rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Černá skříňka - kamera do auta Gemgird Dual Dashcam HD DCAM

Kamera do auta recenze.png
Do ruky se mi dostala kamera do auta, tedy černá skříňka na natáčení průběhu jízdy. Tato věcička Vám může usnadnit dokazování viny v případě nehody, může Vám natočit, kdo Vám na parkovišti odřel auto (některé kamery mohou být zapnuty i mimo jízdu - ovšem jsou lákadlem pro zloděje a mohlo by Vám po nákupu chybět okénko u auta).
Možností je více, já osobně používám Samsung SIII mini s aplikací pro Android - DailyRoads Voyager a protože optika kamery je kvalitní a videa jsou také povedená, tak pro mě je to jasná volba.
Černá skříňka - kamera do auta Gemgird Dual Dashcam HD DCAM.jpg
Na týden se mi ale do ruky dostala kamerka Gemgird Dual Dashcam HD DCAM-006. Má dvě čočky na natáčení, jednu otočnou. Předpokládám na šmírování chodkyň v minisukních v létě nebo na širší záběr silnice a přechodů pro chodce. To je na každém majiteli, jak kamerku využije.
 
Kamera má noční vidění, rozlišení full HD 1080p. Připojení se dá také provést pomocí HDMI kabelu. Videa se ukládají ve formátu MOV. Do kamerky se vejde micro SD karta o velikosti max. 32 GB. Protože jsem nikde takovou kartu nemohl sehnat a všude měli pouze micro SDHC 32 GB, pořídil jsem si tuto s mírnými obavami, jestli bude zcela kompatibilní. Takže teď můžu s klidným svědomím říct, že jede.
 
Balení obsahuje přísavku s plastovým stojánkem na sklo - tady mám často u elektroniky všeobecně obavy, aby stojánek po najetí na nerovnosti na vozovce nepovolil a nepráskl mi do palubky. Pár nepříjemných situací jsem zažil, ale stojánek u této kamery je kvalitní a drží opravdu dobře.
kamera do auta Gemgird Dual Dashcam HD DCAM.jpg
Milým překvapením je i délka kabelu k zapalování vozu. Kabelem se klidně můžete omotat a ještě si kameru umístit do horního rohu čelního skla. Sice jsem to nezkoušel, ale myslím, že by délka kabelu vystačila i na propojení zapalování a zadního skla vozu. Pokud nemáte limuzínu.
 
V balení je také propojovací USB kabel do PC.
 
Zpracování kamery je průměrné, nepřijde mi nijak odlišné od levnějších kusů. Pořizovací cena této hračky je v této době cca 1700 Kč, s micro SDHC kartou 32 GB se dá pořídit už od 2000 Kč.
 
Co mi trochu vadí jsou zvukové signály, které vydává při zapínání atd. Je to ten typický nepříjemný pištivý zvuk nejlevnějšího reproduktoru.
 
Osobně bych využíval pouze jednu kameru a nastavil si lepší rozlišení. Při testování při jízdě kamera dopadla průměrně. I když nebylo zrovna pěkné počasí, kamera natáčí do dálky vcelku obstojně, SPZky jsem ale nepřečetl. Možná to ale je opravdu tím, že jsem měl zapnuty obě kamery. Bohatě ale stačí i identifikaci vozu.
 
Jak video z černé skříňky Gembird vypadá si můžete prohlédnout zde:
Takže když bych to shrnul jedním slovem, řekl bych průměr. Kamera jako důkaz pro nehodu může být dostačující, může dodat větší pohodu na silnicích, když víte, že když se něco semele, nebude tolik složité dokazovat vinu. Video je přijatelné, pomocí dvou kamer si natočíte široké okolí. Pokud jste ale fanouškem technologií a kvalitních videí, asi bych zvolil něco jiného.
22.11.2015 23:33:23
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one