rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Další etapa hubnutí - zhubl jsem už 8,2 kg

jak zhubnout.png
Když se chce, tak to jde. Je to dřina, ale jde o i bez diet, bez prášků a různých předražených chemických koktejlů, které jsou mnohdy úplně k ničemu, ale pokud vlastní snahou zhubnete, budete z přípravku nadšeni a ještě jej doporučíte dál. A o to jde - což je špatně.
Hubnu od konce března, nyní je září a já jsem vypotil 8,2 kg. Hlavně tohle parné léto mi dávalo opravdu zabrat, když jsem chodil běhat. Běh je přesně to, co mi pomohlo zhubnout. Krom toho změna jídelníčku. Není třeba se nějak omezovat, proto píši, že dieta není potřeba, jen je třeba přemýšlet nad jídlem jinak.
Moje cíle
Doporučuji jako první věc, kterou uděláte, zapsat si Vaši cílovou váhu. Já měl 95,1 kg a rozhodl jsem se, že bych měl mít cca 75 kg. Začal jsem si tedy váhu zapisovat, změřil jsem si obvod pasu, boků a hrudi. Všechny tyto údaje jsou důležité, protože někdy nejde dolů váha, ale mizí centimetry. Dobré je se také vyfotit, abyste měli pak ze sebe lepší pocit a hlavně protože se vidíte každý den, nemusí Vám ani připadat, že jste zhubli.

"Má počáteční váha byla 95,1 kg, musím tedy zhubnout 20,1 kg, abych byl měl 75 kg. K dnešnímu dni jsem shodil 8,2 kg, mám tedy 86,9 kg a zbývá mi shodit ještě 11,9 kg."
jak opravdu zhubnout.jpg
Jak to, že jsem tedy zhubnul? Co dělám, že hubnu?
Důležité je si uvědomit, že v dnešní době máme většinou málo pohybu a stravujeme se příšerně a potraviny jsou plné chemií a tuků. Také je důležité si uvědomit, že hubnutí není o tom, že za 3 měsíce mám hotovo a pak se zase vrátím do normálu. Tak to prostě nefunguje. Je potřeba si změnit návyky, uvědomit si, jak hrozně se stravujeme, že máme málo bílkovin ale tuku na rozdávání. Něco takového slyšet, když jsem začínal hubnout, asi bych článek vypnul a šel spát. Bral jsem to jako stále omílané řeči, které mi lezou krkem. Bral bych to tak i před měsícem. Ale když člověk vidí výsledky, cítí se líp, má lepší kondici, ostatní se ptají, jak jste to sakra dokázali, jdete do hubnutí hlouběji, hlavně když chcete zhubnout dohromady 20 kg. A ze začátku jsem byl rád, že jsem se donutil běhat a přestat do sebe ládovat energy drinky a Milku. Jenže když to zabere, chcete víc. A to bez lepšího stravování prostě nepůjde.

Sport
Sportování je prý maximálně jen 30% úspěchu. A zbytek je o stravování. Nevěřil jsem. Ale měsíc jsem běhal třikrát týdně bez jakéhokoliv úbytku váhy. Pak jsem vynechal každodenní čokoládu a energy drinky a spolu s během jsem další měsíc přišel o cca 4 kg. Zajímavé ale je, že se pak hubnutí hrozně zpomalilo. Dost možná to bylo i tím neskutečným horkem v létě, kdy se běhalo opravdu špatně. Místo běhu večer, jsem občas šel ráno. Běhám indiánský běh, protože v kuse to ještě nedám. Je důležité si uvědomit, že tělo začíná pomalu spalovat tuky až po 20 minutách námahy a teprve po půl hodině spaluje více. Takže dvoukilometrový běh na 15 až 20 minut je fajn pro kondici, ale na hubnutí téměř zbytečný. Je lepší běžet indiánský běh (střídání běhu s chůzí podle vašich možností) třeba hodinu, tak jak to dělám já. A časem, až se zlepšíte, prodloužit si trať a běhat ji třeba celou. Je lepší se pomalu zlepšovat, než to přepálit. Běh mě začal po 4 měsících opravdu hodně bavit.
Po třech měsících jsem byl schopen uběhnout pouze 350 metrů v kuse, o měsíc později (nyní) už uběhnu 1,41 km v kuse.
Zlepšení jde někdy pomalu, stejně tak výsledky v hubnutí, ale je třeba to nevzdávat.

Postupná změna životního stylu a pohledu
Nejdřív jsem se musel do běhu nutit, teď mě baví a když bych nešel, cítím se divně, jako bych na něco zapomněl. Protože jsem miloval sladké, nechtěl jsem se jej vzdát. Ale zkusil jsem to a nyní mi ani čokolády nechutnají, naopak mi je z nich zle, protože v tom cítím, jako bych jedl máslo. Počítání kalorií bylo pro mě úplně vyhozeným časem, ale zabere to jen minimum času a za výsledek to stojí.
Tyto všechny změny probíhaly postupně 5 měsíců, kdy jsem se snažil hubnout a zlepšit si kondici. V některých ohledech jsem otočil o 180°. A ze začátku jsem byl zásadně proti.

Změna stravy
Původně, když jsem ještě nezačal počítat kalorie a obsahy tuků v potravinách, jsem se zbavil všeho sladkého. Přestal jsem jíst čokolády, oplatky, koláče a další. Každý den jsem si dal nově nějaké ovoce nebo zeleninu. A změna na váze se dostavila. Ale pokud chcete hubnout víc než 5 kg, zkusil bych i počítání kalorií (což momentálně zkouším a později přinesu výsledky pro posouzení).

Dostatek správných tekutin
Aby tělo mohlo hubnout, potřebuje dostatek tekutin. Nejlépe alespoň 2,5 litru denně. Je ale zase potřeba si uvědomit, že když budete chlemtat Coca-Colu, s výsledky se můžete rozloučit. Co tedy piju? Hlavním zdrojem tekutin je pro mě Magnezia jemně perlivá bez příchutě, někdy voda z kohoutku, někdy bylinkové čaje s medem a každý den si prostě neodpustím kafe, někdy dvě i tři, ale pouze s medem. Po běhu občas pomerančový džus. A protože mám rád i mléko, dávám si občas sklenici nízkotučného mléka.

Počítání kalorií, tuků, sacharidů, vlákniny a bílkovin
Nově zkouším kalorické tabulky. Trvalo mi 5 měsíců, než jsem se odhodlal počítat si kalorie a všechny potřebné látky, které tělo potřebuje. Opravdu jsem se tomu vyhýbal. Po registraci si přidáváte vše, co jste jedli a pili (používání je zcela zdarma). Z počátku opruz, ale když se to naučíte a zvyknete si, kde co je, vše je otázkou vteřin. A jak jsem se pak divil, že denně sním 200% doporučené denní dávky tuků, ale cukrů jen 70%, bílkovin 65% a vlákniny jen 15%. Trochu jsem pohledal, co má málo tuků a víc vlákniny a druhý den jsem jedl lépe. A ejhle, ono to jde splnit. Teď hubnutí bude asi ještě jednodušší. Jen, jak říkám, je třeba si uvědomit, že ze začátku to nejde úplně hned, ale na stránkách už druhý den jde všechno lehce a hned. Jako bonus to jde spárovat s mobilní aplikací pro Android, kde lze vše také zadávat a pomocí funkce si můžete nascanovat jednoduše čárkový kod potraviny a jen vyberete, kolik jste ji snědli. A máte výsledek.

Nevěřte pohádkám
Hlavně nevěřte pohádkám a reklamám. Žádné zázračné brusinky, zelí, jahody, tablety neexistují. Ani přístroje, kdy budete hubnout u televize, požírat brambůrky a zhubnete 10 kg měsíčně bez pohybu. Všechno to jsou blbosti. Pokud chcete opravdu zhubnout, zaměřte se na lepší stravování a zvyšte pohyb. Zdravé hubnutí je cca 2 až 4 kg měsíčně.
10.09.2015 20:54:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one