rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Výstava - Interzoo 2016 v Norinberku

Interzoo 2016 Norinberk.png
Každé dva roky probíhá v Norinberku výstava s názvem Interzoo, nyní 2016. Letos akce probíhala mezi 26. až 29. květnem na 115 tisících metrech čtverečních a své výrobky, samozřejmě nejen z akvaristiky, ukázalo okolo 1800 vystavovatelů.
A protože jsem se na tuto akci nedostal, oslovil jsem pana Jakuba Peršína, prodejce nejen akvaristických potřeb a zároveň majitele e-shopu Habeo.cz, který Interzoo 2016 navštívil. Ten nám k akci poví více informací, vlastních dojmů a zároveň poskytl několik povedených fotografií pro lepší představu, co můžete vidět za dva roky na další akci - Interzoo 2018.
Akvárko9.jpg
Byl jste na Interzoo poprvé? Navštěvujete tuto akci jako zákazník, nebo i jako vystavovatel?
Ano, poprvé. Na akci jsem byl víceméně pracovně, asi jako většina návštěvníků, zjistit nové trendy, nasbírat kontakty, ale hlavně jsem se byl setkat s vedením společnosti Ocean nutrition, pro kterou prodáváme krmiva v ČR a SR.
 
Jaký máte celkový dojem z vystavovaných výrobků v rámci akvaristiky? Ubírá se podle Vás akvaristika stále rozumným směrem, nebo je už přetechnizovaná a "předesignovaná"?
Řekl bych, že jsem asi čekal víc, co se akvaristiky týče. Přišlo mi, že tam toho nebylo mnoho a to mi potvrdil i kolega, který tento veletrh navštěvuje pravidelně. Dle jeho slov, je akvaristiky čím dál méně na této akci. Směr akvaristiky je asi zavádějící. Dle mého si každý svůj směr může nastavit sám a podle toho pak budovat své akvárium. Někdo má rád laciné kýče, jiný zase rostlinná akvária. Jak říkám vždy každému: "Udělej akva tak, ať se libí tobě, na ostatních nesejde, protože ty jej máš doma." A pokud akva vyhovuje potřebám ryb a rostlin, tak ať je třeba plné laciných kýčů, když se to majiteli líbí.

Doporučil byste návštěvu této akce, "vyplatí" se cesta?
No, já jel až z Opavy, takže jsem strávil asi 20 hodin v autě, ale i tak jsem rád, že jsem tam byl. Je to obrovská zkušenost. Příště zase určitě pojedu.
 
Akce trvá tři dny, vyplatí se zůstat po celou dobu nebo stačí návštěva na jeden den?
Záleží, za čím jedete. Pokud čistě na akva, stačí bohatě jeden den. Pokud Vás ale zajímá víc, tak těžko říct. Je tam toho opravdu hodně, a pokud má člověk více zájmů, tak jeden den je asi málo.

Jde pouze o výstavu a prezentaci výrobků, nebo je možné si vystavené vzorky i zakoupit?
Víceméně se jedná spíše o prezentace výrobců, tedy moc nakupovat se tam nedá. Tenhle veletrh je určen spíše pro prodejce. K získání kontaktů, objevování trendů atd. A protože chci svým zákazníkům nabízet to nej, je to pro mě spíše povinnost starat se o nové trendy, kvalitu zboží atd. Člověk si dovede udělat obrázek o firmě, která vystavuje, podle úrovně její prezentace. Například již zmíněná firma Ocean Nutrition a její belgické vedení, se kterým jsem se vlastně poprvé setkal, mě ohromila. Hezká prezentace výrobků, posezení dokonce s výčepem belgického piva, kávy a jiných nápojů. Ihned se nám nejvyšší vedení firmy věnovalo, představilo novinky a příjemně jsme pohovořili na téma "akvaristika".

Jaké další zoo-obory můžeme na výstavišti vidět?
Je tam snad vše, od akvaristiky, přes tera, psi, kočky, koně...asi vše, co vás napadne.

Novinky ze světa akvaristiky se u nás šíří vcelku rychle. Je nějaká novinka, která Vás uchvátila a viděl jste ji poprvé na letošní výstavě?
Vzhledem k časové vytíženosti jsme víceméně obešli veletrh, zastavili se, kde nás něco zaujalo, nebo jsme to měli v plánu a jelo se. Víceméně jsem žádnou novinku, kterou bych již neznal, neviděl, vyjma nového mraženého krmiva od Ocean Nutrition. Přesně nevím název, ale jde o produkt, který má chovatelům pomoci překlenout období života potěru, kdy přecházíte od krmení artemií na suché krmivo, kdy bývají největší úhyny. Tento produkt má mít vynikající nutriční hodnoty, příznivou cenu a hlavně udrží potěr v tomto období při životě a v kondici. Sám se těším, až toto přivezené krmivo vyzkouším. Docela se mi líbilo, že firma bere Čechy jako elitu v oblasti chovu sladkovodních ryb. Vzhledem k tomu, kolik artemií sem dováží, dobře vědí, jak zkušené chovatele zde máme a právě pro ně je tento produkt.

Myslíte si, že v Německu je také takový zájem o akvaristiku jako u nás, nebo v tomto koníčku vynikáme?
Těžko porovnávat českého akvaristu s německým, ale myslím si, že nás jen tak někdo nezastíní.

Jaký styl akvárií osobně preferujete?
Osobně mám rád biotopní akvária, či hejno rybek jednoho druhu, ale mám radost, když vidím jakékoliv smysluplné akvárium.
Fotografie rostlinného akvária z Interzoo 2016
Interzoo 2016.jpg
Prezentace firmy prodávající hlavně dekorační kameny
Akvárko1.jpg
Výrazný kořen v akváriu může spojit vodní a "suchozemský" svět
Akvárko6.jpg
Další zajímavý aquascaping s kořeny
Akvárko7.jpg
Zajímavý aquascaping
Akvárko11.jpg
Nádherně zpracované akvárium, jedno z nejhezčích na veletrhu
Interzoo 2016 výstava.jpg
Skaláry
Skaláry.jpg
Nabídka akvarijních rostlin
rostliny.jpg
Akvárko5.jpg
Rohové mořské akvárium
Akvárko2.jpg
Designové mořské akvárium
Interzoo 2016 Norinberk.jpg
Mořská kostka
Akvárko4.jpg
Nabídka mořských korálů
Akvárko10.jpg
Designová akvária vhodná jako doplněk do moderních interiérů
Akvárko14.jpg
Akvárko13.jpg
Další Interzoo v roce 2018 můžete navštívit od úterý 8.5. do pátku 11.5.2018 (od 8. do 10.5. mezi 9 až 18 hod, 11.5.2018 od 9 do 17hod). Jednodenní vstupenka vyjde na 22 eur, permanentní na 35 eur. Protože ale jde o informace dva roky dopředu před akcí, ověřte si platnost údajů přímo na webu: Interzoo.
Tímto děkuji panu Peršínovi z Habeo.cz za informace k akci a pěknou hromadu fotek akvárií z výstavy.
06.06.2016 07:41:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one