rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9600"
Skupinový vodovod Židlochovicko a okolní obce, odebírá už dva roky vodu z vírské přehrady. Pod přehradou je úpravna vody, aby byla zajištěna dodávka pitné kohoutkové vody pro odběratele ( cca 1/2 Brna a vodovody pod Brnem). Někdo si ulehčil práci a včas nevyměňoval náplně chloru v úpravně včetně pískových filtrací. V teple se bakterie pomnožily a je zle. Lotři = vodárenská a.s. se k věci staví jako každý monopolista. Bohužel i žabčický starosta = předseda svazku vodovod židlochovicko má asi podobný postoj. Když se odstavovalo prameniště u Vojkovic, upozornil jsem v zastupitelstvu na potřebu pohotové zálohy pro všechny případy. Ale kdepak, asi je vše v dezolátním stavu, pravidelně nečerpanou vodu nelze bez rozboru použít i když je ve vrtech zdarma, kdežto vírská je za 5Kč/m3. Možná jsou už i čerpadla rozkradena. Navíc těch 10% z ceny vody a stočného jde rovnou do Francie. Zdejší ( židlochovický ) rozvod je starý až 140let a nutně potřebuje generálku ( za cca 100 mil Kč., což se z ceny vodného nastřádá tak za 50let). Pan starosta Šmerda dokonce v osobním rozhovoru uvedl, že samofinancování vodovodu by potřebovalo zvýšit cenu vodného asi na 140kč/m3. Radím každému ( v Žabčicích i jinde ) aby si hleděl studny pokud ji má, pravidelně ji odčerpával a na vodovod nespoléhal. Také se chystám objednat vrtaře a zajistit si vlastní vodu, tady je všude spodní vody dost, horší je její kvalita ( sádrovce a křemičitany ničí zařízení ).
Vody na Jižní Moravě jižně od Brna ubývá, stejně se bude muset řešit v budoucnu nějaká záloha. Se studnou to je složité. Ti co ji mají mají velké plus, pokud se o ni starají. Ale slyšel jsem, že pokud si necháte udělat studnu novou a rapidně vám klesne spotřeba vody, tedy i platba za vodu, prý se naopak rapidně zvýší cena stočné a budete platit nakonec stejně, jako v době bez studny. Ale jako záloha na horší časy asi dobré, otázkou pak zůstává kvalita vody, až bude vody méně.
čekáš problémy :-) nebo se jen řídíš heslem vždy připraven :-D
Objevil se nam tu "náhle" corona virus a člověk by nevěřil, jal moc se mu tento článek bude hodit a to je pouze 4 roky po zveřejnění
A to jsem doufal, že nebude nikdy potřeba. Teď je třeba doufat, že aby to všechno dopadlo dobře, abychom to všichni ve zdraví zvládli a nejlépe co nejdřív.
21.03.2020 12:40:34
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one