rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Problém eshopů - nevyzvednuté dobírky

problém - nevyzvednuté dobírky.png
Každý, kdo má eshop, se určitě setkal s tím, že si někdo zboží objednal na dobírku a pak nevyzvedl. Pro eshopaře jde o ztrátu času, musí zaplatit poštovné, balící materiály a přichází také na určitý čas i o zboží, které při pobytu na poště není skladem pro zákazníka, který má opravdu zájem.
Problém je v tom, že bez dobírky to nejde. Mnoho zákazníků si raději připlatí za poštovné, aby nemuseli zboží platit dopředu, ale až při převzetí. Ono zboží mnohdy dojde i dřív, protože prodejce si víc pospíší, aby si vydělal, než když už má peníze na účtu (občas to tak je, ale většina si i tak pospíší). Také když zaplatíte předem, tak chvíli trvá, než platba dojde, než si toho na prodejně všimnou. Nevýhodou je právě zvýšená cena za poštovné a nutnost mít u sebe hotovost.
objedná a nevyzvedne objednávku - dobírku.jpg
Dobírka je stále velmi oblíbená, a pokud jako eshop zvolíte jen platbu předem, pravděpodobně mnoho zákazníků odradíte. Jenže co dělat s vysokým procentem vrácených balíčků, kdy si zákazník zboží objedná a nevyzvedne? Nebo adresa vůbec neexistuje a někdo si jen hraje?

Některé eshopy mají i 20% nevyzvednutých dobírek, což je bohužel nepříjemné číslo, neboť poštovné není zrovna nejlevnější. Existuje ale pár možností, které vám pomohou snížit počet nevyzvednutých dobírek.

Pár tipů, jak mít méně neplatičů dobírky:
 
Zásilku odesílejte co nejrychleji
Po týdnu od objednávky si někteří koupí zboží jinde a váš balíček si nevyzvednou. Vám pak jen chodí smsky, že balíček nebyl vyzvednut a že vám jej pošta někdy vrátí.

Telefonní kontakt
Vyžadujte k objednávce telefonní číslo, bude se hodit vám i dopravci. Pak jen zavolejte zákazníkovi a potvrďte si objednávku, že vše sedí a o zboží má zájem. Těžko někdo zvedne telefon dopravci, když ho nebere ani vám. Také se občas stane, že telefonní číslo neexistuje, nebo patří člověku, který o ničem neví. Vy si pak ušetříte práci se zasláním a náklady za poštovné, protože takový balík určitě vyzvednut nebude.

Upozornění na balíček na poště
Občas se stane, že si zákazník něco objedná, pak na balíček čeká, jenže ten již leží na poště, protože byl prý doručován. Proto je dobré v případě, že dostanete upozornění od pošty, že balíček nebyl zatím vyzvednut, ozvat se zákazníkovi a sdělit mu, že balíček čeká na poště a že pravděpodobně mu nedali vědět. Občas si totiž jen někdo snaží usnadnit práci.

Černá listina
Veďte si černou listinu (tabulku problémových zákazníků), neboť někteří si stále objednávají a opakovaně nevyzvedávají své objednávky i pod stejným mailem, adresou nebo číslem. Vy si pak jen ověříte, že jde o neplatiče dobírky a buď objednávku předem zrušíte z důvodu neplnění obchodních podmínek ze strany zákazníka, nebo jej upozorníte, že balík odešlete jen po platbě předem.

Nevyzvednutí dobírky v obchodních podmínkách
Nevyzvednutí dobírky je porušení obchodních podmínek (pokud to v nich máte uvedeno) a zákazník s němi souhlasil (uzavřel kupní smlouvu) a náklady mohou být vymáhány soudně (tohle je sice také možnost, ale její použití stejně většinou nic nevyřeší, soud se nevyplatí  - takže jen informativně).
Bohužel to nevyřeší problém úplně, ale může vám těchto pár tipů ulehčit práci a ušetřit nemalé peníze. Máte Vy osobně něco, co Vám pomohlo s lidmi, kteří si nevyzvedávají dobírky?
17.10.2016 17:41:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one