rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Jak ve Photoshopu udělat jednoduše obdélník nebo kruh

jak udělat ve photoshopu kolečko, obdélník.png
Photoshop je velmi šikovný editor obrázků, ať už si chcete zesvětlit, zostřit, retušovat nebo jinak upravit vaše fotky, nebo chcete vytvořit koláž či pozvánku na narozeniny. Co se obrázků týče, můžete si jednoduše upravit snad úplně všechno.
A nejlepší na Photoshopu je, že poslouží jak začátečníkovi, tak i náročnému grafikovi. Jediným problémem pro běžného uživatele by mohla být jeho cena, která se pohybuje okolo 11 tisíc.
Dnes si ale hlavně ukážeme základní funkci, díky které dokážete v photoshopu udělat rámeček ve tvaru čtverce, obdélníku, kolečka nebo elipsy. A to o různé tloušťce, kterou si můžete zvolit. Většina funkcí jde ve Photoshopu jednoduše najít a díky nim vytvoříte v podstatě cokoliv, tvorba obrazců ale nejde na první pohled najít. Je tam jen funkce výběru plochy ve tvaru. A to nám přesně pomůže vytvořit rámečky v různých tvarech.
Jak udělám ve Photoshopu obrys tvarů?

Po zapnutí Photoshopu kliknete pravým tlačítkem myši na ikonu výběru (viz obrázek číslo1.). Zobrazí se možnost vytvořit obdélníkový nebo eliptický tvar. Vyberete ten, který potřebujete. Poté myší vytvoříte díky funkci výběru tvar. kliknete pravým tlačítkem myši na obrys a zvolíte možnost "Vytáhnout..." (viz. obrázek číslo 2.)
jak udělat ve photoshopu rámeček.png
Zobrazí se mi tabulka (viz obrázek č. 3.) kde si zvolím, jak široký chci rámeček, tak si zvolím jeho barvu a umístění, zdali se má vytvořit uprostřed, nebo dovnitř výběru nebo naopak ven. Po potvrzení funkce OK se Vám zobrazí váš hotový výtvor (viz obrázek č. 4.).
jak udělat ve photoshopu kolečko, čtverec.png
Takto si můžete pomocí funkce výběr vytvořit jakýkoliv tvar a udělat z něj rámeček. Tento postup je velmi jednoduchý, ale nepřišel jsem na něj hned.
30.01.2016 18:10:26
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one