rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Keramický obklad na dům a jejich problémy

Keramický obklad klinker.jpg
Keramické obklady na domě nevypadají vůbec špatně. Dokonce uvažuji při stavbě, že bych je částečně kombinoval s omítkou a vytvořil tak dnes moderní kontrast. Jenže jsem narazil na pár problémů, které vznikají chybnou realizací, vlhkostí, špatným návrhem, nebo pouze povětrnostními vlivy.
Jako první problém jsem narazil na jednom z domů, kde se snažili vyřešit sokl pomocí obkladů na ocelový rošt kvůli odvětrávaní zemní vlhkosti, která se do do zdiva dostává. Tímto se zdivo sice neudusí a může dýchat, jenže obklad, který byl použit je tenký, dost možná není dostatečně mrazuvzdorný. Toto řešení je zcela špatné, neboť i při použití kvalitního obkladu se pro toto místo nehodí. Obklad je vedle parkovacího stání bez další ochrany najetí vozu do obkladu, kde následně dochází k poškození.
Špatná volba keramického obkladu.jpg
Jako druhý problém se velmi často ukazuje nevhodné použití lepících materiálů nebo nekvalitní provedení. Také se může projevit sedání stavby a obklady prasknou a odpadnou. Další příklad tohoto typu poškození zobrazuje další obrázek.
Vadný keramický obklad.jpg
Vlhkost, nedostatečná nebo příliš zastaralá izolace proti zemní vlhkosti a tlakové vodě může způsobit další problém a to nejen u obkladů, ale také omítek. Zároveň dochází ke vzlínání spodní vody do kontrukce, kde dochází k narušení, poškození vnitřních i vnějších povrchových úprav, časem se objevují plísně a houby. Venkovní úprava keramickými obklady se částečně loupe, odpadají celé kusy a celé obklady nakonec vypadají nevzhledně kvůli usazujícím se solím - dochází ke zabělení "cihliček".
Keramický obklad a voda.jpg
Takový obklad, který ze zdiva nasává vlhkost po několika letech odpadá a loupe se především kvůli narušení struktury materiálu ze dvou důvodů - v pórech se objevuje sůl a při mrazech dochází k většímu rozpínámí materiálu, což může poškodit celou plochu obkladu, nejen místo, kde je zdivo vlhké.
Problémy s keramickými obklady.jpg
Co se týká estetické hlediska mají venkovní keramické obklady velké plus, ale pouze v případě, že vše bylo provedeno s naprostou přesností, důmyslností a s použitím kvalitních materiálů určených pro danou problematiku. V případě, že máte dům vlhký, obklad keramickými obklady nedoporučuji. Na trhu se vyskytuje i mnoho betonových obkladů, které zatím nemám dostatečně ověřené, ale určitě zkusím pohledat v ulicích co udělají léta a vlhkost s betonovými obklady.
22.11.2015 23:17:33
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one