rostlinna akvaristika.jpg
ATLAS AKVARIJNÍCH ROSTLIN

Atlas akvarijních rostlin
NÁŠ E-SHOP SURPAN
surpanshop - eshop rostlinna akvaristika.jpg
dárkové poukázky surpan.jpg
banner aquaGrower čtverec.png
RUBRIKY
GALERIE
OBLÍBENÉ ODKAZY
NOVINKY
banner JK Animalsr čtverec.jpg
KOŽENÉ OPASKY
kožené opasky.png
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Z časových důvodů není v mých silách odpovídat na všechny dotazy v komentářích, mailu a fb zprávách.
Děkuji za pochopení.

 
AUTORSKÝ OBSAH
Všechny články a fotografie jsou autorské, bez povolení autora tohoto blogu není možné obsah publikovat nebo kopírovat!
ODBĚR VIDEÍ NA YOUTUBE
AKTUALITY NA FACEBOOKU
NÁVŠTĚVNOST

Výhody a nevýhody hubnutí

výhody hubnutí.png
Budete se asi divit, ale hubnutí má nejen své výhody, ale i nepříjemné nevýhody. Hlavně pro mě, pro chlapa, který musel zhubnout poněkud výrazněji, neboť po letech sedavého zaměstnání a nedostatku pohybu, jsem došel k bodu, kdy moje váha byla pro mě již neúnosná.
Moje váha 95,1 kg při mé výšce 172 cm je prostě už hodně za čarou normálního zdravého vzhledu. Měl jsem už nějaký čas stanovenu hranici 95 kg, přes kterou, jestli se dostanu, budu muset se sebou něco začít dělat. Tahle situace po 7 letech sedavého zaměstnání nastala a mě nezbývalo, než zabrat a nevzdát se.
výhody a nevýhody hubnutí.png
K dnešnímu dni mám momentálně o 15,2 kg méně a ještě nejsem úplně u konce. Jen nevím, jestli ještě shodím 5 kg, nebo jen zpevním postavu cvičením. Jak se mi povedlo takto výrazně zhubnout, hlavně bez diet, jen s úpravou jídelníčku a trochou sportu, jsem se zabýval v článku: Jak jsem zhubnul 12 kg.

Teď se ale vrátím k výhodám a nevýhodám, se kterými je nutné počítat, když svou snahu dotáhnete do konce.
Výhody hubnutí

Mezi hlavní výhody rozumného hubnutí patří především celkové snížení rizik zdravotních problémů, ať už jde o možné kardiovaskulární potíže nebo cukrovku, která je spojována s obezitou, nebo o zmenšení zátěže na klouby a především kolena. V neposlední řadě se méně potíte při zátěži nebo obyčejném výšlapu pár schodů, což může mít vliv na zlepšení stavu kůže, snížení rizik opruzenin atd.

Další výhodou je pak zlepšený psychický stav člověka, který zhubl, díky tomu, že se celkově cítí lépe, zdravěji a i lépe vypadá. Což potěší, když si toho okolí všimne a dá mu to na vědomí. Takový člověk je pak mnohem spokojenější, nejen kvůli výsledku a ocenění, ale i proto, že to dokázal a nevzdal to.

Třetí neméně důležitou výhodou zdravého hubnutí je to, že zůstáváte u zdravější stravy, která má velký vliv na Vaše zdraví, celkovou pohodu a i na stav pokožky. Což je opět propojeno s prvním a druhým bodem.
všechno je mi velké.png
Nevýhody hubnutí

To, že se Vám podaří zhubnout více než 10 kg, má hlavně výhody v případě, že to bylo potřeba. Najdou se ovšem i nevýhody, které Vás více méně budou štvát. Jednou z hlavních nevýhod jsou časté dotazy Vašeho okolí, v případě, že zhubnete opravdu hodně, jestli nejste nemocní, nebo jestli nemáte nějaký problém. Když se zeptá jeden, je to v pohodě, ale když se Vás ptá na to samé neustále skoro každý, je to hodně otravné a nepříjemné. Tohle se mi naštěstí nestalo, protože i když jsem zhubl hodně, není to tolik, abych vypadal jako vychrtlina. Stalo se to ale mému kamarádovi, který byl dost oplácaný a pak výrazně zhubl a stalo se z něj "tintítko".

Druhou výraznou nevýhodou je, že budete muset pravděpodobně kompletně vyměnit šatník. Radoval jsem se, když jsem zhubl, že obleču i svůj dražší oblek, který jsem si pořizoval. Jenže po vyzkoušení jsem zjistil, že kalhoty na mě docela vlajou a sako mi sice přes břicho konečně je, jenže kvůli posílení ramen mě přes hruď a ruce stahuje. Všechny bundy, kalhoty, trička momentálně mám jako strašák do zelí. Takže vše znova nakoupit, zase zdlouhavé vybírání, lítání po obchodech, což je jedna z věcí, kterou fakt nesnáším.
Těch pár nevýhod je oproti výhodám pohoda, ale je potřeba si uvědomit, že v případě, že se Vám to povede, mohou nastat i nějaké nepříjemnosti. Často se mluví i o "Jojo efektu", takže prostě nějaký ten měsíc po skončení hubnutí budete chodit v oblečení jako po větším starším bráchovi, protože čekáte, jestli nenastane nějaký nepříjemný obrat s váhou. Abyste zase zbytečně nenakoupili oblečení, které Vám za půl roku bude malé.
16.08.2015 12:03:00
surpan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one