rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Kvalitní kožené České opasky

kožené opasky.png
Už mě prostě přestalo bavit každý měsíc kupovat nějaký relativně levný pásek, který prostě vydržel měsíc, maximálně dva. Ať to bylo u čínských prodejců v rozmezí 100 až 300 kč za kus, nebo v obchodech, kde jsem předpokládal trošku lepší kvalitu, když pásek vyšel třeba na pětikilo.
Když po nákupu v kamenném obchodě vydržel pásek sotva měsíc (a to už po 14 dnech projevoval značné opotřebení), uvažoval jsem nad kvalitním dražším koženém opasku, který mi prostě vydrží roky. Trochu jsem se poptal a dostal jsem kontakt na mladou rodinu na Valašsku, které se zabývá koženářstvím a brašnářstvím, vyrábí tedy kvalitní kožené opasky, kožené spony do vlasů, náramky, peněženky, brašny a třeba i kvalitní obojky či ohlávky a opratě pro koně.
kožený opasky dámské.jpg
Protože jako kůň se zatím necítím, spona do vlasů by neměla na čem držet a sadomaso neprovozuji, abych si pořídil kožený obojek pro psy okolo krku, tak opasek to jistil.
kožené opratě a ohlávky pro koně.jpg
Trochu mě zarazilo, že se zboží neodesílá okamžitě, ale za pár dní, nebo u šitého zboží i měsíc, ale to mi bylo hned vysvětleno. Šité zboží se vyrábí po objednání (opasky jsou předvyrobeny) a tak si můžete pořídit opasek s vlastním monogramem, koženou brašnu na míru, pouzdro přesně na Váš nůž jako měl krokodýl Dundee.
 
Protože nedělám reklamu na blogu jen tak někomu, pokud si zboží pořádně nevyzkouším, abych měl jistotu, že jde o fakt super kousky, které slouží jak mají, mají velkou trvanlivost, jsou lepší než co nabízí běžná konkurence. A to ať jde o elektroniku, cibulky na zahradu nebo nyní opasky. Opasek jsem tedy testoval půl roku. Každý den jej nosím a slouží přesně tak, jak by měl a ještě hodně dlouho vydrží a pořád vypadá jako nový.
kožené spony do vlasů a náramky.jpg
Důvod je jasný, všechny výrobky vyrábí z českých krav, které se chovají výhradně na maso a z nich pak využívají nejkvalitnější část kůže (krupon). Nejsou lepené a nepoužívají štípenku, Síla opasků je cca 3 až 4 mm. A aby vše mělo pořádnou kvalitu, používají pouze kvalitní Italské přezky, ne čínské.
 
Šité kožené výrobky jsou šité ručně tradičním sedlářským stehem. Na šití používají dvě jehly a voskovanou sedlářskou niť. Šijí do drážky. Tento způsob je nepřekonatelný, nelze nahradit strojovým šitím ani šitím jednou jehlou! Kvalitní materiál a tradiční postup Vám zaručí, že šité kožené výrobky budete mít opravdu na celý život!
 
Takže když to shrnu. Moje náklady na pánský opasek šířky 3,5 cm, který jsem si vybral, byly s poštovným 520 Kč, opasek vydrží hodně dlouhou dobu (mnou vybraný ke klasický opasek, ten vlevo pod odstavcem). Po půl roce bych za běžně prodávané opasky dal minimálně 600 Kč, možná i víc. Takže pro mě jasná volba.
kožený opasky pánské.jpg
Další věc, která mě těší je, že i takto (článkem) mohu podpořit kvalitní českou řemeslnou práci, která ještě nevymřela a naopak se ukazuje díky její kvalitě, že má na to, aby porazila levnější ale absolutně nekvalitní čínu, která prorazila i do Českých nebo značkových obchodů. Takže kvalitní pásky od teď už jen z www.konciny.cz.
17.07.2015 17:26:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one