Roslinna-akvaristika-surpanatlas-akvarijnich-rostlin-s-vyhledavacem
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
DOPORUČUJEME
banner_surpan.png
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Počítače - rady a informace

aTube Catcher.png
Určitě se Vám stalo, že jste si chtěli stáhnout z YouTube nějaké video nebo písničku z videa ve formátu MP3. Jenže ono to není zas až tak úplně jednoduché a mnoho programů na netu nefungují, jak mají, nebo nefungují vůbec. Jenže jsem našel prográmek, který používám už léta a pokud něco nešlo, stačí si stáhnout novější verzi.
jak zjistit licenční číslo windows.png
Občas se stane, že potřebujete zjistit product key Windows ve Vašem počítači nebo notebooku a štítek jste ztratili, nebo jak se u notebooků občas stává, je štítek Windows nečitelný kvůli jeho ošoupání. Jenže co pak, když je třeba strojovnu přeinstalovat?
instalace windows 10.png
Mluví se o něm téměř všude, přesto málokdo má nějaké informace. Řeč je o novém všestranném operačním systému od Microsoftu pro počítače, notebooky, tablety i mobily. Dnes tedy přináším informace, jak windows 10 vypadá a především, jak probíhá přeinstalace z Windows 8 a 8.1, případně z Windows 7, kdy přeinstalovat a kdy si nechat raději původní systém.
padá mi mozilla firefox.png
S prohlížečem Mozilla Firefox jsou poslední dobou problémy. Velmi často padá, i když není v zátěži, prostě ani nebrouzdáte. A to ani nemluvím o dalším problému, který se týká bezpečnosti a možnosti, že se Vám hackeři dostanou k Vašim uloženým heslům. Oba problémy se ale dají velmi rychle vyřešit.
jak vyzkoušet harddisk.png
Přijít o data v počítači je snadné. Každý harddisk má nějakou životnost. Může se stát, že odejde během pár hodin, nebo postupně v rámci několika měsíců, kdy se bude zpomalovat a nepůjdou Vám otevřít některé složky.
Který notebook je dobrý.png
Tuhle otázku slýchávám neustále: "Poraď mi, jaký notebook si mám koupit, jakou značku, jaký hardware má obsahovat." Odpověď není zas až tak složitá. Alespoň já mám jasno a snad Vám pomůžu v rozhodování, který stroj pořídit.
pomalý počítač.png
Vše mu trvá tak, že by šnek byl rychlejší. Hučí jako malá elektrárna. Hřeje jako krb. Tohle všechno jsou důvody, aby jste svůj počítač nebo notebook vyčistili nebo nechali vyčistit. Pokud se vám notebook i vypíná, máte nejvyšší čas nechat jej vyčistit od prachu. Teda pokud jej chcete nadále používat.
Typy procesorů CPU.png
Potřebujete vědět, jaký procesor máte a přímo na něm to napsáno není? Tak to asi máte v ruce procesor od AMD. Poznat se to ale dá, podle naší tabulky. Stačí si jen přiřadit číselný kod a frekvenci.
Vlastní zkušenosti s SSD disky.png
Samá chvála ze všech stran na novodobé úložiště dat nesoucí název SSD disk. Všichni tvrdí, jak jsou tyto disky skvělé, jak počítač nastartuje okamžitě, jak je vše pomalu dřív, než kliknete. Jaká je ale pravda?
Notebook HP ProBook 4525s.png
Notebooky s procesory AMD nepatří sice mezi mé oblíbence. Ale u notebooku HP ProBook 4525s jsem změnil názor. Je tedy nutné jej pravidelně čistit, aby nedošlo k přehřátí, ale za to se Vám odvděčí slušným výkonem.
Notebook Lenovo G560.png
Dnes přináším další videonávod, jak si můžou zkušenější kutilové vyčistit nebo upgradovat notebook Lenovo G560. U tohoto notebooku to jde kupodivu docela jednoduše. A dá se říct, že i docela nutné.
blokace reklamy.png
Množství reklam, které na nás blikají na skoro každém webu je ubíjející. Je sice pravda, že jsem se již naučil reklamu ignorovat tak, že ji ani nevnímám, ale to se nemusí podařit každému a hlavně občas na mě také blikne nějaký nepříjemný banner. To se ale dá jednoduše vyřešit.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one