rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

První půst začal - vlastní zkušenost

Půst.png
Jak jsem již napsal v předchozím článku o půstu, chci zkusit kvůli lepšímu zdraví, částečně i hubnutí a i kvůli tomu, abych věděl, co zvládnu, nejíst minimálně jeden den. Tělo by se tak mělo detoxikovat a podle vědeckého výzkumu by se měla zlepšit i imunita.
Poslední jídlo jsem si dal v pátek večer ve 22:00. Abych se navečer nenapral něčím tučným, dal jsem si sýr cottage se zeleninou.

Ráno po probuzení okolo 8 hod jsem měl plnou hlavu toho, že nesmím nic jíst. Psychika je u toho zatím nejtěžší, protože neustále myslím na to, že minimálně do zítřejších 10 hod ráno (půst 36 hod) nesmím nic jíst. Pořád mi ta myšlenka probíhá v hlavě. Hlad ještě nějak výrazný nemám, ale něco bych si dal. U sebe mám pořád dostatek vody, když bude žízeň nebo hlad. Zkusím se držet pořekadla, že hlad je převlečená žízeň a místo piva si dám vodu.

Ve dvanáct hodin začíná drobná krize. Dostavil se hlad a chuť už téměř na cokoliv, co se dá pozřít. Rozhodl jsem se svůj první půst trávit u televize, ale nikdy jsem si neuvědomoval, kolik reklam na různé pochutiny v těch pár minutách reklamního času se objevuje. Musím vymyslet něco, co mi nebude připomínat můj hlad. Asi se půjdu projít ven.
Ve 13 hodin hlad ustal. Přestal jsem mít i chuť pořád otvírat lenici, že bych si něco dal. Cítím se dobře.

Až do 20 hod jsem neměl vůbec hlad. Pak, protože jsem zvyklý se večer naládovat po celém dnu, kdy nemám čas (tady je problém, proč jsem přibral), jsem začal mít nesmírnou chuť na cokoliv. Tak jsem raději šel spát. Ráno jsem měl už docela stažený žaludek, V 10 hod jsem si dal zeleninu.

Jsem ale moc rád, že jsem si to naplánoval na víkend. Dnes bych asi nechtěl nikam jít, protože trochu lítám. Ono prát do sebe 36 hodin vodu je sice asi dost očistné, ale když na to tělo není zvyklé, je třeba si dát na toaletu rezervačku.
Jak jsem držel půst.png
Co mi z toho vyšlo?
Jsem rád, že jsem to zkusil, minimálně zajímavé zkušenost, poznání jak funguje tělo při delším hladu.
 
Budu pokračovat v půstu?
Myslím, že nebudu. Mnohem efektivnější bude jíst pravidelně především zeleninu a ovoce, než hladovět. Jako občasný detox to může být zajímavé, ale spíš se začnu lépe stravovat. Tedy hlavně pravidelněji.
Tím nechci říct, že to platí všeobecně, každý je zvyklý na něco jiného, tudíž pro někoho to může být dobrá volba, já z toho úplně nadšený nebyl.
 
Nějaký nápad pro ty, co to chtějí zkusit?
Asi bych nedělal úplný půst. Tedy vynechat vše a pít jen vodu. Spíš bych to viděl tak, že by se mělo vynechat jídlo, ale pít místo vody třeba bylinkové čaje nebo šťávu z čerstvě vymačkaného ovoce. Aby tělo nestrádalo a mělo dost vitamínů. Tudíž žádné tuky a umělé cukry, ale prostě přírodní tekutiny. To jest můj názor.
22.11.2015 22:03:43
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one