rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "8066"
Ha, sem se tak rozepsal že se mi tam všechno ani nevešlo... nevadí, tak příště :-)
Každý kdo chce ušetřit za LEDky si asi nákupem pár levných kusů z Číny asi musí projít, aby zjistil, že ani tam tak kvalitně a levně (zároveň) neumí vyrábět, jak to podle ebay a aliexpressu vypadá. Podle mě i u LEDek z číny platí, že čím levnější tím větší šunt. Když je dobrá, tak její cena je podobná (obzvlášť po kurzové intervenci ČNB) té ceně u nás (ale bez záruky). A když je cena nízká, tak to bude krám i když popisy i recenze kupujících (kteří jásají hned jak jim to přijde z radosti, že to vůbec dorazilo přes půl světa a pak už upravit hodnoccení nejde) hlásají hezké parametry. Obvykle v tomhle strašně lžou (čínská mentalita obchodu je trochu jinačí než u nás), takže údaje o watech a lumenech berta fakt s rezervou, protože neodpovídají skutečnosti a taková LEDka bude svítit méně než čekáte. A sem tam bude mít světlo jinou barvu nebo dokonce bude blikat.
Takové zkoušení ale zabere nějaký čas a peněz, ale za tu dobu stihne i u nás klesnou cena prodávaných LED žárovek na rozumnou úroveň, takže je za co měnit a nemusí se pro to tak daleko.
Přesně tak, já ty své původní až podivně levné LEDky v té době, kupoval od překupníka u nás. Ušetřil jsem 50 kč na kusu, ale za pár měsíců bylo po nich. Teď vím, že se dají koupit velmi dobré ledky od 100 do 250 kč sc plnou zárukou, která opravdu platí, od eshopu, který mám již prověřený. Těm překupníkům toho nejlevnějšího čínského zboží se nic vyměňovat nechce a po letech mění jen weby za nové, aby je někdo nepoznal. A nejen u LED žárovek, ale i drobného zboží či příslušesntví k PC a notebookům. Měl jsem takovou dobrou zkušenost s nějakým prodejcem z Ostravy a jeho chladící podložkou pod notebook, kdy poprvé podložka nefungovalo, podruhé drhl větrák a já musel čekat a zasílat zboží zpět...nakonec po několika telefonátech vrátili peníze.
LEDky ale teď kupuju od velmi solidního prodejce, postupně měním i osvětlení nad akvárii, nejen kvůli spotřebě, ale právě si testuji na akvarijních rostlinách LED reflektor a ta síla světla z 20W reflektoru je neskutečná. Ale výsledky budou až tak za měsíc až dva. To jen tak pro zajímavost. :-) Pěkný den
Jo, stav trhu v ČR je už lepší, jen nesmí zákazník nakupovat to nejlevnější co mu Heuréka nabídne. :-)
Dodám co jsem původně psal o těch řetězcích. Mají v podstavě všude něco, ale já měl na mysli Mountfield a IKEA. V Mountfieldu prodávají "jejich" žárovky Sumier, co je sice čína jak vyšitá, ale specifikace odpovídají a máte k tomu záruku. No a IKEA se pochlapila (jen s drobnou výtkou) a po řadě Ledare začla prodávat LED žárovky Ryet, které jsou významně levnější a svítí lépe.
01.05.2018 08:40:54
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one