rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "1964"
No to moc jsi to neschladil, já měl max.29. Na okna lepím přísavkou odrazivné folie z př.skel aut. Folie prý sundjí teplotu o 2-3 a to ty odrazivky taky a lze je snadno sundat...
Já bych chtěl dvouhadicovou mobilní klimu... když budu sekat díru do koupelny, udělám ji holt větší, na dvě roury. Teplý vzduch pustím oknem v koup.do světlíku
Zdarec. No měl bych 32°C, takže jsem za 27°C byl dost rád, hlavně když jsem chladit až po večerech. I tak by to níž asi moc nešlo. Problém je i v tom, že tato klima je na cca 30m2 a já jí chladil 100 m2 :-). Tak to nezní špatně, pokud s foliemi nekecají. Mě se venkovní žaluzky líbí i jako doplněk a hlavně se ti nedostanou sluneční paprsky na sklo. Jinak už používám ty bezpečnostní žaluzky na pár oknech a smysl to má i kvůli teplu, ale jak na ně svítí celý den, tak jsou dost rozpálené a nejsem si pak jistý, jestli mají i izolační smysl.
No a co letošní zkušenosti? Přemejšlím i o protisluneční folii do oken (odkaz smazán)
Letos fungovala stejně jako v loni, bohužel velkou nevýhodou je, že u nás může jet, jen když jsme doma, protože odvod teplého vzduchu máme řešené přes posuvky. Osobně místo folie půjdu do venkovních žaluzií a kvůli velké ploše domu, na kterou není mobilka dostačující (letos jsem držel teplotu na 26 až 27°C), pořídím klimu na pevno.
Jaký je průměr trubky a jaké jsou letošní zkušenosti? BTW-prý jsou lepší dvouhadicové mob.klim...
Dobrý den, průměr trubky je 15 cm, na konci je zúžení na 12 cm. Dvouhadicové klimatizace by podle výrobce měly být účinnější až o 25% díky přívodu vzduchu navíc. Což bych určitě bral jako výhodu, jenže i vyřešení odvodu tepla z jedné hadice je mnohdy problém, umístění další hadice jako přívod, zároveň jinam, aby nepřisával teplý vzduch z hadice odvodní, mi přijde dost náročné, asi by bylo nutné udělat i případné stavební úpravy, což už bych šel pravděpodobněji do klimatizace pevné.
Prosím poraďte, včera jsme zakoupili daitsu APD-12CR ale už 24hod jede na plný výkon a nechce se ztlumit, při zmáčknuti tlačítka na větráčky není žádný rozdil. Nedá se u toho spát
Zkoušel jsem to i na své a zjistil jsem, že pomalejší režim větráků funguje jen, pokud si nastavíte teplotu jen o pár stupňů nižší. Jenže to nebude skoro chladit. Pokud v takovém parnu potřebujete, aby opravdu chladila, tak to pravděpodobně na nějaký tišší režim nepůjde.
Neví někdo proč by někdo vůbec měl chtít odvlhčovat vzduch?
Hlavně starší domy, mohou být velmi vlhké a často tak dochází k tvorbě plísně okolo oken, překladů a rohů. Zažil jsem i byt, kde bylo pravidelně přes 95% vlhkosti ve vzduchu. Zároveň odvlhčují i akvaristé, kteří mají velký odpar z velkých akvárek, nebo pokud mají akvárek víc. Vše jako prevence vzniku plísní.
Doma máme o řadu nižší model, Daitsu APD 9-CR. Za mě celkem slušná mobilní klimatizace, trošičku hlučnější. Čekal jsem od ní horší výkon, v tomto mě jednoznačně potěšila. Nedokážu to popsat číselně, ale v létě i v horkých dnech poměrně jede, z čehož jsem měl trochu strach. Nemáme izolovaný dům, takže sluníčko ho za chvíli prohřeje a pak je uvnitř hrozně. Jinak, je poměrně slušně hodnocená na Heuréce, i v internetových textech. Předpokládám, že model 12-CR bude asi podobný ;)
S klimatizací mám vlastní zkušenost. Ženě po operacích nesvědčilo teplo v domě ( v létě až 30C). Hledal jsem, jak to řešit. Existují firmy, které za cca 100000.- vypracují projekt. Šel jsem na to jinak. Pokud se použije "zvratná" klimatizace s tepelným čerpadlem o výkonu min. 1,6KW, lze ( tedy bylo ) získat sazbu d55, což je dvoutarifní sazba na "drahou a levnou" elektřinu v rozsahu 2hod. vysoký tarif a ostatní nízký. Pokud se použije invertorová jednotka typu Split ( tj, zdroj s kompresorem vně) a výdech uvnitř je to velmi účinné. Výdech je instalován pod stropem a ochlazuje nejteplejší vzduch. Ochlazený padá dolů a mísením vytváří příjemné prostředí. Stálo to při pořízení 45000.- a po 12letech mohu říci, že výkonem tepelného čerpadla na podzim a z jara ( a kdykoli při vnější teplotě do -5C) se věc zaplatila přes levnou sazbu, na kterou jede celá domácnost. Jde o počáteční investici ale mohu každému potřebnému doporučit.
Zdravím Vás. Samozřejmě "vestavěná" klimatizace je lepší, hlavně při použití tepelného čerpadla. Do budoucna o tomto řešení uvažuji. Způsob chlazení mobilní klimatizací je ale velmi dobrým řešením například v pronájmu, kde nejsou možné stavební úpravy, nebo pokud je maximální možná investice nižší, než kolik by stála splitovka. Pravdou ale je, že mobilní klimatizace zabírá místo v interiéru a občas řešení odvodu teplého vzduchu není jednoduché. Proto ve vlastním pak určitě zvolíme split. Díky za informaci a přeji pěkný den
Celkem hlučná
při maximálním výkonu bohužel ano. Na druhou stranu, pokud nejede naplno, tak se to dá zvládnout. Schválně jsem ji pustil naplno. Na televizi se s ní ale dívat nedá.
28.08.2018 22:42:29
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one