rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Vlastní zkušenosti s kamerou SJCAM SJ4000 WIFI

sjcam.png
Udělal jsem si radost a koupil si outdorovou kameru SJCAM SJ4000 WIFI. Měla skvělé recenze a byla vychválena do nebes. Proto jsem se rozhodl napsat o ní vlastní recenzi a zkušenosti. Cenově vychází slušně, včetně příslušenství navíc (přísavný stojan do auta, mini stativ a 32GB SDHC karty class 10) mě vyšla na 4400 kč včetně poštovného (Samotná kamerka vyjde na cca 3300 Kč).
Základní informace a využití
 
Sportovní kamerka SJCAM SJ4000 WIFI mě zaujala hned po rozbalení svými rozměry. Čekal jsem i podle fotek, že bude poněkud větší, ale její nejdelší rozměr různých držáků je jen něco málo přes 6 centimetrů. Což je příjemné, už jen kvůli skladování. Dále má parádní rozlišení Full HD 1080p, tedy přesněji 1920x1080. Dá se využít i na fotografování, výsledkem mohou být 12Mpx fotografie. Kamerku využijete nejen při adrenalinových sportech, potápění, jízdě na kole, ale dá se použít i jako černá skříňka do auta.
 
Do kamerky lze "nacpat" karty SDHC o velikosti max 32GB, při nahrávání videa o Full HD rozlišení vydrží baterie cca 70 minut. Nabíjení trvá cca 2 až 3 hodiny.
 
Propojení počítače lze pomocí USB kabelu, na kameře je ale také mini HDMI konektor. Videa se ukladají ve formátu MOV. Také češtinu zde budete hledat marně, ale i bez ní je ovládání jednoduché. V balení jsem nenašel český návod, byl ale ke stažení přímo u prodejce.
velikost kamery SJCAM SJ4000 wifi.png
Díky vestavěnému wifi modulu se dá propojit s mobily a tablety s Androidem, IPhony a IPady, kde si můžete nejen prohlížet svá videa nebo fotografie a zároveň pomocí aplikace volně stažitelné na Google play lze kamerku ovládat, natáčet i fotit přes mobil či tablet. Na fotografii je propojená kamera pomocí wifi a přenáší obraz na mobil Samsung S3 mini pomocí aplikace pro Android SJCAM HD. Jak propojit Váš chytrý mobil s androidem s kamerou SJCAM SJ4000 WIFI naleznete v návodu pod odkazem.
propojení sjcam sj4000 wifi s mobilem.png
Kamerku lze pořídit v několika výrazných barvách: krom černé, bílé a šedé ji můžete mít modrou, žlutou, krémovou a růžovou.
 
SJ4000 WIFI pořizuje záběry a fotografie v širokoúhlém záběrů 170° s efektem tzv. rybího oka. Protože je čočka na pevno, není možné tuto funkci vypnout a pořizování běžných fotografií není možné. Takto třeba vypadá nafocené obdélníkové akvárium v rovné zdi.
sjcam sj4000 wifi rybí oko.jpg
Porovnání s konkurencí
 
Outdoorová kamera SJCAM SJ4000 WIFI je mnohdy sorvnávána s konkureční kamerou GO PRO Hero3+, která je kvalitativně na velmi podobné úrovni, ovšem rozdíl v ceně je propastný. GO PRO Hero3+ se pohybuje okolo 8 až 10 tisíci korun. SJCAM už přímo disponuje vestavěným LCD displejem o velikosti 1,5", což GO PRO nemá.
originální obal sjcam sj4000 wifi.jpg
Pozor na levnější kopie
 
Kvalita SJCAM SJ4000 WIFI se pozná i podle snahy Čínských výrobců kopírovat její design a kvality. Na trhu je mnoho kamer, které se tváří velmi podobně, ale nelze je s pravou SJCAM srovnávat. Hlavní rozdíl je na přední straně kamery, kde u plagiátu není logo SJCAM a není dodávána ani v originální krabičce SJCAM.
sjcam sj4000 wifi.jpg
Hodnocení kvality videa
 
Kvalitu videa můžete porovnat na videu, které bylo natočeno v nejvyšším možném rozlišení 1920x1080p. Bohužel částečně dojde ke komprimaci videa při uložení na youtube, takže kvalita je v reálu ještě trošku lepší. V autě je pak dobré nastavit si otočené nahrávání v menu kamerky, aby jste pak nemuseli doma video otáčet. Je totiž ve stojanu otočená naopak.
Nepříjemná je ale velikost přísavného stojanu do auta (není součástí balení). Při propojení přísavné části, kloubu a držáku na kameru je celá tato konstrukce zbytečně velká a zabírá dost velký prostor výhledu z vozu.
recenze sjcam sj4000.jpg
Zkouška vodotěsnosti a kvality videa ve vodě
Příslušenství k SJCAM SJ4000 WIFI
 
Ke kamerce dostanete přímo v balení velké množství různého příslušenství:
 • baterie
 • vodotěsný obal až do 30 metrové hloubky
 • náhradní dvířka k obalu s průduchy (kvůli lepšímu sbírání zvuku)
 • nabíječka a nabíjecí USB kabel
 • úchyt na řidítka
 • úchyt na pásek
 • několik různých úchytů pro připojení obalu a držáku k dalšímu příslušenství
 • dva nalepovací úchyty
 • dvě náhradní lepítka
 • čtyři popruhy na přichycení (2x se suchým zipem, 2x se zadrhovákem)
 • jistící lanka
příslušenství sjcam sj4000.jpg
Pomocí držáku s lepítky (celkem v balení byly 4 kusy lepítek) lze kameru připevnit na přilbu nebo kamkoliv, kam Vás napadne. Lepítka drží zatím opravdu pevně.
sjcam sj4000 wifi na přilbu.jpg
Přikoupené příslušenství ke sportovní kameře SJCAM SJ4000 WIFI. Vlevo přísavný držák například na čelní sklo do auta a vpravo ministativ o maximální výšce cca 20 cm. Držák do auta splnil svou funkci, na skle drží dobře. Ministativ je bohužel nekvalitní šmejd, který nemá dostatečně tuhé spoje nastavitelných nožek a nožky se tedy zasouvají a nedrží. Krom toho hned po druhém použití se ulomil závit s držákem, neboť kloub byl příliš tuhý a nešlo s ním pohnout.
mini stativ sjcam sj4000 wifi.jpg
Ke kameře jsem si ještě dokoupil SDHC paměťovou kartu Kingston class 10 o maximální podporované velikosti 32GB. Měla by bohatě stačit.
 
Dále si můžete dokoupit teleskopický držák, náhradní baterii, čelenku s držákem, držák na hrudník, plováky na vodu, držák na zápěstí, externí nabíječku a plno dalšího příslušenství a náhradních dílů.
 
Výhody outdoorové kamerky SJCAM SJ4000 WIFI
 • kvalitní videa a fotografie
 • velké množství příslušenství
 • velmi dobrá cena
 • široké využití
 • malé rozměry
 
Nevýhody sportovní kamery SJCAM SJ4000 WIFI
 • nemožnost nastavení běžného focení bez efektu rybího oka
 • nepovedený ministativ (není součástí balení)
 • plastový držák při nasazování odírá kameru
 
Pokud sháníte levnější sportovní kamerku, která má povedená videa, podívejte se ještě na recenzi kamerky NICEBOY VEGA+. Na webu najdete také recenzi kamerky SJCAM SJ5000 WIFI.
 
Mnou ověřený prodejce outdoorových kamerek SJCAM i jiných značek, včetně bohatého příslušenství je KAMEROV.CZ
17.07.2015 23:39:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one