rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Padá mi Mozilla Firefox

padá mi mozilla firefox.png
S prohlížečem Mozilla Firefox jsou poslední dobou problémy. Velmi často padá, i když není v zátěži, prostě ani nebrouzdáte. A to ani nemluvím o dalším problému, který se týká bezpečnosti a možnosti, že se Vám hackeři dostanou k Vašim uloženým heslům. Oba problémy se ale dají velmi rychle vyřešit.
Časté pády prohlížeče začaly s verzí 39.0.1. Od doby, kdy jsem si tuto verzi nahrál do počítače, nebo v práci jsem si ji aktualizoval, Mozilla prostě padá jak na běžícím pásu. Aniž bych ji nějak zatěžoval.

Jako bonus bezpečnostní experti objevili krytickou chybu prohlížeče, která umožňuje hackerům dostat se k datům ve Vašem počítači a také k uloženým heslům v prohlížeči. Doporučují změnit hesla, protože z počátku nemusíte o krádeži hesel nic vědět.

A to vše díky chybě prohlížeče souborů PDF, který je v Mozille Firefox implementován.
mozilla firefox padá.png
Mnohem důležitější ale je aktualizovat si verzi prohlížeče. Nejen, že tím vyřešíte problém s krytickou chybou, na kterou už vývojáři vytvořili záplatu, ale zároveň došlo k opravě problémů s častými pády prohlížeče. Je nutné si tedy stáhnout novější verzi Mozilly Firefox, minimálně 39.0.3, ovšem nyní je již k dispozici verze 40.0.

Jak zjistit, jakou verzi prohlížeče máte, případně kde stáhnout novou verzi?

Pomocí tlačítka na klávesnici F10. Po stisknutí se nahoře objeví lišta Soubor, Úpravy.... Vy dáte poslední možnost, a tou je Nápověda a pak opět na konci O aplikaci Firefox. Po rozkliknutí se vám zobrazí, jakou verzi prohlížeče máte a případně jestli je aktuální. Někdy se spustí aktualizace sama, někdy ji spustíte sami. Po nainstalování je nutné Firefox restartovat, tedy vypnout a nově spustit. Vyřešíte si tím dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se krytické bezpečnostní chyby a častých pádů prohlížeče Firefox.
 
22.11.2015 23:01:44
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one