rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Autorská práva a krádeže na internetu

Autorská práva.png
Autorská práva na internetu jsou vcelku často opomíjena. Lidé kradou cizí fotky a texty jak na běžícím páse, aniž by si uvědomovali, že porušují autorský zákon a mohou být trestně stíháni nebo budou soudem nuceni zaplatit náhrady škod včetně celého soudního líčení.
Což už podle staršího článku na novinkách.cz nejsou zrovna zanedbatelné částky. Jedna takto ukradená fotografie Vás může klidně stát 10 tisíc Kč.
 
Přijde Vám to hloupé? Dříve jsem nemusel nic takového řešit, ale poslední dobou se můj firemní web stal hojně navštěvovaným. Což je příjemné, pro každého kdo svůj web tvoří, kdo do něj investuje svůj čas, své úsilí hlavně, když vidíte, že po pár letech práce po večerech má web sílu.
Autorská práva a krádeže fotografií a textů.jpg
Sháníte si zboží k nafocení, fotky zpracováváte, mnohdy i drobně upravujete. A v tu ránu přijde konkurence a vše, co jste si pracně fotili a vymýšleli texty na webech, inzerátech se objeví do posledního puntíku i u nich. Jejich práce v řádu minut, Vaše v řádu stovek hodin. Absolutně bez zavahání si vše zkopírují.
 
Co s tím? Mnohdy není jednoduché vůbec tyto činy vysledovat, ne každý prochází weby své konkurence a hledá jestli Vám něco neukradli. Ale občas náhodně na něco člověk přijde (pak jen uvažujete, kolik se toho vlastně z Vašeho webu ukradlo reálně, když přijdete na pár procent krádeží autorských děl a zbytek nikdy ani nenajdete).
 
Poté Vám nezbývá, než "zloděje" kontaktovat a nařídit mu stažení fotek či textů. Pokud nedojde k nápravě, můžete to táhnout soudně.
 
Většinou si ale lidé jsou moc dobře vědomi, že Vám něco vzali a Vaše fotografie ze svých webů smažou.
 
Takže budte originální, budujte své weby, své fotografie, mějte originální weby s vlastními texty a myšlenkami. Stejné texty na více webech mohou být naopak penalizovány vyhledávači a Váš web tak může zapadnout někam na nezajímavé příčky. Využít také můžete fotografie zdarma ke stažení z fotobank.
13.10.2016 13:13:53
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one