rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Skalky a skalničky

popínavky na domě.png
Zeď na zahradě, plot, nebo i fasáda domku obrostlá popínavými rostlinami, může mít své kouzlo. Porostlá fasáda sice není pro každého, ale zelená plocha, která zakryje například nevzhledný zahradní domek, může naprosto změnit celkový vzhled zahrady. Popínavky mají ale i svá negativa.
plaménka phlox.png
Co může být pohodovější, než zahrádka nebo malý dvorek, kde na vás nikdo nečučí, ze všech stran jen zeď a krásná zeleň. Nic neruší před relaxem a opalovačkou na sluníčku v letních dnech. Kolem stavebních kontrukcí a pergoly se pnou keře a stromky, zdi pokrývají popínavky. A pokud nechcete všude jen trávník nebo vyšší květinový záhon, skalka je jasné volba.
Krásná kvítka a skalničky.jpg
Zahrada by měla být přírodním koutkem, kam člověk může utéct od uspěchaného stylu života a odpočinout si, třeba i fyzickou prací od psychického vyčerpání.
Poznej skalničku podle květu.png
Tak máme tu skoro jaro a každý skalničkář se již jistě těší na zahradu. Máme tu první letošní kvíz - poznej skalničku podle květu. Jedná se o tři skalničky, které zkušenému nebudou dělat problémy, ale někteří se možná trochu zapotí. U fotek je i malá nápověda.
Netřesky ve skalce.JPG
Netřesk patří mezi velmi zajímavé skalničky, které vydrží téměř všechno. Není vůbec náročný, dokáže si vzít živiny a vodu z malých trhlinek ve skále a rozhodně by neměl chybět v žádné skalce.
Jak jsem budoval skalku.png
Skalničky mě vždycky bavily. Vždy jsem potřeboval něco budovat a navrhovat a i když jsem stavař, krásná zahrada k domu vždycky patří. Začalo to nevinně. Měl jsem chuť udělat něco se zahradou, která se mi vůbec nelíbila.
Rostliny v zahradě.jpg
Posezení na zahradě, kde jste obklopeni stromy, keři, popínavkami a drobnějšími květinami pro mnohé z nás není jen trocha trávy. Mnohdy je třeba takovou zahradu budovat hromady let, upravovat, starat se o trávník, likvidovat plevel a přerostlé trsy rostlin.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one