rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Vlastní recenze tuhých šampónů Ponio

Plechová dozička, přenoska Ponio.png
Se značkou Ponio jsem se setkala celkem nedávno. Jelikož jsem potřebovala najít nějaký přírodní šampón, který by mi pomohl s namáhanou pokožkou hlavy, padla mi do oka tato značka. Koupila jsem si tedy několik těchto šampónů a začala jsem s testováním.
V prvé řadě mě nejvíce zaujaly neobvyklé výrobky šampónů v tuhé formě. Proto jsem se rozhodla, že nějaké vyzkouším. Značka Ponio mě přesvědčila: pěkné balení, krásné hliníkové přenosky a hlavně přírodní složení šampónů. Proto jsem si koupila na vyzkoušení tři různé šampóny s tím, že mi pomohou.
Balíček tuhých šampónů Ponio.jpg
Pro začátek bych chtěla říct, že každému může vyhovovat něco jiného. Takže, co bude vyhovovat mně, nemusí vyhovovat jiným, nebo naopak.

Moje vlasy jsou světlé, vlnité, dlouhé a hodně jemné. Trápí mě pouze suchá pokožka hlavy. Dříve vše bývalo v naprostém pořádku. Se suchou pokožkou jsem se začala potýkat před několika měsíci. Když naprosto žádné šampóny a jiné přípravky nepomáhaly, rozhodla jsem se vyzkoušet tyto přírodní produkty.

Tea tree a lemongras - tuhý šampón proti lupům Ponio 30 g 
Vhodný na normální a rychle se mastící vlasy, pomáhá také proti lupům.

Hned po otevření balíčku, co mi pošťák doručil, jsem ucítila velmi výraznou vůni čaje. Což mě překvapilo, protože jsem spíše očekávala převládající vůni citrónu a rozmarýnu z jiného objednaného šampónu. A proto, že je tento tuhý šampón navržený pro léčbu lupů, vyzkoušela jsem ho jako první. 
 
Velikostí i tvarem pasuje akorát do ruky. Krouživými pohyby na mokrých vlasem po chvilce vytvoří bílou krémovou pěnu. Ta je dostatečně hustá a bohatá na umytí dlouhých vlasů. Při oplachování pěny, ale nastává trošku zvláštní pocit drsných a trochu slepených vlasů. Takže vymýt všechnu pěnu dá nepatrně víc práce. Není to, ale zase tak hrozné. Je to o zvyku. Proto vlasy doporučuji rozčesávat hned po umytí, když jsou ještě mokré. Suché vlasy by šly ještě mnohem hůře rozčesávat. Určitě by se vše vyřešilo nějakým kondicionérem na vlasy, nebo sprejem na snadné rozčesávání. To jsem, ale nechtěla. Potřebovala jsem zkrátka vyléčit pokožku hlavy. 
 
Po týdnu používání se mi suchá pokožka výrazně zlepšila. Nyní tuhý šampón Ponio používám už několik týdnů a dokonce se mi zdá, že vlasy rostou rychleji. 

Obsah účinných a výživných látek:
Pyritión zinku, panthenol, rozmarýnový extrakt, crambe oil (ekologicky šetrnější verze arganového oleje), panenský kokosový olej, olivový olej a další. 
Tea tree a lemongras tuhý šampón Ponio 30g.jpg
Citrón a rozmarýn - kopřivový tuhý šampón Ponio 30 g 
Vhodný pro normální a mastný typ vlasů.

Když jsem měla pokožku hlavy v pořádku, začala jsem používat tento výrobek. Vůně je svěží a lehce citronová. Rozmarýn není skoro vůbec cítit. Šampón po mokrých vlasech pěkně klouže a vytváří bohatě nadýchanou bílou pěnu. Po vysušení jsou vlasy hladké a lesklé. Dokonce i mladé krátké vlásky netrčí na všechny strany. Moc se mi líbí, že jsou vlasy lesklejší a vypadají zdravější. Po umytí vydrží svěží celý den.

Obsah účinných a výživných látek:
Kopřiva, citronová šťáva, panthenol, rozmarýn a další.
Citrón a rozmanýn tuhý šampón ponio 30g.jpg
Růžová alej - kopřivový tuhý šampón Ponio 30g  
Vhodný pro normální a mastný typ vlasů.
 
Vůně růží je u tohoto šampónu nejdominantnější. Což se dalo sice čekat, ale pro mě tato parfemace není úplně nejpříjemnější. Což je, ale můj problém.
 
Šampón jsem na testování dala kamarádce a příjemně ji překvapil. Prakticky hned si zvykla na manipulaci s tuhým šampónem. Po porovnání jsme zjistily, že vytváří příjemně nadýchanou pěnu stejně jako u druhého šampónu Citrón a rozmarýn. Vymyje z vlasů veškeré nečistoty a při oplachování pěny jsou opět vlasy drsnější a dá větší práci vymýt všechnu pěnu, jako u předchozích dvou šampónů. Také doporučujeme rozčesávat vlasy hned mokré, nebo použít sprej pro snadnější rozčesávání. Po vysušení jsou vlasy nadýchané a lesklé. 

Obsah účinných a výživných látek:
Kopřiva, citronová šťáva, panthenol, čínské růžové dřevo, panenský kokosový olej a další.
Růžová alej tuhý šampón ponio 30g.jpg
Text výrobce: 
Tyto produkty neobsahují živočišné přísady. Jsou bez parabenů, silikonů, sulfátů SLS a SLES. Výrobky mají přírodní složení a neobsahují konzervační látky, proto je nevystavujte přímému slunci, vlhkosti a skladujte je při nižších teplotách.
 
Přenoska - plechová nádoba na zašroubování
Všechny nádobky Ponio jsou moc pěkně designově povedené. Dózička je na cesty a uchovávání tuhého šampónu skvělá. Jen mně překvapilo, že obrázek na víčku není natištěný, ale je z papíru a nalepený. Což může časem v koupelně kvůli vlhkosti krásný obrázek poničit. 
Plechová dozička, přenoska Ponio.jpg
Shrnutí
Tuhé šampony Poino můžu určitě doporučit. Třiceti gramový kousek vydrží přibližně stejně dlouho jako tekutý 200 ml šampón. Každopádně je to zajímavá zkušenost a na aplikování šampónu v tuhé formě jsem si zvykla velice rychle. Cestování je také snadné, když máte plechovou dózičku, můžete si šampón vzít všude s sebou. Líbí se mi, že tyto tuhé šampóny jsou univerzální a dají se použít na celé tělo. Dokonce jsou vhodné i na praní prádla a ke koupání domácích mazlíčků.
Tuhé šampóny Ponio.jpg
Jaké máte zkušenosti s tuhými šampóny vy?
autor: ZuVa
01.03.2017 14:34:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one