rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak se zbavit viru eShield Safe Security

Jak smazat eShield safe seciruty z počítače.png
Objevil se další z virů (malware), který napadá počítače. V prohlížečích Mozilla Firefox, Google Chrome a Internet Explorer pak zobrazuje okna s reklamou, spomaluje jeho provoz a přenastavuje domovskou stránku podle sebe.
Nedávno jsem psal o tom, jak se zbavit virů Dragon Branch add a Express tools add. Od té doby se objevilo ve více počítačích, které jsem dostal do ruky několik podobnách malwarů, které se tváří stejně, mají stejný úkol, dají se odstranit stejně, jen se jinak jmenují. Ještě nedávno nebylo tak jednoduché proniknout do Vašeho počítače jako nyní, kdy malware útočí v podstatě všude. Tyto dva viry byly pravděpodobně staženy při sledování seriálů na českých portálech.

Nový vir, eShield Safe Security, jsem si ovšem stáhl při přeinstalaci svého počítače sám. Já, který se považuje za opatrného a zkušenějšího uživatele počítačů. Využil jsem stahování programů přes www.stahuj.cz, kde jsem si stáhl oblíbený přehrávač videa KMPlayer. Po instalaci si natahal aktualizace, které obsahovali malware eShiled Safe Security.

Bohužel jsem se dost potrápil se smazáním, protože se neustále vracel. Stejně jako s předchozím malwarem jsem promazal doplňky v prohlížeči, kde eShiled byl. Pak jsem jej odinstaloval v počítači v ovládacích panelech, kde se také nainstaloval (moc se mu pryč nechtělo, ale po restartu byl pryč). Do vyhledávací lišty pod ikonou Start (windows 7) zadal %temp%, kde se zobrazí nějaké soubory a složky. Ty jsem smazal, abych odstranil paměť prohlížeče, kde se tyto viry schovávají.

Po restartu tam opět byl. Sice už mi nezobrazoval reklamu, nebyl v doplňcích prohlížeče, dokonce nebyl ani v ovládacích panelech nainstalovaný jako program. Přesto byl jako domovská stránka prohlížeče. Zkusil jsem ji několikrát předělat, což fungovalo pouze na chvíli, po restartu prohlížeče nebo počítače byla domovská stránka zase od eShieldu.

Naštěstí jsem objevil video, kde je vše krásně ukázané pro všechny tři prohlížeče. Je třeba být důsledný a udělat vše podle instrukcí v článku nebo ve videu přesně podle prohlížeče.

V prohlížeči Mozilla Firefox pak zadáte do horní lišty, kde zadáváte odkazy (třeba www.google.cz) zadáte hlášku about:config

Zobrazí se tabulka, kde je napsáno Vstup jen na vlastní nebezpečí. Kliknete na budu opatrný. Zobrazí se výpis souborů, do lišty, která nad ním je zadáte eshiled

Vyhledá Vám to všechny soubory, které mají s eshiedl něco společného a pak na každý z nich kliknete pravým tlačítkem myší a dáte obnovit.

Vypnete prohlížeč a znovu zapnete. Poté klinete na tlačítko na klávesnici F10 a zobrazí se Vám nahoře menu - Nápověda, a pak klik na Restartovat se zakázanými doplňky

Poté počkáte, Firefox opět najede. Poté restartujte počítač a mělo by být vše v pořádku.
Celý postup pro všechny tři prohlížeče si můžete prohlédnout na tomto videu:

Google Chrome 0:00 - 1:33
Mozilla Firefox 1:34 - 2:55
Internet Explorer 2:56 - 3:58
23.08.2019 11:37:43
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one