rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Pět typů lidí, které potřebujete, abyste zhubli

jak zhubnout bez jojo efektu.png
Vaše hubnutí není mnohdy jen o Vás, ale o Vašem okolí. Stejně jako já, potřebujete pár typů lidí, kteří Vás budou motivovat, pomůžou Vám, poradí, nebo .... Jaké typy lidí si tedy přitáhnout blíž k sobě, když to tentokrát myslíte s hubnutím naprosto vážně? To Vám poradím v dnešním článku.
Provokatér
 
Jste na samém počátku. Relativně spokojení, říkáte si, že sice je Vaše postava trochu oplácaná, ale pořád v mezích, i když jste za posledních 7 let přibrali pouze 20 kilo. Najednou potkáte někoho, koho jste neviděli nějaký ten rok a ten se na vás zděšeně podívá a řekne něco ve stylu: "Tys ale vyrost!" nebo "Vidím, že jsi ale dobře živený!" nebo natvrdo: "Pěkně ses za těch pár let vyžral!"
A tohle je přesně ten impuls, ta provokace, která ve Vás hlodá, říkáte si, že už je asi potřeba něco se sebou dělat. Na jednu stranu si říkáte, vždyť to není tak hrozné, on to určitě přehání, ale až se Vám to povede, uvidíte, že nepřeháněl. Takže díky Pepo za provokaci a motivaci, pořád jsem musel myslet na to, jak jsem se pro cosi ohnul a tys nevěřil svým očím, jak jsem se vyžral. To spustilo celé kolečko hubnutí, které jsem stále odkládal.
jak zhubnout a nepřibrat.png
Optimista
 
"Jo, to zvládneš, to půjde." "No vidíš, už máš deset deka dole, šikula!" "Neboj, nejsi tak tlustej, ale trošku to chce jít s váhou dolů, to dáš." To jsou přesně ty optimistické řeči, které budete potřebovat ve chvílích, kdy po změně jídelníčku a zapojení sportu do denního cyklu nepřijde vůbec žádná změna.
S optimistou buďte často, ať vás může mazat medem klidně i nějaký měsíc, jen aby jste to nevzdali, když to hned nepůjde. Protože ono to časem půjde. Jen je třeba vydržet.
Největší optimistická podpora zároveň s radami, jak co ještě vylepšit, přišla od polovičky Zuzky a kamarádky Míši. Díky moc.
 
Věčný pesimista - kritik
 
"Zničíš si postavu." "To nedáš, máš rád sladké, nezhubneš." "A pokud někdy zhubneš, vrátí se ti to zpět jojo efektem, to znám." Přesně tohle jsem poslouchal asi 4 měsíce od kamaráda, který sám kdysi hubnul. Viděl, jak jsem se stravoval před hubnutím, takže nevěřil. Já byl ale jeho řečma naopak víc motivovanej, abych to zvládl a zároveň abych si váhu udržel.
A to se mi daří, takže díky Romane, teď jsi na řadě. PS: Ne, ještě nejsem vychrtlina!.
 
Kuchař zdravých jídel
 
Aby šla váha dolů, je většinou hlavní změnit stravu. Pokud Vám vaří babička nebo maminka na oběd bůček se slaninou a k tomu sežerete 6 knedlí vomatlaných tatarkou a po obědě si dáte jako dezert dva větrníky, abyste babičku neurazili, tak pomůže jen podvázání žaludku a amputace špeku. A za rok znova. Pokud s tím budete chtít něco udělat, budete se muset naučit říkat "ne" nebo se babičky zbavit :-D.
Já měl obrovskou výhodu v tom, že drahá polovička hrozně ráda vaří a vaří zdravě. Začala mi vařit ještě víc, chystat krabičky, rozepisovat váhy potravin, které jsem jedl. No prostě hrozná práca a hodně času. A za to jsem ji hrozně moc vděčnej, bez ní bych to nezvládl a jsem rád, že i když ji to bralo hodně vlastního času, neomlátila mi nikdy žádnou pánvičku nebo hrnec o palici. I když bych si to občas asi i zasloužil. Díky moc Zuzi.
 
Sportovec
 
Tohle je člověk, který s Váma bude chodit běhat, na kolo, inliny a to i v případě, že se Vám nebude chtít vytáhnout paty z baráku, protože se Vám ... nechce, jste unavení, je mokro, svítí moc sluníčko, svítí málo sluníčko, přešla Vám černá kočka přes cestu nebo jakýkoliv jiný blbý důvod, který si hledáte jen proto, abyste nemuseli jít na sobě makat. Takového člověka si musíte držet, aby ho to s Vámi brzy nepřešlo a nezačal běhat nakonec sám.
Běhám se dvěma sousedkami, podle toho, kdo má kdy čas a zároveň se motivujeme, když má někdo chuť se na běh vykašlat. Díky Leni a Ivy, snad příští rok už nějaký závod.
 
PS: Má váha k dnešnímu dni je 79,9 kg, tedy přesně o 15,2 kg méně. Na začátku jsem měl 95,1 kg.

 
A jak poznáte, že jste dosáhli svého cíle? Když už i věčný pesimista čumí s otevřenou hubou, že se Vám to povedlo a váhu jste si udrželi. To je ta největší pocta.
Další informace o tom, jak zhubnout, co dělat, nebo naopak nedělat, co jíst, čemu se vyhnout, najdete v článku - zhubl jsem 12 Kg.
21.10.2015 15:38:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one