rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Co všechno může facebook od 1.ledna 2015?

Jak zrušit profil na facebooku.png
Facebook už asi měsíc otravuje s novými všeobecnými podmínkami platnými od 1.1.2015, se kterými souhlasíte jen tím, že se od 1.ledna přihlásíte na svůj profil. A co se stane, když nebudete souhlasit a facebookový profil si smažete? Co dalšího přináší nové podmínky pro uživatele?
Nesouhlasím s novými podmínkami facebooku
 
Tak si musíte profil smazat před prvním lednem. Zprávy, které kolují po zdech facebooku, že pokud nesouhlasíte, zkopírujte si daný text na svůj profil a tímto sdělíte svůj nesouhlas facebooku a oni vás nebudou nutit souhlasit jsou obyčejné poplašné zprávy, tedy HOAX.
 
Prostě jsou dvě možnosti. Souhlasit a pokračovat dál, nebo nepokračovat, facebook smazat. Jestli si ale myslíte, že tímto krokem smažete všechny své fotky, videa, informace a texty, jste bohužel na omylu. Jakákoliv data, které na facebook dáte, hned patří facebooku. Všechny vaše fotky a videa už nejsou ve vašem vlastnictví, ale facebooku. A ten je může klidně použít i pro komerční využití. Tedy vaše fotky a videa prodat. Hezké že? A víte, co je na tom nejhorší? Že tohle facebook může dělat už delší dobu a my s tím dávno již souhlasili.
jak zrušit facebook.png
Lepší přehled nad sdílenými informacemi
 
Asi jedinou výhodou "nového facebooku" je lepší přehled nad tím, co sdílíte. Můžete si nastavit, kdo z vašich přátel může vidět daná příspěvky, kdo vidí třeba vše. Můžete si nastavit, co neuvidí třeba váš šéf. U reklam si můžete nastavit, které reklamy vídat nechcete.
 
Cílená reklama - výhody pro uživatele?
 
"Nový fejs" vás tedy bude ještě víc sledovat. Když budete přihlášeni na mobilu, bude sledovat vaší polohu, nabídne vám informace o restauraci, která je poblíž, nebo dokonce jejich aktuální nabídku. Také bude víc sledovat co vyhledáváte, aby víc zacílil s reklamou přímo na vás. Podle facebooku výhoda pro uživatele, podle mě je to jen obyčejné šmírování.
 
Máte firemní profil na facebooku?
 
Mnoho z uživatelů má na fejsu firemní profil nebo nějakou tu skupinu. Aby Vás fejsbuk donutil platit za reklamu, bude vaše příspěvky zobrazovat jen maximálně 10% fanoušků vaší stránky. Pokud chcete, aby všichni vaši fanoušci nebo i jiní uživatelé viděli vaší novou nabídku, vytáhněte šrajtofli a cálujte, Mark Zuckerberg by rád novou jachtu, nebo celý ostrov?
 
Samozřejmě i fotky a videa, které máte na svých komerčních stránkách jsou majetkem facebooku a smazáním nic nezískáte. Vše je dávno uloženo.
 
Pokud si ovšem najivně myslíte, že zrušením facebooku něčeho dosáhnete, jste na omylu. Informací mají nastřádáno víc než dost a pokud máte i profil na Google+, nebo stačí mail na gmail.com a jste skoro pořád přihlášení, cokoliv co na googlu hledáte, google ví a sleduje. Soukromí na internetu neexistuje.
22.11.2015 23:06:09
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one