rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Recenze SSD disku ADATA SP900 128GB

Vlastní zkušenosti s SSD disky.png
Samá chvála ze všech stran na novodobé úložiště dat nesoucí název SSD disk. Všichni tvrdí, jak jsou tyto disky skvělé, jak počítač nastartuje okamžitě, jak je vše pomalu dřív, než kliknete. Jaká je ale pravda?
Protože jsem uvažoval nad modernizací svého počítače, který používám na práci a ve volných chvílích, krom změny procesoru, desky, pamětí a grafiky jsem se rozhodl zainvestovat do SSD disku A-Data Premier Pro SP900 SSD disk.

Vybral jsem si jej podle více parametrů. Moje oblíbená značka je sice Kingston, ale při porovnátí 5ti SSD disků v cenové relaci od 1600 kč do 2000 kč Kingston propadl a nesplňoval výrobcem udané hodnoty. Rozdíl čtení a zápisu dat byl mezi konkurencí až 100 MB/s.
Recenze SSD disku ADATA SP900 128GB.png
Druhá oblíbená značka, především u operačních pamětí je pro mě A-Data. Tento SSD disk měl moc dobré výsledky v rychlosti čtení a zápisu, cena byla přijatelná. Rozhodl jsem se tedy vyzkoušet tento disk.

Již druhý den jsem měl tu možnost disk připojit do svého počítače a zkusit ten super skvělý výkon, o kterém všichni mluví (podle všeho rozdíl mezi pevným diskem SATA a SSD diskem je ve dvojnásobné rychlosti SSD disku). Jen tak na okraj, hodně lidí mluví o neskutečném výkonu SSD disků, ale nikdy jej ani nedrželi v ruce a informace většinou přešla přes dalších 20 lidí.
Recenze SSD disku ADATA SP900.png

Specifikace SSD disku A-Data SP900 128 GB

Tento SSD disk má rozhraní SATA III (SATA 6Gb/s), kapacitu paměti 128 GB, což je v reálu 120 GB volných k použití. Rychlost čtení až 550 MB/s a rychlost zápisu až 520 MB/s. Spotřeba SSD disku je asi 10 krát nižší než u běžného disku SATA, při běžném použití si vezme 0,5 W, při zatížení 0,9 W. Je tedy vhodný do notebooků kvůli delší výdrži baterie. Podporuje S.M.A.R.T. Teplota při zátěží 40 až max. 85°C.


Rozměry a příslušenství

Váha SSD je 68 gramů, velikost disku je 2,5", tedy 100 x 69.85 x 7mm. V balení je redukce disku z 2,5" na 3,5" pro přikotvení do stolního počítače.

Recenze SSD disku.png

Výhody

  • Tichý
  • Odolnější
  • Rychlejší start počítače o 40 vteřin
  • Nízká spotřeba
  • Nižší teplota
  • Redukce z 2,5" na 3,5" v balení
  • Driver se naistaloval sám

Nevýhody

  • Cena, nižší kapacita (SSD disk 2,5" 128GB cca 1700 Kč, HDD SATA 1TB 2,5" cca 2000 Kč)
  • Nesplnil má přehnaná očekávání (pro mě mírné zklamání - tady záleží na každém)

Shrnutí

Na první vysněný dojem jsem očekával mnohem víc, kvůli nadšencům, kteří SSDčko ani neviděli, ale popisovali v těch nejlepších barvách. Počítač se mi zrychlil. Najetí do Windows 7 mi netrvá již minutu, ale pouze 20 vteřin. Při běžné práci na PC a na internetu dochází k minimálnímu zrychlení funkcí a zapínání programů.

SSD disk je tedy potřeba opravdu využít. Smysl má kvůli své nízké spotřebě a nízké váze u notebooků. V počítači jej využijete také, ale jen pokud využíváte náročné programy na grafiku a 3D modelování, simulace proudění nebo náročné hry. Na běžné kancelářké využití tento disk kvůli své vyšší ceně a nižší kapacitě postrádá smysl.
Zkušenosti s SSD diskem ADATA SP900 128GB.png
27.07.2015 23:37:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one