rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak blokovat reklamu na internetu?

blokace reklamy.png
Množství reklam, které na nás blikají na skoro každém webu je ubíjející. Je sice pravda, že jsem se již naučil reklamu ignorovat tak, že ji ani nevnímám, ale to se nemusí podařit každému a hlavně občas na mě také blikne nějaký nepříjemný banner. To se ale dá jednoduše vyřešit.
Možností je samozřejmě povícero, já nejraději používám Adblock plus. Jedná se o rozšiřující doplněk webových prohlížečů Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari a Internet Explorer. Adblock se dá stáhnout přímo přes doplňky ve vašem prohlížeči, nebo přes přímý odkaz. Dále v článku budou odkazy ke stažení podle prohlížeče.

Krom toho, že Vás již nebudou otravovat reklamy, má to další výhodu. Stránky se načítají rychleji, protože se nemusí tahat hromada dat z reklam. Některé stránky se už snaží proti ABP bojovat, že zobrazují v bannerech text, že si máte ABP vypnout, jinak se Vám nenačte obsah, který hledáte. Jedná se většinou o stránky obsahující nějaké seriály. Tam je pak ABP nutno vypnout. Videa se s Adblock plus bohužel nespustí.
adblock plus.png
Avšak někteří majitelé webů blokování reklam považují za amorální, neboť práce a čas, který tráví na tvorbě webu a článků bývá hrazen právě zobrazováním reklam. S tím se ovšem plně nedá souhlasit, neboť ABP by nevznikl, pokud by se to s reklamou nezačalo přehánět. Jeden malý banner by nikoho nerozčiloval. Ovšem když hledáte jeden článek mezi čtyřmi reklamami a ještě na Vás vyskočí reklama překryvná přes celé okno, lidé se začali reklamám bránit.

Pokud tedy máte zájem o tento doplněk prohlížeče, který je zdarma, zvolte si prohlížeč a klikněte na něj. Vložil jsem odkazy na stažení přímo. Žádné složité hledání.
 
 
Může se ale stát, že se Vám na všech stránkách v prohlížeči začnou zobrazovat tři až čtyři okna reklam, která jsou vždy na podobném místě a zakrývají obsah. Tady není pak problém v Adblocku, ale pravděpodobně jste se stali obětí malwaru, tedy viru. V posledních dnech se takových virů objevilo hodně, chytit se dají bohužel až moc jednoduše. Třeba kvůli sledování seriálů na netu, nebo eShield jsem chytil při nainstalování oblíbeného přehrávače KMPlayer, který když si stáhl aktualizace, natahal mi do pc i tento čurbes. Pak nepomůže ani Adblock, ale jeden z těchto návodů:
 
 
Většina malwaru se chová podobně jako Dragon Branch, i když mají jiný název, ale dají se smazat stejným postupem, viz článek.
23.08.2019 11:30:21
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one