rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Tipy na výlety v ČR

janův hrad jižní morava kam na výlet.png
Janův Hrad, někdy také nazýván Janohrad se nachází v rozsáhlém Lednicko - Valtickém areálu v katastru města Podivín. Jedná se o stavbu napodobující gotiku, což bylo v době romantismu běžné.
Zajímavostí je, že celá tato stavba byla postavena jako napodobenina zříceniny hradu pro knížete Jana I. z Lichtenštejna v roce 1801 až 1808.
klášter dolní kounice Rosa Coeli.png
Klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích se nachází jihozápadně od Brna v okrese Brno - venkov. Jedná se o zříceninu kláštera s barokní rezidencí a areálem, který byl založen v roce 1181. V roce 1423 byl údajně klášter Rosa Coeli vypálen husity.
zámek lednice klášter.png
Honosný zámek Lichtenštejnů rozpínající se s rozsáhlými zahradami a dalšími menšími stavbami po celém Lednicko - Valtickém areálu prostě nelze přehlédnout. Jedná se bezpochyby o jednu z nejkrásnějších staveb na Jižní Moravě.
zámek židlochovice.png
Při našem putování po Jižní Moravě jsme se rozhodli navštívit i Židlochovice, přesněji zámek, jeho rozsáhlý přilehlý park a rozhlednu, ze které by mělo být vidět široko daleko. A výlet stál byl dobrý, jen to horko bylo nesnesitelné. Hlavně když si naplánujete po náročném výšlapu po cestě zpět návštěvu krásné lesní studánky a nemůžete ji najít.
Benediktinské opatství Rajhrad.png
Pár kilometrů jižně od Brna, přesněji v Rajhradě, se nachází jeden z nejstarších a nejznámějších klášterů na Moravě. Můžete zde navštívit jak Památník písemnictví na Moravě s historickou knihovnou, tak opatský chrám sv. Petra a Pavla, který také rozhodně stojí za prohlídku.
zelená hora Žďár - typy na výlet.png
Nádherné poutní místo. Překrásný ambit. Kostel, který nemá půdorysně jedinou rovnou stěnu.
Ano, jedná se o jednu z nejhezčích památek, která se u nás nachází a od roku 1994 je zapsána na seznam UNESCO. Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře ve Žďáře nad Sázavou rozhodně stojí za návštěvu.
království železnic.png
Druhá největší výstava modelové železnice v Evropě by mohla být rozhodně zajímavým výletem v Praze. Alespoň pokud máte pořád dítě v těle, nebo se dá před manželkou rozhodně vymluvit, že tam jedete pouze kvůli dětem.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one