rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "4553"
z mého pochopení, tento dřevěný kompozitní kompozitní decking vzorec je plastick obsahovat méně, aditiv není dost dobrý, a prášek dřeva obsahují příliš mnoho, je to problém s kvalitou, jen se stalo v některých z kompozitních výrobců paluby, ne všichni, máme nějaký projekt 11 let, a nyní je stále dobře fungovat, takže vybrat spolehlivého výrobce je opravdu důležité, ale je to trochu obtížné, protože obvykle potřebuje čas to dokázat.

Pokud se chcete dozvědět více o poznatcích o kompozitních bednění v průmyslu, kontaktujte společnost Blinda prostřednictvím coowinboard@coowin-group.com.
Dobrý den, děkuji za informace. Je pravděpodobné, že vliv má více faktorů, proto i mnoho výrobců přešlo na plné WPC, tedy bez dutin. Osobně jsem ale o důvěru přišel a díky vysoké pořizovací ceně již nehodlám zkoušet znova. Pořídil jsem betonovou dlažbu s dekorem dřeva a ta pravděpodobně vydrží déle. Což ovšem nevylučuje, že mohou být i kvalitní WPC desky.
Já jsem si koupil dřevoplastová prkna od firmy Woodplastic, která mají podíl 40% plastu a 60% dřeva. Jsou velice kvalitní a nemusí se přetírat. Vidět je můžete také v terasovém centru (odkaz smazán, spam).....
Spíš by mě zajímalo, jak vypadá po 8 až 10 letech běžného používání někde u rodinného domku, než u prodejce...
Jaký je v této podlaze podíl dřeva a jaký je tam podíl plastu? kdo to vyrábí? mohu to někde vidět osobně?
Bezúdržbová podlaha je z dřevoplastových prken, díky podílu plastu a dřeva se nemusí prkna přetírat a nemusíte se o ně nijak starat.
Poradíte mi prosím, jakou podlahu dát na terasu? která je kvalitní a nejlépe bezúdržbová?
Do dřevoplastu bych už nešel. Cena za plné profily je hodně vysoká a s nejistým výsledkem (po mých zkušenostech po pár letech, a po cenové nabídce za plné profily včetně práce, kdy byla cena cca 4000 kč/m2). Osobně jsem nakonec šel do betonové dlažby, jsou firmy specializující se na různé dekory, včetně dekoru dřeva, kdy dlažba může být k nerozeznání od dřeva. Chvíli trvá, než něco pořádného najdete, ale dá se. Ale chce to vidět dlažbu vždy naživo, některé dekory dřeva na fotce vypadaly dobře, v reálu už to moc slavné nebylo. A jsem s betonovou moc spokojen.
- životnost WPC je max.15. Pokud někdo věří 50-ti letům, je hodně naivní.
- jinak na fotkách je vidět plíseň, tipoval bych to na špatně vyspádovanou terasu.To mohlo zkrátit životnost o polovinu..
Dobrý večer, předpokládám, že 50ti letům nevěří asi vůbec nikdo, 20 bych ale za tu cenu ocenil. Podle reálných zkušeností lidí, kteří se mi díky této mé zkušenosti a tomuto článku ozvali, vidím reálnou životnost na 7 až 9 let. Co se týče spádu, voda se na WPC nedržela, po dešti odtékala (tedy do doby, než se WPC začaly rozpadat, pak na nich drželo všechno)... Tím pádem mi z toho vychází, že by se desky WPC snad ani raději neměli vystavovat dešti, UV záření, sněhu, změnám teplot a pak by mohly vydržet i déle. Chtěl jsem dát WPC ještě šanci, poptal jsem plné desky WPC s montáží a cena vyšla nyní na necelých 4000 kč/m2 :-), což bylo s ohledem na ne zrovna dobré zkušenosti, přespříliš. Pěkný večer
Vážení, prezentované produkty jsou od jednoho nejmenovaného výrobce, který měl problémy s kvalitou a výrobu na dobro ukončil. Osobně mám přes pět let terasu z wpc ( v případě zájmu pošlu kontakt), která vyšla na polovinu oproti tropické dřevině a funguje stejně jako při montáži. Jediným drobným problémem je velká tepelná roztažnost, ale to je pouze drobná vada na kráse výhod wpc! Buďme tedy prosím spravedlivý a nehazme všechny do jednoho pytle.
Dobrý den, mohu také požádat o kontakt. Děkuji. kratky73@seznam.cz
Dobrý den, mohu prosit kontakt na výrobcu? lassire@seznam.cz
Hezký den, máme naprosto stejnou zkušenost. Terasa se silně drolí a kromě oken znečisťuje i bazén. Nezměněna zůstala jen místa, na která nesvítí slunce a neprší. Tedy pod pergolou. Po sedmi letech je investice cca 200 tisíc k ničemu. Do dřevoplastu už znovu rozhodně nepůjdeme.
Dobrý den, děkuji za sepsání Vaší zkušenosti. Ta investice je neskutečná a výdrž bohužel velmi špatná. My teď zkusíme nějakou dlažbu...do dřevoplastu bych už nešel
Mohu požádat o výrobce vašich WPC profilů? Abych věděl čemu se vyhnout. já mám u domu velké modřínové terasy celkem 180m2, 12 let a na slunci jsou shnilé, ve stínu na nich roste mech a nedá se po nich chodit, dětem taháme za den několik třísek z nohou. Já tedy zatím o WPC uvažuji, ale vidím jak je velmi důležité od koho. Pavel
Pokud jde o dřevo, doporučil bych akátové, 4cm silné desky. Navoskované nebo fermeží napuštěné snesou všechno a jsou z místních zdrojů poměrně levné.
Děkuji za informaci, to by mohl být dobrý nápad.
Jsem truhlář a podobných podlah jsem pár položil. Podobné byly, ale pouze vzhledem. Byly dřevěné a to komplet :) Materiál na ně použitý jsou vesměs tropické dřeviny, většinou Bankirai. Tohle dřevo je sice drahé, ale jako kámen. Většinou cena rozhoduje a proto se lidé uchylují k levnějším materiálům a tady je ten problém. Pokud není člověk jak se říká od fochu, řečem o nesmrtelnosti materiálu snadno uvěří. Jednou jsem měl možnost pracovat s těmito deskami ( levnými) 70% dřevo, 30% plast. Už při montáži jsem se nestačil divit. Spáry se dělaly 5 mm a montáž se konala na přímém slunci. Jaké bylo mé překvapení, když jsme se ráno vrátili na dodělávku a zjistily, že mezery jsou cca 2, místy i 3 cm. Příčina byla ihned jasná. V noci se ochladilo. Člověk samo počítá s tím, že věci venku nějak vlivem počasí pracují, ale aby se deska na šířku smrskla o 2 - 3 cm přes noc, to jsem ještě nezažil. Zkrátka šunt neskutečný. Lituji toho, kdo si to koupí...
Díky za informace přímo z oboru. Nejhorší na tom je, že tyto dřevoplastové podlahy jsou ještě dražší než Bankirai, když jsem se díval na ceny na google. Příště alespoň vím, co hledat. Krom toho jak jste psal, jsme již několik "desek" museli vyměnit, protože i přes velké mezery, došlo k velkému smrsknutí a roztahování a desky popraskaly. Snad tento článek a Váš komentář pomůže zájemcům o terasy v rozhodování, ať neudělají chybu.
17.12.2021 17:07:48
surpan
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one