rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Samsung S3 mini - pomocník za rozumnou cenu

Samsung S3 recenze.png
Uběhla už nějaké doba, kdy jsem si poprvé pořídil dotykový mobil. Byl to Samnsung Star S5230, tehdy levný, ale velmi kazový kus (velmi často odcházel dotyk displeje). Když těsně po záruční době odešel displej už potřetí, nezanevřel jsem na značku a doufal, že další bude lepší.
Nevzpomenu si již, jaký další levný Samsung to byl, ale ten již problémy neměl žádné. Ale co se týče funkcí, tak to nebyla žádná sláva a dotyk spíš drobný podprůměr.
Samsung S3 mini.png
Po dvou letech jsem potřeboval do mobilu navigaci do auta, kvůli propojení s MyLinkem. Také jsem si říkal, že by se občas hodilo připojit se na net přes wifi. Pak že pokud by měl dobrý foťák, tak bych se mohl zbavit foťáku nedávno pořízeného.
 
Uvažoval jsem do auta i o černé skříňce, která by natáčela okolní dění na silnici, což se stává důležitou součástí některých řidičů v prokazování zavinění nehod či ujetí od nehody.
 
Najednou jsem objevil Samsung SIII mini, který by měl vše zvládnout. Jeho cena byla celkem přijatelná (desítku za mobil bych opravdu už nikdy nedal), jeho cena se i nyní pohybuje okolo 5000 kč.
 
LED podvsícení displeje a především kvalita a citlivost dotyku mě uchvátily.
Samsung galaxy S3 mini.png
Připojení přes wifi a brouzdání na netu je slušné. Navigace používám dvě: Bringgo, která spolupracuje s MyLinkem, tedy lze propojit s autem, a MapFactor Navigator Free, která je zdarma a celkem kvalitní (lepší než Bringgo, která mnohdy nefunguje jak má a plná verze je poněkud drahá a mnohdy podle uživatelů po zaplacení nefunguje vůbec).
 
Pomocí aplikací pro Smartphony s Androidem si můžete nahrát skoro cokoliv a často zdarma (třeba přes google play). Používám občas světýlko, které rozsvítí diodu blesku od foťáku a můžete su takhle svítit třeba na cestu v noci nebo posvítit na zámek od dveří, když jdete noční akce.Fotky a videa se mi zdají vcelku kvalitní.
 
Vnitřní paměť Samsungu SIII mini by měla být 8GB, já má ale jen 4GB. Rozšířit se ale dá paměťovou kartou MicroSD o 32 GB.
 
V mobilu si samozřejmě můžete pouštět filmy na cestách a to ve slušné kvalitě, stačí si je jen nahrát na MicroSD kartu.
 
Jako velmi zdařilou hodnotím aplikaci DailyRoads Voyager, tedy černá skříňka do auta, která je už nyní i v češtině. Přikoupil jsem si za pár stovek stojan na mobil do auta a pomocí této aplikace si natáčím průběh jízdy. Video je slušné, dají se číst SPZtky.

Mezi nevýhody, které jsem za poslední dva roky zjistil u dvou testovaných modelů, patří především občasné zaseknutí se systému a nutnost mobil restartovat. Také kvůli záseku se mi párkrát nespustil budík, většinou na to měla vliv nějaká aplikace. Jistotu, že mě budík probudí, jsem získal, když večer před spaním restartuju mobil. Také výdrž baterie by mohla být vyšší. Bez nějakého výrazného používání, jen cca 40 minut natáčení cesty, nevydrží mobil ani 24 hodin.

Ovládání je jednoduché, intuitivní, zvykl jsem si téměř okamžitě.
Samsung S3.png
Má mnoho přídavných funkcí, do videa si můžete vložit i titulky, kde se Vám zobrazuje Vaše rychlost, čas a souřadnice, kde se nacházíte. Rozhodně zajímavá věcička.
 
V neposlední řadě bych doporučil do každého mobilu, který se připojuje na internet antivir. Používám Avast a jsem s ním spokojen.

Výhody
 
  • ze začátku pracuje slušně
  • může díky aplikacím parádně posloužit

Nevýhody
 
  • baterie 1500 mAh a výdrž při aktivním používání max půl dne
  • odešla wifi měsíc po skončení záruky
  • časem se velmi spomaluje kvůli aktualizacím
  • často se seká
  • budík nezvoní pokaždé
  • občas se vám nikdo nedovolá - telefon jede, ale pro volající jste nedostupní

Shrnutí

Mobil Samsung 3 mini vydržel bez problémů (když nepočítám různé záseky) přesně 2 roky a 1 měsíc. V tu chvíli odešla wifina a chytrý telefon se najednou stal úplně blbým, neboť většina aplikaci vyžaduje připojení k netu. Pak je tedy otázkou, zdali je Samsung taková kvalita, jak se říká.
 
Výkup nefunčních mobilů a notebooků naleznete po rozkliknutí odkazu.
23.12.2015 21:58:21
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one