rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak spustit v počítači s Windows nouzový režim?

jak spustit nouzový režim.png
Může se spustit "sám", nebo Vám může pomoci řešit naléhavý problém, který nelze v počítači řešit při běžném režimu. Ale jak jej zapnout a k čemu to vlastně je?
Co je to nouzový režim?
Je to možnost spustit si svůj počítač v omezeném stavu. V tomto režimu jsou spuštěny pouze základní soubory a důležité ovladače, které jsou nutné ke spuštění Windows. Pokud si nouzový režim spustíte, poznáte jej tak, že v rozích obrazovky je text: nouzový režim.
nouzový režim.jpg
Kdy je třeba spustit počítač v nouzovém režimu?
Tuto funkci využijete v případě, že Windows nejde spustit nebo jen nesprávně. Může se to stát kvůli nevhodnému softwaru, který jste si naistalovali, párkrát jsem tuto možnost využil i kvůli odstranění nevhodného ovladače grafické karty, který zabraňoval načtení Windows. Někdy se tímto způsobem dá obejít a smazat i vir, který se do počítače dostal.
 
Proč se nouzový režim spustil sám?
Nouzový režim se sám někdy spustí právě kvůli problémům sepsaných v odstavci výše. Nějaký problém brání spuštění operačního systému a je nutné tento problém řešit v nouzovém režimu nejlépe pomocí ovladacího panelu Obnovení, někdy Obnovení do bodu. Pomocí této funkce pak můžete vrátit nastavení počítače do určitého bodu, tedy data, kdy problém v pc nebyl. Je ale možné, že přijdete o data, která byla uložena v době po vzniku obnovovacího bodu.
 
Kde najdu ovládací panel Obnovení?
Funkce obnovení lze najít pod tlačítkem Start, poté klikněte na na Ovládací panely. Do vyhledávacího pole zadejte slovo "obnovení". Po vyhledání funkce klikněte na Obnovení a případně vyberte bod obnovy.
jak spustit nouzový režim.jpg
A jak tedy nouzový režim Windows spustit?
Po zapnutí počítače (při bootování - tedy spouštění Windows) je nutné stisknout, nejlépe několikrát, klávesu F8. Tato klávesa funguje jak pro Windows XP, Windows Vista, Windows 7 a Windows 8.
23.08.2019 11:42:23
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one