rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Porovnání kamer VEGA, VEGA+, VEGA 4K a SJCAM SJ4000

Niceboy Vega vs. SJCAM SJ4000.png
Neměl jsem tušení, kolik podobných sportovních mini kamer je na trhu. Po pořízení SJCAM SJ4000 WIFI, která mě mile překvapila kvalitou videí, jsem se začal trošku víc zajímat, až se mi náhodou dostaly do rukou další tři podobné kamerky NICEBOY VEGA. A toho jsem musel využít a všechny pořádně zkusit a srovnat.
Nedával jsem moc velkou naději kamerkám NICEBOY VEGA, protože SJCAM SJ4000 je pro mě prostě perfektní. Jenže jak jsem začal "Vegáčka" prozkoumávat blíže, tak mi došlo, že v některých funkcích mou "SJCamku" porazí. Nezbývalo, než je podrobit testování a porovnání. A tak jsem je nejprve otestoval každou zvlášť a pak začalo velké srovnávání. Cena kamer sice dávala najevo, která z nich bude pravděpodobně lepší, přesto i nejlevnější z nich má slušné výsledky.
Niceboy Vega vs. SJCAM.png
Celé recenze jednotlivých kamer NICEBOY VEGA 4K, SJCAM SJ4000 WIFI a NICEBOY VEGA a VEGA+ najdete přímo v odkazech pod názvy kamer. Jejich porovnání, včetně kvality fotografií a videí v tomto článku.

Všechny čtyři sportovní kamerky najdou svého kupce. Pokud preferujete cenu, VEGA je slušná volba, pokud chcete levnou kameru s FullHD rozlišením, zvolíte VEGA+. Pokud toužíte ještě po kvalitnějších videích, zvolíte VEGA 4K nebo SJCAM SJ4000. Zhodnocení ale určitě nejde jednou větou a každá kamerka přináší něco zajímavého. Proto jsem připravil shrnutí funkcí kamer v tabulce, vytvořil jsem fotografie při plném podporovaném rozlišení a videa ze všech kamerek pro porovnání, abyste si sami mohli vybrat svého favorita.
recenze kamer SJCAM SJ4000 vs NICEBOY VEGA.png
Porovnejte si důležité parametry kamer včetně cen přímo v tabulce:
sportovní kamery NICEBOY VEGA NICEBOY VEGA+ NICEBOY  VEGA 4K SJCAM SJ4000 WIFI
čip Sunplus Sunplus Sunplus Novatek NTK96655
senzor GC1004 Omnivision Omnivision Aptina AR0330
LCD 2" 2" 2" 1,5"
rozměry cm 5,9 x 4,1 x 2,9 5,9 x 4,1 x 2,9 5,9 x 4,1 x 2,6 5,9 x 4,1 x 2,9
váha g 58 65 61 58
úhel 120° 140° 170° 170°
rozlišení videa HD-30 fps FullHD-30 fps 4K-15fps, FullHD-60fps FullHD-30 fps
rozlišení fotek 5 Mpx 12 Mpx 12 Mpx 12 Mpx
jazyk menu CZ CZ CZ EN
český návod ano ano ano ano
wifi ne ano ano ano
baterie 900 mAh 900 mAh 1050 mAh 900 mAh
výdrž baterie 70 min 70 min 90 min 70 min
délka nabíjení 3,5 hod 3,5 hod 5 hod 3,5 hod
HDMI ne ano ano ano
vodotěsný obal ano 30 m ano 30 m ano 30 m ano 30 m
ovladač ne ne ano ne
barevné variace ne ne ne ano
adaptér 230V ne ne ano ano
paměť až 32 GB 32 GB 32 GB 32GB
karta v balení ne ne ne ne
ultra slim ne ne ano ne
cena 1490 kč 1990 kč 3290 kč 2990 kč
A aby nebylo rozhodování moc jednoduché, je možné si pořídit kameru SJCAM SJ4000 bez funkce wifi, pokud ji nevyužijete, a se stejnou specifikací jako SJCAM SJ4000 WIFI v tabulce. Cena je pak pouhých 2490 Kč. Osobně funkci wifi využívám minimálně. Lepší než propojení s mobilem mi přijde dálkový ovladač, který nabízí VEGA 4K.

Srovnání kamerek Niceboy Vega, Rollei a Lamax

Srovnával jsem i kamery Lamax a Rollei, které mají podobné výsledky jako NICEBOY VEGA. K zrecenzování jsem si ale nakonec vybral kamerky VEGA, protože jsou levnější a poskytnou vám mnohem víc výhod. Lamax krom vyšší ceny, má menší displej, Když jsem porovnával Lamax X8 Electra s Niceboy Vega 4K, našel jsem hodně výhod pro VEGA 4K. Krom toho, že je Vega 4K levnější, má dálkový ovladač, 2" displej, 15fps při UltraHD rozlišení, Lamax jen 10fps, VEGA 4K má větší baterii a je štíhlejší.
Vlastní zkušenosti Niceboy Vega vs.png
Porovnání kvality fotografií a videí

Přemýšlel jsem, zdali videa točit pro porovnání v maximálním rozlišení, hlavně kvůli VEGA 4K, která při tomto rozlišení zvládá 15 fps. Nakonec jsem se rozhodl, že VEGA bude v maximálním rozlišení, tedy HD, VEGA+, VEGA 4K a SJCAM SJ4000 udělám ve FullHD a pro zajímavost přidám jedno video v plném rozlišení i z VEGA 4K. Dále bylo důležité při porovnání kamer eliminovat odchylky. Všechny kamery jsem tedy připevnil na jeden podklad v maximální vzdálenosti dvou krajních od sebe cca 30 cm. zapínány byly v rámci pár vteřin od sebe, nahrávání pak bylo zachyceno ve stejný čas. Tedy stejné povětrnostní podmínky, stejné osvětlení z téměř stejného místa.

Fotografie pořízené při maximálním rozlišení (zmenšeny)
kvalita fotek kamer Niceboy VEGA a SJCAM SJ4000 v přírodě.png

Videa pořízené v přírodě přes den
NICEBOY VEGA (HD)
NICEBOY VEGA+ (fullHD)
NICEBOY VEGA 4K (fullHD)
SJCAM SJ4000 WIFI (fullHD)

Videa z auta
NICEBOY VEGA (HD)
NICEBOY VEGA+ (fullHD)
NICEBOY VEGA 4K (fullHD)
SJCAM SJ4000 WIFI (fullHD)

Videa přímo z akvária
NICEBOY VEGA (HD)
NICEBOY VEGA+ (fullHD)
NICEBOY VEGA 4K (fullHD)
SJCAM SJ4000 WIFI (fullHD)

Video z NICEBOY VEGA 4K v rozlišení UltraHD (15fps)
Ke všem kamerám si pořiďte 32GB paměťovou kartu Kingston třídy 10. Nižší třída paměťové karty je pomalejší a nebude zvládat rozlišení 4K, pouze FullHD. A 32GB prostě využijete.
 
Dále si můžete ke všem čtyřem kamerám dokoupit teleskopický monopod, stativ (zkusil jsem dva malé stativy, jeden hliníkový byl propadák, bíločerný kloubový s pogumovanými nožkami ale stojí za to), náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.
Shrnutí

Pokud chcete opravdu kvalitní fotografie, pořiďte si kvalitní foťák. Chcete-li slušné fotografie z vašeho výletu, bohatě vám bude stačit NICEBOY VEGA+, NICEBOY VEGA 4K nebo SJCAM SJ4000 WIFI. Pokud ale místo focení raději točíte kvalitní videa ve fullHD, šáhněte po VEGA 4K nebo SJCAM SJ4000. Jejich videa mě přesvědčila, že stojí za to. Sháníte-li co nejlevnější kameru pro sport, která zvládne i ponoření do vody, kdy focení bude spíš jen výjimkou nebo jej raději vynecháte, základní verze VEGA bude stačit. Osobně bych ale doporučil VEGA+, která je dražší jen o 500 kč a její fotky a videa jsou o poznání lepší, než v základu.

A která z kamerek je pro mě vítězem v souboji? Nemohu se rozhodnout mezi VEGA 4K a SJCAM SJ4000. Obě mají kvalitní videa a slušné fotky, VEGA 4K umí ultraHD, SJ4000 "jen" fullHD, ale ultraHD při 15fps mě osobně nějak nepřesvědčilo. Pro VEGA 4K hraje do karet lepší baterka, větší displej a dálkový ovladač. SJCAM SJ4000 WIFI je levnější, lépe se mi drží v ruce kvůli pogumování okrajů, trošku lepší videa a má určitě lepší vodotěsný kryt. Takže je to na Vás, vyberte podle toho, co je pro Vás důležitější.
 
Osobně několikanásobně ověřený prodejce outdoorových kamerek NICEBOY VEGA i jiných značek, včetně bohatého příslušenství je KAMEROV.CZ
12.02.2016 21:54:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one