rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

PR články - mají smysl nebo ne?

Mají PR články smysl.png
Dnes se trochu pobavíme na téma PR článků. Dočetl jsem se totiž zajímavý názor, že smysl nemají a že se jedná pouze o delší zápis stejně nehodnotný jako zápis do katalogů.
Psal to člověk, který si to ověřil ale pouze u jednoho webu. Pak se v diskuzi pod článkem strhla mela, kde jeden tvrdil, že PR články smysl mají, druhý, že zase ne.
Podle mého názoru, je dobré aby byl PR článek dobře napsaný, aby byl jedinečný, informativní, čitelný. Pokud jej chcete umístit do více katalogů PR článků, kterých je opravdu hodně zdarma, určitě bych je poměnil, aby nebyly stejné.

Také se v diskuzi psalo o tom, že pomáhají SEO pouze u seznamu, googlu vůbec a že i když na seznamu mohou trochu pomoci, nejedná se o čistou práci.
PR články a SEO.jpg
Z mé zkušenosti vím, že PR články smysl mají. Občas se stává, že si někdo článek přečte a jde se podívat na můj web (v článku proti PR článkům bylo vytýkáno, že PR nikdo nečte, ale já mám návštěvnost i pár lidí týdně z těchto webů). Není to pořád, ale každý příchozí je potencionální zákazník.

Dále se mi podařilo, právě na seznamu, že můj web byl při určitém klíčovém slovu, nebo dvousloví na první příčce. Dalších 9 příček u stejného výrazu byly mé PR články rozmístěné do mnoha reklamních webů. Takže 10 z 10 je už docela přesvědčivá reklama. Každý tento PR článek opět odkazoval na první web.

Takže opravdu nemají smysl? Mají, pro někoho víc, pro někoho míň, ať je to čisté práce nebo ne, může to pomoci, i netématické umístění je další odkaz, který i na google může trošku pomoci. Jen si myslím, že by si těch pár článků měl udělat každý sám, nenechávat to na ziskuchtivých agentů s teplou vodou, kteří článek odněkud zkopírují, vloží Vaše odkazy a pak stejný článek nakopírují na stovek míst. Takto to bohužel často funguje i přes to, že se nejedná zrovna o levnou službu. Takže kvalitním webům zdar.
22.11.2015 22:56:01
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one