rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Levný a výkonný smartphone Vodafone Smart prime 6

Vodafone smart prime 6.png
Změna je život a u mobilů jde spíš o jistou nutnost. A není to mnohdy ani vaše rozhodnutí. Často jej za vás udělá přímo smartphone nebo výrobce. Stejně tak jsem dopadl se svým Samsungem po několikáté já, až jsem se rozhodl změnit značku. Teprve čas ukáže, jestli Vodafone Smart prime 6 byla dobrá volba.
Samozřejmě si ale tento relativně levný a slušně vybavený smartphone zrecenzujeme a podíváme se na jeho vychytávky a případně mouchy. Celý příběh začal tak, že jsem měl po sobě několikrát Samsung. Mnohdy byly tyto telefony v záruční době na opravě. Poslední, který jsem měl doposud, Samsung S3 mini, mi vydržel 2 roky a 1 měsíc. V tu chvíli "odešla" dosti podivně wifina. Podivně proto, že se občas zapnula, ale většinu času nejela. A hlavně, nikdy se nezapnula, když jsem se o to snažil. Nakonec fungovala jen v polorežimu, tedy neustále hledala signál, nešla ani vypnou, ani zapnout a neustále vybíjela telefon tak, že po pár hodinách i bez jakéhokoliv používání, se úplně vybil. Takže se Samsungem končím.
Vodafone smart prime 6 vlastní zkušenosti.png
Tak jsem začal hledat na heurece. Jako slušný mobil mi přišel Prestigio 5453 duo, kterého jsem už zkoušel a mile mě překvapil. Nakonec jsem ale dostal tip na mobil od Vodafonu v té cenové relaci, kterou jsem si stanovil, protože víc za mobil na dva roky nedám. Protože jsem mobil potřeboval docela rychle, přečetl jsem si specifikaci, zjistil jsem, že hardwarově by měl být skoro dvakrát lepší než SIII, cena Samsungu SIII mini a Vodafone Smart prime 6, je v dnešní době stejná. A po dobrých doporučeních jsem neváhal. A je doma.
Vodafone Smart prime 6 mě vyšel přímo u vodafonu bez smlouvy na 3277 Kč, odblokován je samozřejmě na všechny sítě, což je podle prodejce stanoveno zákonem. Tento telefon bude podle mého stačit nejen běžnému uživateli. Ve výbavě nechybí rychlé LTE sítě, pro mě novinkou je funkce NFC, díky které můžu platit mobilem místo kreditky. Povedený je i Android 5.0.
I přes mé prvotní problémy zvyknout si na větší mobil (Prime 6 má 5 palců), můj návyk netrval dlouho. Před dvěma roky jsem obdivoval displej "S-trojky" s tím, že to snad nemůže být ani lepší, jenže Smart prime 6 jej hravě překoná svým krásným HD displejem 720p. Baterie 2500 mAh je v mobilu umístěna na pevno, slot na microSIM a paměťovou kartu microSD o velikosti až 64GB najdete pod zadním krytem. Vnitřní paměť je 8GB (použitelných cca 5 GB). V Prime 6 je již zmíněný Android 5.0 Lollipop, který svižně pracuje se čtyřjádrovým procesorem Quad-core 1,2 GHz a operační  pamětí 1GB. S fotoaparátem zvládnete 8MP fotky, což bude stačit na slušné fotky z výletu, ale na fotosoutěž to prostě nebude.
Ukázka fotografií z mobilu (neupravované)
test foťáku smart prime 6.jpg
fotografie z vodafone smart prime 6.jpg
Osobně se mi líbí i možnost rychlého zapnutí některých funkcí, například fotoaparátu, hned při odemykání mobilu. Stačí změnit směr pohybu při odemykání prstem a smartphone zobrazí tradičně plochu, nebo si zapnete foťák či kameru bez nějaké prodlevy. Chvíli jsem ale hledal možnost tichého režimu přes noc. Je sice pojmenován a umístěn jinde, než jsem byl u předchozího telefonu zvyklý, ale v nastavení zvuku je možnost "vyrušení" a tam si vše jednoduše nastavíte. Fajn je i funkce svítilny, která je přímo v mobilu a nemusím hledat na svícení aplikaci.

Příslušenství

Příslušenství je standardní, v krabičce je krom mobilu český návod, USB datový kabel, adaptér do zásuvky 230V a sluchátka.
Vodafone smart prime 6 recenze.png
Výhody Smart prime 6
 
 • nový android 5.0
 • super cena v porovnání s výkonem
 • podpora vysokorychlostního internetu LTE
 • placení pomocí NFC
 • povedený displej
 • rychlé zapnutí fotoaparátu přejetím displeje


Nevýhody Smart prime 6
 
 • pro mě je to už velká plachta (po samsungu S3 mini si musím zvyknout)
 • designově nevynikne, standard
 • ukládání fotek (nejen fotek) pouze do mobilu, nejde přímo na kartu - nutno přesunout ručně
 • název mobilu
 • je nekompatibilní s Cardboard Google, tedy nejde virtuální realita přes youtube
Vodafone smart prime 6 recenze a vlastní zkušenosti.png
Shrnutí

Vodafone Smart prime 6 v jeho cenové relaci nejde snad nic důležitého vytknout. Při srovnání funkcí Prime 6 s konkurencí, najdeme samozřejmě shodu, jenže v úplně jiné cenové kategorii. Momentálně jde podle mého o jeden z nejšikovnějších smartphonů, který je na trhu a za tak příjemnou cenu. Pokud sháníte mobil kolem tří tisíc, určitě nad Primem 6 popřemýšlejte a srovnejte si jej s jinými.
29.03.2016 18:47:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one