rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Notebook se mi přehřívá - když nezabere ani chladící podložka

Notebook se vypíná§.png
Jako první radu, která může výrazně pomoci při přehřívání notebooku jsem zveřejnil chladící podložku, která výrazně ochrání a zároveň prodlouží životnost notebooku, především, když jej často využíváte v posteli, nebo gauči, prostě na měkkých površích, kde nedochází k dostatečnému odvodu tepla. Při používání na stole má také vliv, ale ne až tak výrazný.
Jako další rada, je vyčistit větrák a očistit mřížku pro výdech od větráku. Zde jsem již upozornil, že pokud nemáte v čištění a rozebrání notebooku praxi, je lepší nechat si notebook vyčistit u člověka zkušeného nebo u specializované firmy za pár stovek (ne firmy co to profouknou, ale pořádně rozeberou a vyčistí úplně - dražší asi o stovku, ale účinné).
Notebook se přehřívá.jpg
Jako třetí velmi zajímavá varianta se jeví přepastování procesoru a chipsetu, což bych už vůbec nedoporučoval nezkušeným. Jak jsem se přesvědčil, je nutné procesor či čipset řádně očistit od staré pasty. Pokud toto neuděláte, je možné, že psata nepřilne jak by měla a odvod tepla nedopadne podle Vašich představ. Takto přepastovaný notebook po neočištění stávající pasty nejen že jevil stejné teplotní potíže, ale při větší zátěží byl teplotní rekord často překonán.
Takže znovu a lépe. Procesor byl očištěn a přepastován znovu. Jak si pasta trošičku sedla, teplotní rozdíl byl mnohdy až 20 °C. Což je neuvěřitelný rozdíl.
 
Takže, když si to vše sečteme, tak notebook měl průměrnou tepltou při běžné kancelářské zátěži 80°C. Po vyčištění větráku a mřížky od prachu jeho teplota se snížila na 73°C. Po přepastování se teplota pohybuje od 52 až 63°C.
Notebooku byla tímto prodloužena životnost o velmi dlouhý čas.
23.08.2019 11:50:59
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one