rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner-aquaGrower-ctverec.jpg
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Půst - znovuobnovení imunity

Půst - znovuobnovení imunity.png
Můj boj s hubnutím jsem zatím nevzdal, ale trošku odložil. Bojuju hodně s časem, neboť poslední dobou vůbec nestíhám a dostanu se ke cvičení maximálně dvakrát do týdne.
Změna stravy, kterou jsem provedl by byla asi hodně prospěšná, neboť můj jídelníček je z poloviny ovoce a zelenina, což jsem nikdy nečekal, že bych se zvládl krmit se jako koza. Ale protože večer pracuji dlouho do noci a cpu do sebe vše možné, efekt se zatím nedostavil v té míře, jak bych potřeboval.

Ale o tom jsem dnes psát nechtěl. Našel jsem pár rajímavých rad, dokonce hodně zajímavých. Nikdy dřív jsem o půstu jako zdravotní pomůcce ani neslyšel. Půst prostě znám pouze z náboženství.

A protože jsem člověk, který občas něco zkusí a ničeho se nebojí, rozhodl jsem se půst vyzkoušet.
Půst.png
K čemu je to dobré?
Půst prý pomáhá detoxikovat tělo. Dokonce jsem se dočetl, že vědci zjistili, že dvoudenní půst pomáhá nemocným s regenerací bílých krvinek tím, že se obnoví a vytvoří větší množství těchto malých nezbedů, které pak posílí imunitu.
Ale dvoudenní půst je na začátek trochu moc, tedy alespoň pro mě (delší půsty až v případě, že Vám jednodenní nedělají problém a máte jich několik za sebou).
Jako základ by měl být jednodenní půst, kdy pijete pouze čistou vodu a nic nejíte. Tímto se Vaše tělo detoxikuje.
 
Co pak dělat den po půstu, jaká strava?
Druhý den se vrací ke stravě. Jídlem po půstu by měla být pouze zelenina, řekněme 3 misky na kompot. Nejlépe květák, brokolice, rajčata a další zelenina s vitamíny. Tady je nutné, aby nedošlo k vyvaření vitamínů, tedy jíst zeleninu čerstvou, nebo jen mírně povařit. Pokud již zvládáte vícedenní půst, tak zeleninu jíte stejný počet dní, jak trval půst.
 
Poprvé jsem to zvládl, jak pokračovat dál?
Je to individuální, podle toho, co zvládnete a neohrozíte tím své zdraví. Časem se dá půst dodržovat i vícedenní každý týden.
 
Pro koho je detoxikace půstem vhodná?
Půst by měli provádět pouze dospělí a zdraví lídé. Lidé se zdravotními problémy musí konzultovat svůj záměr se svým lékařem.
 
Něco neklaplo?
Pokud se Vám moč zbarví do hnědočerné barvy, nebo cítíte nevolnost či závratě, vraťte se okamžitě k jídlu a hodně pijte. Vaše tělo je pravděpodobně hodně zanesené a je třeba postupovat pomaleji. V případě problémů kontaktujte lékaře.
 
Opravdu důležité je vše zkonzultovat s lékařem, který poradí určitě další informace.
 
A i když je to rubrika o hubnutí, jde spíš o zdraví, nastartování metabolismu, překonání sebe samotného, mého nenažraného já a ne hubnout hladovkou. To se zrovna nedoporučuje.
Své zkušenosti pak napíšu do dalšího článku. První půst vyzkouším tuto sobotu a v neděli budu "žvejkat" zeleninu (koza styl). Sobotu jsem si vybral záměrně jako nepracovní den bez nějaké větší zátěže a také proto, abych se mohl v neděli regenerovat.
Sám jsem na sebe zvědavej. Určitě to nebude sranda, ale vše je o zvyku. Mnoho zkušených "půstařů" si svůj životní styl chválí a cítí se o mnoho lépe. Ale začátky jsou těžké, ostatně jako vždy u všeho.
22.11.2015 22:04:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one