše může dostat do průšvihu. Stačí jeden průserovej člověk v rodině a může se to táhnout, jako tady, i po těch nevinných.
Vánoce jak píšeš, mohou být prostě krásné i bez neskutečného nakupování drahých darů, prostě když jsou lidi spolu. Tenhle svátek mě čím dál víc štve tím, jak je komerční, jak člověk je vlastně větěinou a reklamou tlačen do co největšího utrácení, nejlépe ještě na dluh.
Jen jsem nepochopil jednu věc z příběhu. Proč by jste měli platit za nějakého blba peníze za rozbité auto? Nějak mi to vrtá hlavou? Bylo to proto, že jste jim chtěli pomoct, nebo jste museli?
Děkuji za příběh, snad pomůže dalším lidem, rozmyslet se od půjčování si a pochopit, že Vánoce mohou být krásnější bez "zápachu" drahých darů.
Není co dodat.
Jen... Předloňské vánoce byly naprosto mimořádně v pohodě. A bez dárků pro nás všechny dospělé. Ty dostala jen mladší dcerka, vnouček a vnučka.
To se už dlouho nestalo, že by jsme se nepodarovali.
A pročpak tak?
Protože nám koncem listopadu přišel dopis s exekucí.
Tak povykládám příběh.
V krátké době po sobě zemřeli rodiče mého muže. Zůstal majetek a 4 dospělí sourozenci.
Manželova sestra Eva zůstala po smrti mé milované tchýně s tatínkem v jeho bytě. Za pár měsíců jsme se dozvěděli, že Eva prodala svůj byt a najednou neměla žádné peníze. Tchán přijel k nám na návštěvu a stěžoval si, že se k nim nastěhoval Evin nový šamstr, že nepracuje a má plno dluhů. Samozřejmě se ani nesnažili platit svou část nájmu a elektřiny a tak děda platil vše sám, i stravu, různé poplatky, vždyť Evička je momentálně na mateřské, nemají peníze, tak je podporuji, ale ztrácí se mi věci, tu podběrák, pruty, tu mikrovlnka, víš, Pavluško, ale ona je hodná, ona mi to všecko vrátí. Pak se s námi rozloučil a ještě v ten den umřel.
Po jednání u notáře, po dědickém řízení, jsme zjistili, že z bytu je holobyt, zmizely obrazy, většina nábytku, místo 3 měsíce staré kuchyňské linky byly v kuchyni dvě staré skříňky z dětského pokoje, auto nenávratně a záhadně zmizelo...
Eva se šamstrem zůstala totiž prozatím bydlet v bytě, než se vyřeší dědictví. Závěť nebyla, tak ze zákona byli 4 dědicové, sourozenci. Na tchánův byt padla exekuce 2 měsíce po dědickém řízení, na kterém se sourozenci dohodli na prodeji majetku a rozdělení zisku rovným dílem. 852.000,- Kč na hlavu (odhadce tam přišel ještě před pohřbem).
To víte, na ulici tohle nikde nenajdete, už jsme plánovali - odchází pračka, je třeba koupit i sporák, no, holka půjde za dva roky na střední, je třeba to uložit... Hov.., hov.. vážení. Přišel inkriminovaný dopis, a my, st
04.01.2018 09:10:18
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one