rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST
janův hrad jižní morava kam na výlet.png
Janův Hrad, někdy také nazýván Janohrad se nachází v rozsáhlém Lednicko - Valtickém areálu v katastru města Podivín. Jedná se o stavbu napodobující gotiku, což bylo v době romantismu běžné.
Zajímavostí je, že celá tato stavba byla postavena jako napodobenina zříceniny hradu pro knížete Jana I. z Lichtenštejna v roce 1801 až 1808.
klášter dolní kounice Rosa Coeli.png
Klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích se nachází jihozápadně od Brna v okrese Brno - venkov. Jedná se o zříceninu kláštera s barokní rezidencí a areálem, který byl založen v roce 1181. V roce 1423 byl údajně klášter Rosa Coeli vypálen husity.
zámek lednice klášter.png
Honosný zámek Lichtenštejnů rozpínající se s rozsáhlými zahradami a dalšími menšími stavbami po celém Lednicko - Valtickém areálu prostě nelze přehlédnout. Jedná se bezpochyby o jednu z nejkrásnějších staveb na Jižní Moravě.
zámek židlochovice.png
Při našem putování po Jižní Moravě jsme se rozhodli navštívit i Židlochovice, přesněji zámek, jeho rozsáhlý přilehlý park a rozhlednu, ze které by mělo být vidět široko daleko. A výlet stál byl dobrý, jen to horko bylo nesnesitelné. Hlavně když si naplánujete po náročném výšlapu po cestě zpět návštěvu krásné lesní studánky a nemůžete ji najít.
Benediktinské opatství Rajhrad.png
Pár kilometrů jižně od Brna, přesněji v Rajhradě, se nachází jeden z nejstarších a nejznámějších klášterů na Moravě. Můžete zde navštívit jak Památník písemnictví na Moravě s historickou knihovnou, tak opatský chrám sv. Petra a Pavla, který také rozhodně stojí za prohlídku.
Žabčický betlém.png
Vánoce se blíží. Eshopy praskají ve švech, pošta tradičně nestíhá už od října, parkoviště jsou plná k prasknutí a v obchodech se nedá hnout. Takové Vánoce ale nechci. Kde je ten klid a pohoda? Dnes třeba v Žabčicích na Jižní Moravě, kde již podruhé vystavovali svůj mechanický betlém. A pokud jej budete chtít vidět na vlastní oči, nenechte si ujít tento rok poslední možnost.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one