rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Mít vlastní web nebo eshop je opravdu jednoduché

Webové stránky zdarma.jpg
Sám bych nevěřil, jak jednoduše se dá založit blog, vlastní web nebo eshop, kdybych sám několik takových webů neměl. Pomocí redakčních systémů se dá založit web či eshop velmi jednoduše bez nějakých znalostí html, css či php.
Jak na to? Blog je samozřejmě nejjednodušší založit si na portálu blog.cz, kde se můžete zapojit i do témat týdne, nebo časem do autorského klubu. Tohle všechno Vám přináší nové návštěvníky, pokud je web zajímavý, informativní, rozhodně se mnoho lidí bude vracet a po pár měsících či letech při pravidelné aktualizaci a nově přidaných článcích je možné, že tento blog budete moci využít pro Vaší reklamu na Váš eshop nebo přivydělávat si pomocí placené reklamy. Tady je ale třeba, aby návštěvnost byla alespoň v řádu stovek návštěvníků denně. Ale ani tohle nemusí být až takový problém. Jak si zvýšit návštěvnost webu, blogu nebo eshopu popíšu v dalším článku v rubrice "Optimalizace webů".
Blog zdarma.jpg
Takže teď už víte, jak si jednoduše založit blog, kde se můžete vypsat do aleluja, udělat si vlastní vzhled stránek, psát své životní příběhy, o chovu mazlíčků, o počítačích, vtípky, rozčilovat se nad politikou nebo komentovat dění ve své vsi.
Tvorba stránek, blogu i eshopu.jpg
Redakčních systémů, které jdou využít ke tvorbě vlastního webu nebo eshopu s přednastaveným vzhledem, který můžete časem z velké části upravovat (časem protože to už není pro začátečníky) je mnoho a to jak více či méně kvalitních. Záleží také hodně na podpoře poskytovatele, jednoduchosti editace, velmi často ceně a rychlosti řešení případných problémů, které se občas objeví.
 
Jako nejlepší hodnotím webgarden.cz, kde si jednoduše zvolíte název stránek, doménu a zaregistrujete se. Pak už jen nastavíte vzhled a vkládáte informace. Doménu si můžete zvolit třetího řádu, tedy např. www.vykuppc.webgarden.cz (možností domén třetího řádu je tam ale přes deset, pokud vám nevyhovuje "webgarden"), které jsou zcela zdarma, nebo si zvloté vlastní třeba jako já a to je např. www.vizualizace-modely.cz. Ta je placená a vyjde na 540 Kč/rok vč. DPH.
vizualizace.png
Pak je další možnost a to je s reklamou, kde se Vám nahoře i dole zobrazuje reklama z Skliku či google, nebo si připlatíte, když potřebujete web, kde je reklama nežádoucí, např. u firemního webu, kde by se zobrazovala reklama podobného charakteru, jako nabízíte Vy.
 
Tady je cena podle návštěvnosti webu. Pro blogery, nebo zájmové či informační nekomerční weby nejspíš dostačuje web s reklamou, možná i třetí řád a vše máté komplet zdarma.
 
Editovat jde opravdu cokoliv, můžete si vytvořit vlastní vzhledy, hromady podstránek. U každé jde pak nastavit ručné klíčová slova, titulek, což pomáhá přesné určení podstránky pro vyhledávače. Kdyby jste totiž měli web řekněme o 1000 podstránkách (většinou starší web s velkým množstvím témat, nebo eshop, kde každé zboží jde zobrazit na samostatné stránce) je potřeba, aby návštěvník, hledající přímo nějaké zboží přes vyhledávače, nebyl odkázán na hlavní stranu Vašeho webu, ale aby dostal to co potřebuje a hledá. Tudíž, když hledá kytičkované povlečení, tak je nežádoucí, aby se objevil Váš web na hlavní straně, kde bude tisíc kategorií výrobků, které nabízíte, a potencionální zákazník musel ještě znova hledat to zboží, které už jednou přes vyhledávač hledal.
 
Dalším plusem jsou podrobné statistiky návštěvnosti, informace o délce návštěvy, různé ankety, jednoduché propojení se sociálními sítěmi pomocí sdílení a tlačítek, jednoduché začlenění do rubrik, vložení chatu zopim.com, kde může zákazník jednoduše komunikovat přímo ze stránky s prodejcem a další hromady možností nastavení, aby každý provozovatel webu dokázal co nejjednodušeji a nejefektivněji editovat vše, co na webu potřebuje.
 
Další kategorií, kterou jsem začal využívat teprve nedávno je eshop na webu www.vykup-pc.cz. Ten jsem si jednoduše přidal na původní web a rozšířil jsem takto služby. Jako bonus navíc je rozesílání newsletterů, které jednoduše sepíšete, vytvoří se newsletterová stránka a rozešle se mail, včetně fotek všem, které si zadáte. Zde je potřeba pamatovat, že newslettery by měly být rozesílány pouze na vyžádání, ne jako spam. Takový newsletter pak zůstvá uložený jako podstránka na Vašem webu a každý takový informační mail je pak počítám do indexace googlem a možná i seznamem. Což každá indexovaná podstránka, která má informační charakter se počítá do kladných bodů při optimalizaci.
výkup počítačů.png
Vrátíme se tedy k eshopu. Jednoduše si zde navolíte kategorie zboží, zvolíte si např. výrobce, číslování zboží, dá se vložit i EAN kod, slevy, automatické výpočty DPH podle přednastavených procent.
 
Každé zboží opatříte popisem a pomocí jednoduchého řešení si přidáte nákupní košík, kam potřebujete a zvolíte všechny možnosti plateb a vyzvednutí. Pak už jen vkládáte zboží a při nákupu Vám přijde kompletní mail, kde je vše potřebné, včetně kontaktu a adresy na kupujícího. V eshopu se automaticky zobrazí objednávka, takže máte kompletní informace o dokončených či nových objednávkách.
 
Pak stačí jednoduše zboží s eshopu odebrat, pokud jej již není a nebude k dispozici, nebo zvolíte možnos,t že zboží není na skladě a případnou dostupnost.
 
Za zmínku také stojí volba panelů, např. se slevněným zbožím, které je pak možno umístit na hlavní stranu a ukázat tak zákazníkům, co nabízíte se slevou, nebo jaké máte nové zboží.
 
Takže teď nezbývá nic jiného než se do toho pustit a naučit se editovat stránky jako mistr redakčních systémů.
23.08.2019 10:56:28
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one